Jump to content
m_mihai92

Sper sa pot ajuta si sa fiu ajutat

Recommended Posts

In primul rand "Salut" tuturor. Am intrat pe acest forum deoarece de ceva vreme caut sa invat cat mai multe despre securitatea calculatoarelor, am 18 ani si nu stiu mare lucru. De cateva luni ma joc prin backtrack, mare lucru nu reusesc ... , stiu ca distributia backtrack e facuta pentru cei ce au ceva cunostinte , insa ador faptul ca am gata instalate uneltele necesare pentru testarea penetrabilitatii, si ca nu trebuie sa ma chinui sa le instalez eu pe toate ... si asa ce am reusit eu sa instalez, am instalat cu greu...:)) . SUNT UN BIG NOOB , cu ceva cunostinte teoretice (ce pot spune practica ma omoara ... am incercat si eu sa fac un buffer overflow sub linux pe un program scris in c++ , insa m-i sau cam inecat corabiile cand am ajuns la partea cu instalarea unui debugger asemanator cu ollydebugger pentru windows, in romaneste avea nevoie de qt, care ma cam batut).Voi cauta sa invat cat de mult de la voi , iar mai tarziu sa ajut si eu pe altii.

Multumesc tuturor pentru sfaturi ! sry my bad first of all READ THE RULES :(

Edited by m_mihai92
am dat-o in bara de la inceput
Link to comment
Share on other sites

ronin33dan: da-i omului o pauza, cel putin el ARE pofta de invatat nu vrea sa ii sparga Gigi Cosciug id-u lu printesa mirabela. Bine ai venit Mihai, niste tutoriale video daca te intereseaza (destul de bunicele desi cam vechi - de prin 2003 daca nu ma insel) - CBT Nuggets: Linux Series, explica frumos pentru incepatori pana la avansati. In primele 4 clipuri vei invata foarte multe, hai sa zic 5, pana si chestii hardware (cum scrie un HDD -- este un exemplu pentru a-ti demonstra informatia oferita in tutorialele video, nu vorbeste doar "dai wget" "apoi tar zxvf" "ls" "# gata, esti 'hacker'!"), si asa mai departe. Succes pe forum!

Link to comment
Share on other sites

bine ai venit.dar incearca step by step..vi te prezinti, ne zici si noua cine te recomanda.ronin33dan a punctat bine.esti prea cu arfe asa din start dar e ok pentru ca nu toti neam nascut invatati.ronin33dan daca ajuta comunitatea nu trebuie neaparat sa si salute?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...