Jump to content
prodil89

TV going nuts :|

Recommended Posts

Bun....

Deci am un TV mai scartzait/vechi cu cablu prin RDS.

Am un Laptot cu net de la Orange.

[Weird thing 1]:De cate ori este laptopul aprins si aproape de TV , televizoru are pureci si cateodata ecranu goes BLACK pt 1-2 secunde.

Dupa ce sting laptopu TV-u isi revine.

[Weird thing 2]:Cu laptopu stins tot am impresia ca TV-u prinde statii radio sau alte canale TV in timp ce ma uit la un canal.

Pentru 1-2-3 secunde face sunetu ala ciudat care vine odata cu purecii (static or w/e ) iar in timpu ala aud si voci sau melodii :|

Amuzant e ca tin minte perfect ca era unu pe forum care zicea ca boxa lui prindea statii radio...si eu mi-am batut joc de el :D

[intrebare]: 1.Ce pwla mea de legatura are laptopu cu Tv-u de imi face purici?

2.E posibil sa prind statii radio sau sa interceptez alte canale?Cum?

Si nu luati threadu la mijto ca eu VB. SERIOS!!!!!

:P

Link to comment
Share on other sites

verifici cablu rds care vin in tv sa nu fie in scurt undeva...astfel poate ''functiona'' ca o ''antena''

iar interferentele cu laptopul....nustiu...stiam ca magnetii influenteaa CRT-urile dar laptopul nu are altundeva inafara de boxe , care oricum sunt mici

**sa mai faci misto de lume :))

Link to comment
Share on other sites

verifici cablu rds care vin in tv sa nu fie in scurt undeva...astfel poate ''functiona'' ca o ''antena''

iar interferentele cu laptopul....nustiu...stiam ca magnetii influenteaa CRT-urile dar laptopul nu are altundeva inafara de boxe , care oricum sunt mici

**sa mai faci misto de lume :))

Toate electronicele si electrocasnicele genereaza campuri magnetice si elctrice,dar sunt destul de slabe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...