Jump to content
zbeng

cum sa pui un proxy

Recommended Posts

Cum sa folosesc un proxy?

1. Viziteaza http://www.antiproxy.com si cauta (in partea de jos, dreapta a paginii) un proxy pe un port (de obicei 8080 sau 1080). Vei vedea multe pagini cu proxy-uri. Alege un proxy ce are "latency" intre 0 si 5 (peste 5, proxy-ul este ceva mai lent), apoi faceti click pe "check" (se afla in partea dreapta a fiecarui proxy) pentru a vedea daca proxy-ul merge. Daca zice ca proxy-ul merge, copiati proxy-ul si portul.

2. Deschideti Internet Explorer. La "Tools", deschideti "Internet Options", apoi dati pe tab-ul "Connections".

3. Pentru Dial Up - Daca aveti mai multe posibilitati de conexiune, faceti click pe cea pe care sunteti conectat in acel moment (in partea stanga, la "Dial Up settings"). Apoi faceti click pe "Settings" (in dreapta). Acolo selectati optiunea "Automatically detect settings" (daca nu este deja selectata). Apoi selectati si optiunea "Use a proxy server".

4. Pentru cei ce folosesc o conexiune LAN, faceti click pe "LAN settings". Acolo selectati "Automatically detect settings" (daca nu este deja selectata). Apoi, putin mai jos, selectati "Use proxy server".

5. Acum la "Address" scrieti adresa proxy-ului (sau ip-ul) pe care l-ati gasit la www.antiproxy.com (sau dati "paste"), iar la "Port" scrieti portul pe care este proxy-ul.Acum dati "OK", si inca o data "OK" si gata. Acum aveti alt IP la folosirea Internet Explorer-ului. Toate site-urile pe care intrati va vor lua noul IP, ca fiind IP-ul dvs. De exemplu, daca ati gasit un proxy de Olanda, site-ul respectiv va crede ca sunteti din Olanda . Folosirea proxy-ului este foarte folositoare atunci cand faceti fraude pe intrnet (cu carti de credit), ca sa nu stie nimeni de unde ati facut comanda respectiva sau cand incercati sa va faceti mai multe usere la Cservice (undernet) (de asemenea daca sunteti pe dial-up, dupa cum stiti nu merge sa facet user la undernet, insa cu proxy merge!!!).

P.S. Daca proxy-ul nu mai merge, sau merge greu, sau pur si simplu nu mai doriti sa folositi proxy, este de ajuns sa deselectati optiunea "Use proxy server", si apoi sa dati "OK" (este valabil atat pentru cei ce folosesc o conexiune dial-up, cat si pentru cei ce folosesc o conexiune LAN).

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("AllexCT")</div>

parca merge si proxy switcher eu pe asta il fol

eu folosesc la chesti de vot :P programu

-----------------------------------

Proxy.Switcher.Pro.v3.7.3647 + serial

http://www.rapidshare.ro/download.php?id=fJN6AvVFTE8Rr1DSBoGn

[url]http://rapidshare.de/files/28697786/Proxy.Switcher.Pro.v3.7.3647.WinAll.Regged-CRD.rar.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Oare e chiar bine/sanatos sa folosesti un proxy de pe net? facut de nu stiu cine si cu cine stie ce scop..? Nu uita ca datele tale (usere,parole) tot ce scrii (in pagini web) trece prin acel server (sau pc) care "gazduieste" acel proxy .. si daca vrea ,le poate vedea...,nu? si + mai vede si pe pagini navighezi.. (cu scuze daca gresesc...)

Link to comment
Share on other sites

Da e sanatos sa folosesti un proxy.De ce iti ascunde IP-ul.Poate ca user,parola si tot ce mai scrii tu trec prin acel server insa nu si raman in el stiu ca raman doar site-urile vizitate.Proprietarul acelui proxy poate vedea ceea ce ai vizitat tu da` nu si userul,parola care le-ai scris(din cate stiu yo).

Link to comment
Share on other sites

Da e sanatos sa folosesti un proxy.De ce iti ascunde IP-ul.Poate ca user,parola si tot ce mai scrii tu trec prin acel server insa nu si raman in el stiu ca raman doar site-urile vizitate.Proprietarul acelui proxy poate vedea ceea ce ai vizitat tu da` nu si userul,parola care le-ai scris(din cate stiu yo).

ba GUTA , daca nu stii, de ce dreac vorbesti aiurea ? Cauta pe forum or pe google sa vezi ca poti fura si datele prin proxy.

In plm , macar sa taci cand nu stii , nu te apuca sa mananci cacat cu polonicu`.

mandru ca sunt un aol user

Mandru ? :))) Cum cacat sa fi mandru de un serviciu care te monitorizeaza si stie cat timp stai,ce faci , ce vizitezi, ce varsta ai , ce cauti ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...