Jump to content
daatdraqq

Sparge seiful

Recommended Posts

program scris in c#, s-a folosit reflector, timp de lucru 3 min., functia pt buton_click:

private void Button2_Click(object sender, EventArgs e)

{

if ((((this.TextBox1.Text == "8") & (this.TextBox2.Text == "6")) & (this.TextBox3.Text == "3")) & (this.TextBox4.Text == "5"))

{

this.Button1.Enabled = true;

this.Button1.Text = "Activat ->Acces liber catre seif !";

}

else

{

this.Button1.Enabled = false;

this.Button1.Text = "Dezactivat -> Acces restrictionat !";

}

}

deci textul de mai sus nu mai are nevoie de niciun comentariu.

pt daatdraqq :

-incearca ca pe viitor sa eviti folosirea c# deoarece necesita 'unelte' speciale, iar noi nu suntem in stare sa lucram 'standard' cu olly si ida, iar tu ne arunci in nu-stiu-ce domenii

-am vazut ca ai mai postat un crackme dar i-ai si dat solutia. am fost foarte dezamagit pt ca nu am apucat sa-l studiez (am cam chiulit de pe forum). asa ca pe viitor lasa ceva mai mult timp de studiu. mersi frumos

multumesc pt challenge

Link to comment
Share on other sites

pfffff.... ar trebui modificate putin regulile in zona asta, daca nu scris macar asa, am vrut sa ma bag dar am vazut rezolvarea, la celalalt la fel, eu zic ca ar fi bine ca rezolvarile sa se arhiveze cu parola sau ceva din crack-me, daca l-ai rezolvat sa poti avea acces si la celelalte...

Link to comment
Share on other sites

pfffff.... ar trebui modificate putin regulile in zona asta, daca nu scris macar asa, am vrut sa ma bag dar am vazut rezolvarea, la celalalt la fel, eu zic ca ar fi bine ca rezolvarile sa se arhiveze cu parola sau ceva din crack-me, daca l-ai rezolvat sa poti avea acces si la celelalte...

E foarte interesanta ideea dar nu stiu cat de usor se poate pune in practica .

Ceva de genu' : cel care posteaza challenge-ul cand face postul sa aibe o rubrica in care sa puna expresia concludenta pentru rezolvare .

Cei care posteaza raspunsul corect , incluzand aceasta expresie in raspunsul lor --> vad ce au raspuns si ceilalti care au rezolvat , cei care nu au rezolvat vad doar primul post si comentariile ce nu au legatura cu rezolvarea .

Suna cam complicat :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...