Jump to content
cigraphics

Gaura in procesor :|

Recommended Posts

Pentru cei care vad doar gaura aia perfecta sa se uite mai bine in gaura perfecta acolo se vede o perforatie

Ciudat e ca nu sunt umflati condensatorii de langa procesor sunt ceilalti mai mici si m-am uitat in sursa unde era normal sa gasesc la fel dar erau toti buni. Calcu care l-am desfacut e de la cineva care sta la tara unde curentul e praf chiar cand am fost acolo a picat curentul :)) si ii licarea becu

Link to comment
Share on other sites

Pai te legi de firele de vin din exterior in contor, ca sa nu inregistreze, si le maschezi cumva.

Sau pot sa te folosesti de inductanta mutuala (adica acelasi principiu aplicat la transformatoare) ca sa furi curent. Daca firele de curent vin pe sub pamant, sapi o groapa, conectezi firele de vin la primarul transformatorului si celalate la secundar si pleci cu ele in casa. Daca firele vin de la stalp (sunt aeriene), cred ca mai bine iti instalezi un paratrasnet si colectezi energia electrica ce se acumuleaza la furtuni. Sau pui mana si muncesti si cu salariul iti iei niste panouri solare. Sau o centrala eoliana.

Mai e o metoda smechera si curata chiar daca e contorul scos pe scara, fara fire trase sau altceva vizibil. Intreaba un elecrician mai cu vechime + da-i ceva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...