Jump to content
Cheater

Încă 4 milioane de euro pentru ,,integrarea rromilor”(tiganilor)

Recommended Posts

Marius Li??, consilierul Institu?iei Prefectului pentru problemele rromilor (tiganilor) a anun?at ast?zi, în cadrul unei conferin?e de pres?, c? al?i 4 milioane de euro, bani europeni, vor fi destina?i form?rii ?i reconversiei profesionale pentru 2.000 de ?igani. Cum, dac? ?iganul se duce s? înve?e s? munceasc?, trebuie ?i pl?tit, pe toat? perioada de desf??urare a cursurilor fiecare dintre ei va primi ca ,,burs? de studiu” 50 de lei pe zi, în jur de 1.200 de lei pe lun?, salariul bunicel al unui român care munce?te 8-10 ore pe zi, în condi?ii nu tocmai u?oare. Mai mult ca sigur, cei mai mul?i dintre ace?ti bani vor fi p?pa?i de poman?, iar ?iganii î?i vor desf??ura în profitabile condi?ii ,,activitatea” în Italia, Spania sau Fran?a. Deocamdat?, realitatea dureroas? e c? 10% din cei 35.000 de ?igani arge?eni nu au nici m?car acte de identitate. Cu o oarecare ironie, subprefectul de Arge?, Ion Cârstoiu a comentat noua m?sur? de asistare social? a rromilor(tiganilor): ,,Vor avea ?i ei destui bani s? treac? iarna asta. În prim?var?, dup? ce dau urzicile, se vor descurca mai bine!”.

sursa: Argeseanul - Înc? 4 milioane de euro pentru ,,integrarea rromilor?

Ce ziceti fratilor de asta?

PS: nu e caz unicat, pana acum s-au cheltuit alte fonduri de milioane de euro destinate"integrarii" cu spectacole tip "Miss Piranda" si altele...

PS2:nu ma refer la presupusii 0.000000002% care muncesc cinstit....

Link to comment
Share on other sites

Asta inseamna democratie, asta e rezultatul electiunii...ajunge la putere cine are mai multi bani, apoi devine mai bogat, si pe zi ce trece se face tot mai greu de dat jos, iar in jurul lui se aduna cei ca el, devenindu-le scop unic imbogatirea->pastrarea puterii.

Eu sunt adeptul unui sistem de guvernamant nedemocrat, mai precis sistemul legionar, acesta se bazeaza pe selectiune, iar oamenii ajung intr-o functie datorita abilitatiilor. Liderul se impune, nu se alege, liderul se impune prin cunostiinte atitudine, aptitudini, si nu este nevoie a fi ales de oameni, caci acestia il vor urma oricum. Exemlu toate grupurile, gastile, au un lider, unul impus, si toti il recunosc si urmeaza acolo functioneaza selectiunea si functioneaza asa dintotdeauna, semn ca este cea mai buna optiune de pana acum.

Link to comment
Share on other sites

Cheater nu te cunosc cumva de pe youtube ? Am un cont CapitanulXIII (de fapt am multe conturi) . Sprijin si eu "Miscarea Legionara" in special pe youtube unde lupt si am luptat impreuna cu mai multi romani patrioti impotriva denigrarii Romaniei. Am intalnit zeci de jidani care uploadeaza mereu video-uri mincinoase despre Romania, sa stii ca e o lupta virtuala dura pe youtube.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...