Jump to content
phantomas90

[bani online] Vreau parerea voastra!

Recommended Posts

Am gasit un site care se zice ca plateste daca iti dai cu parerea despre alte site-uri.

Aici au terms&conditions A.W.Surveys The New Survey Experience

A mai facut cineva asa ceva? O sa te plateasca vreodata?

Eu am balanta de 23$ facuti din doua logari pe site. Se plateste cu 4$/ survey iar cel de inceput se zice ca e bonus si e de 6$, Iar majoritatea site-urilor despre care trebuie sa iti dai cu parerea au tot "survey" in nume. Se pot scoate numai sume mai mari de 75$ si nu as vrea sa continui daca e vreo teapa.

Multumesc anticipat!

Later edit: Daca ti-ai uitat parola nu au un "password reset" ci doar iti trimit un mail cu parola in clar.

Edited by phantomas90
Link to comment
Share on other sites

Nu te baga in Awsurveys,la pragul de 75 $ iti ia 25,din 75 asa ca teoretic ramai cu 50$.DACA- te plateste.

faptul ca iti ia din bani e explicabil, taxe si impozite. Pe turbosquid uneori raman cu 30% din pretul de vanzare. E mai complicat dar explicabil.

Pe surveys deobicei gaseam situri in care iti preciza ca "poti fi unicul castigator" daca vei completa. In acest caz inseamna tombola si nu-mi bateam capul.

Logic poti castiga si dinasta daca pare ca sitului respectiv ii e de ajutor survey-ul tau. Dar citeste TOS-ul inainte. Americanii il respecta ca ei sunt procesomani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...