Jump to content
nosph3rat

Voice changer in timpul convorbirii

Recommended Posts

Salut,

In urma cu ceva timp am primit un apel din partea unui amic din State care se lauda ca poate sa isi schimbe vocea in timpul convorbirii. Conform spuselor lui ar fi folosit Ozayses.sis

Problema e ca am incercat si eu softul si in primul rand nu e compatibil cu e72-ul meu si apoi din cate am vazut pe forumuri nu schimba vocea in timpul convorbirii ci inregistrari apoi redari cu alta voce.

Ma interesa sa aflu daca exista aplicatii pt telefonul mobil care sa schimbe vocea in timpul apelului. Adica sa sun pe cineva si in timp ce vorbesc cu el sa se auda defapt voce de femeie in locul meu.

Exista posibilitatea asta dpdv tehnic ?

Link to comment
Share on other sites

Am gasit in Cydia o aplicatie ptr iPhone foarte dragutza care iti permite sa suni cu diferite voci . Aplicatia se numeste FunnyCall si chiar e meseriasa :))

// Andblood : ai fost putin mai rapid :)) cred ca vorbim de aceeasi aplicatie .

ma intereseaza si pe mine ... chiar merge??? e free?? adica platesti ceva?? sa folosesti...?

Link to comment
Share on other sites

Am vazut o chestie de genul asta, un hands-free, comutai intre voce de barbat sau femeie, prelucra vocea.Puteai comuta in timpul convorbirii, era destul de amuzant.

Chestia asta o facea hardware, nu puteai seta nimic.

Scuze ca ma bag cred ca la chestia asta te refereai

DealExtreme: $5.10 Cellphone Voice Changer Handsfree for Nokia N95/N96

Link to comment
Share on other sites

Salut,

In urma cu ceva timp am primit un apel din partea unui amic din State care se lauda ca poate sa isi schimbe vocea in timpul convorbirii. Conform spuselor lui ar fi folosit Ozayses.sis

Problema e ca am incercat si eu softul si in primul rand nu e compatibil cu e72-ul meu si apoi din cate am vazut pe forumuri nu schimba vocea in timpul convorbirii ci inregistrari apoi redari cu alta voce.

Ma interesa sa aflu daca exista aplicatii pt telefonul mobil care sa schimbe vocea in timpul apelului. Adica sa sun pe cineva si in timp ce vorbesc cu el sa se auda defapt voce de femeie in locul meu.

Exista posibilitatea asta dpdv tehnic ?

Cu smartphonurile o fi compatibil? Eu am un 5800 xpressmusic

Link to comment
Share on other sites

Am gasit in Cydia o aplicatie ptr iPhone foarte dragutza care iti permite sa suni cu diferite voci . Aplicatia se numeste FunnyCall si chiar e meseriasa :))

// Andblood : ai fost putin mai rapid :)) cred ca vorbim de aceeasi aplicatie .

primele 3 minute sunt gratis, dupa iti ia aproape 1 euro pe minut...a incercat un amic de-al meu :)

..daca mai gasiti/stiti vreo aplicatie pt schimbarea vocei (sa fie free/moca) , chiar si pt iphone, sa spuneti :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...