Jump to content
zoondark

Laser Flashlight Hack!

Recommended Posts

Sunt persoane care dau. Oricum e mult mai ieftin decat majoritatea de pe piata la aceeasi putere. Ca si utilitate, nu stiu la ce l-ai putea folosi ca e prea puternic pentru un laser portabil. Si daca ai pus raza aia in ochi, chiar si o reflexie de pe o suprafata lucioasa poate arde retina. Nu degeaba in unele state din America sunt interzise. La noi nu e interzis, nici macar nu stiu daca e legea aia ca nu ai voie sa il indrepti catre avioane, persoane sau animale.

Link to comment
Share on other sites

Alte firme bune mai sunt Green Laser, Laser Beam Optics, Laser Safety Glasses : Dragon Lasers , ?Blue, Red, Violet, Yellow, IR, Green Laser Pointers® , Laser Pointer Pen - ? Powerful Blue,Red,Green Laser Pointer Best Deal - Laser Pointer Pen si altii. M-am mai uitat si mai ieftin decat ala la puterea asta nu gasesti. Eu mi-am comandat unul de 200mW la 31$ prin cineva de pe dealextreme.com. Trebuie sa ajunga peste 1-2 saptamani. E chinezarie dar la banii astia e ok, sa vad ce e de capul lui.

Link to comment
Share on other sites

@boradarius De la ce magazin? Ca la noi nu se gasesc decat la adelaida si st destul de slabe ca putere. Pe Farnell mai sunt dar la niste preturi de te sperii ...

O intrebare: Unde as putea sa fac niste componente pe strung de mecanica fina la un pret rezonabil? Are cineva idee? Vreau sa fac un pointer de la zero. Part-urile si ansamblul sunt realizate in Catia si de acolo am generat desenele de executie cu cote cu tot.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...