Jump to content
cezar.rosa

destepti rusii astia nu gluma .. rdp scaner

Recommended Posts

Nu e cine stie ce tot mai bun este cel pentru varianta Linux + ca asta rupe pc-ul de resurse si trebuie sa ai o banda decenta de net ca sa poti sa fi multumit de felul in care scaneaza.

Nota 4! Username-ul Administrator este super ok nici nu-ti trebuie alt access la rdp :) iti trebuie Administrator si un passfile maricel ca sa poti lua orice rdp :).

Link to comment
Share on other sites

[...] Username-ul Administrator este super ok [...]

Esti sigur?

EN: Administrator -- valabil si pt IT daca nu ma insel;

ES: Administrador;

DE(germana): Beheerder;

FR: Administrateur;

Iei

http://translate.google.com/#en|[color=red][B]VAR1[/B][/color]|Administrator

Iei una bucata Python sau Perl sau ce vrei tu, faci o lista cu toate limbile de forma:


fr
it
nl
sv

Astea sunt codurile care le foloseste Google, daca te uiti in link ai sa vezi parametrii urmatori care se transmit prin GET (daca nu ma insel(?)):


/#[color=red][B]en[/B][/color]|[color=red][B]sv[/B][/color]|Administrator

Revenind la codul respectiv, inlocuiesti VAR1 cu fiecare element din lista ori le iei pe rand ori folosesti PHP sau chiar Python/Perl sa iei cuvantul tradus si sa-l salvezi intr-o lista pe care sa o folosesti ca usere pentru un dictionary attack/bruteforce;

Si, bineinteles, am uitat sa specific, daca esti foarte specific pe clase care "apartin" anumitor tari, ca sa spun asa, il faci in felul urmator, daca acea clasa scanata este X (e un exemplu) si apartine a US-ului, sa foloseasca Administrator, daca e clasa Y si majoritatea sunt din Franta sa foloseasca Administrator + Administrateur, si asa mai departe;

Daca user-ul care a postat reply-ul pe care l-am citat a fost creat special pentru a face reclama la stealer nu prea ma intereseaza, sper ca reply-ul meu a fost de ajutor pentru mai multi si cei care nu stiau/nu le-a "dat prin cap" aceasta "chestie".

Link to comment
Share on other sites

Ma "hacerilor".. VNC-ul in sine e un stealer .. cine draq va invatat pe voi termenu de hack .. un program nu stiti sa compilati dar de comentat aiurea stiti.

Adminu sau moderatorul ce sa mai zic .. PRAF .. folositi draq sandboxie sau virtual cand descarcati ceva nou de pe net ..

vai de capul vostru de hackeri .. de doi lei

Scanerul e super bun , vreau doar sa faca cineva varianta pe mai multi useri.

Mersi mult de ajutor .. ma ia durerea de cap cu voi ..

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma imi zice si mie cineva cum se chiama ala de pe Linux ?

FB

Ma "hacerilor".. VNC-ul in sine e un stealer .. cine draq va invatat pe voi termenu de hack .. un program nu stiti sa compilati dar de comentat aiurea stiti.

Adminu sau moderatorul ce sa mai zic .. PRAF .. folositi draq sandboxie sau virtual cand descarcati ceva nou de pe net ..

vai de capul vostru de hackeri .. de doi lei

Scanerul e super bun , vreau doar sa faca cineva varianta pe mai multi useri.

Mersi mult de ajutor .. ma ia durerea de cap cu voi ..

Ai dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...