Jump to content
skipper

Cum poti afla cine te suna cu nr ascuns?

Recommended Posts

mie nu imi merge sa ma conectez pe site in momentul asta ..

Conexiunea cu serverul nu a putut fi stabilita. Va rugam verificati adresa serverului.

Acum merge prin Romtelecom gasesti pe http://sirshadow.blog.com/ un tutorial despre cum procedezi cu poze, exemple si tot ce mai vrei.:D

http://sirshadow.blog.com/2011/08/15/afla-cine-te-suna-cu-numar-ascuns/

Sper sa va fie de folos, daca doriti sa copiati tutorialul puneti un link catre el macar asa din respect pt munca omului. :)

Exemplu: Source: http://sirshadow.blog.com/

Exemplu: Sursa: http://sirshadow.blog.com

Daca aveti nelamuriri puneti acolo intrebari.

Multumesc si sper sa nu se considere reclama.

Link to comment
Share on other sites

Alte servicii de Voip pe care le-ati putea recomanda, de la romtelecom nu primesc email-ul de confirmare.

Sau vreun cont de Voip la romtelecom pe care nu-l mai folositi?

// oke, am reusit sa setez dracia, functioneaza de pe abonament, insa nu si de pe cartela.

Exista vreo metoda prin care sa devina functionabil si de pe cartela?

Edited by Addic73d
Link to comment
Share on other sites

voip + redirectionare apel.

metoda fucntioneaza, este testata in toate retelele.

cautati serviciu voip care ofera numar de telefon + registru de apel si redirectionati apelurile busy ( atunci cand apasati tasta rosie ) catre numarul primit. o sa apara in registrul de apel numarul + data si ora.

have fun.

Pot spune ca merge perfect pe cosmote , orange nu ofera redirectionari apeluri decat la utilizatorii cu abonament deoarece mam confruntat cu aceasta problema recent si eram disperat sa aflu acea persoana binevoitoare de la care primeam zeci de apeluri pe noapte fara a spune nimic......(long story .... )

la romtelecom merge cand te uiti la apeluri pierdute , daca nu primesti mail de confirmare a contului incearca pe alt mail .... dar cand ai un apel nepreluat nu primesti nici un mail de confirmare

Edited by amerycanu
Link to comment
Share on other sites

Alte servicii de Voip pe care le-ati putea recomanda, de la romtelecom nu primesc email-ul de confirmare.

Sau vreun cont de Voip la romtelecom pe care nu-l mai folositi?

// oke, am reusit sa setez dracia, functioneaza de pe abonament, insa nu si de pe cartela.

Exista vreo metoda prin care sa devina functionabil si de pe cartela?

Nici eu nu primesc e-maiul de confirmare, cum ai reusit?

Site-ul da eroare cand incerc sa fac cont si nu trimite mailul de activare. Am incercat sa resetez parola, merge insa tot nu pot accesa contul din moment ce nu e activ.

Ma poate ajuta cineva cu un cont care nu (mai) il foloseste?

Am abonament pe oranj deci ar trebui sa functioneze, incerc sa aflu numarul unui dobitoc care imi tot da telefoane de vreo luna.

Edited by zanga
Link to comment
Share on other sites

singurul free este cel oferit de romtelecom din cate stiu.

din pacate ei tot au probleme cu conexiunea spre server.

partea buna e ca dac? redirec?ionezi apelul spre nr alocat contului tau de voiceip, cu toate ca nu poti pe moment sa te conectezi sa vezi nr privat ce te suna, in 2 -3 zile cand isi revine seviciul nr o sa fie acolo.

daca ai nevoie de cont acolo ti-l ofer cu placere. eu am scapat de "nebuni"

Link to comment
Share on other sites

In primul rand trebuie sa ai serviciul de deviere de apel, din partea providerului tau mobil. De exemplu stiu sigur ca Vodafone prepaid nu ofera posibilitatea de a devia apelurile, dar cosmote da.

Apoi, iti faci un cont pe voceonline.romtelecom.ro . Iti trebuie flash versiunea 10 pe PC pt ca e prost rau siteul. Pe Voceonline cand iti faci cont, iti ofera un numar virtual de VoIP. Il vezi pe telefonul virtual in partea de sus si e de forma 0373 xxxxxxx .

Apoi pe telefonul tau mobil formezi **67*0373xxxx# si apesi pe apel. Ca sa explic secventa, "**" deschid o comanda de deviere de apel.

67 este cazul in care ai telefon ocupat sa-i dai reject. Apoi "*" din nou va lega comanda de deviere apel in caz ocupat de numarul de telefon ce urmeaza. In final pui "#" ca sa inchizi comanda si apesi pe tasta de apel.

Cand te va mai suna cineva cu ascuns, dai reject si apoi te uiti pe net in contul tau si ai un buton care se numeste Jurnal Apel...ceva de genul asta. Acolo vei gasi apelul fie la Apeluri Neraspnuse, fie la Casuta Vocala.

In concluzie, treb deviat apelul catre un provider de VoIP care are privacy=off sub asterisc. Atentie : toate apelurile deviate catre nr ala de romtelecom vor fi taxate ca un apel din Vodafone/Orange/Cosmote sau ce mai ai , catre numar de romtelecom.

Dupa primele rezultate da-ti-mi un feedback sa imi povestiti ce moaca a facut ala care v-a sunat cu ascuns. Mie mi se intampla sa ma sune cu ascuns cate un bezmetic, ii dau reject si intru pe site. Dupa cateva minute ma suna iar si incepe sa injure. Ii inchid si il sun eu inapoi. Sa vezi acolo reactie cum il auzi facand pe el

adik? t taxeaza p tn dak ii dai reject?

Link to comment
Share on other sites

In primul rand trebuie sa ai serviciul de deviere de apel, din partea providerului tau mobil. De exemplu stiu sigur ca Vodafone prepaid nu ofera posibilitatea de a devia apelurile, dar cosmote da.

Apoi, iti faci un cont pe voceonline.romtelecom.ro . Iti trebuie flash versiunea 10 pe PC pt ca e prost rau siteul. Pe Voceonline cand iti faci cont, iti ofera un numar virtual de VoIP. Il vezi pe telefonul virtual in partea de sus si e de forma 0373 xxxxxxx .

Apoi pe telefonul tau mobil formezi **67*0373xxxx# si apesi pe apel. Ca sa explic secventa, "**" deschid o comanda de deviere de apel.

67 este cazul in care ai telefon ocupat sa-i dai reject. Apoi "*" din nou va lega comanda de deviere apel in caz ocupat de numarul de telefon ce urmeaza. In final pui "#" ca sa inchizi comanda si apesi pe tasta de apel.

Cand te va mai suna cineva cu ascuns, dai reject si apoi te uiti pe net in contul tau si ai un buton care se numeste Jurnal Apel...ceva de genul asta. Acolo vei gasi apelul fie la Apeluri Neraspnuse, fie la Casuta Vocala.

In concluzie, treb deviat apelul catre un provider de VoIP care are privacy=off sub asterisc. Atentie : toate apelurile deviate catre nr ala de romtelecom vor fi taxate ca un apel din Vodafone/Orange/Cosmote sau ce mai ai , catre numar de romtelecom.

Dupa primele rezultate da-ti-mi un feedback sa imi povestiti ce moaca a facut ala care v-a sunat cu ascuns. Mie mi se intampla sa ma sune cu ascuns cate un bezmetic, ii dau reject si intru pe site. Dupa cateva minute ma suna iar si incepe sa injure. Ii inchid si il sun eu inapoi. Sa vezi acolo reactie cum il auzi facand pe el

merge pe Cosmote, mersi mult! pacat ca nu merge si pe orange prepay am incercat si nu imi da voie sa pun numar la redirect :( orcum good job! keep working !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...