Jump to content
BogdanNBV

[PHP] SA-MP server status banner generator

Recommended Posts

Din motive personale, am fost nevoit sa creez un generator automat de imagini cu numarul de jucatori la momentul actual, numele, harta si modul unui server de san andreas multiplaer.

Utilizare:

http:// domeniul.com/samp/index.php?ip=255.255.255.255:7777

Mai exact, dupa "?ip=" se introduce ip-ul si portul serverului in forma "IP: PORT", iar scriptul va genera automat o imagine pe care vor aparea date despre serverul cu ip-ul si portul introdus, iar daca serverul este oprit, sau ip-ul nu este gasit, sau nu se poate connecta, imaginea va avea scris pe ea "The server is offline"

Imaginea pe care apar datele, poate fi schimbata cu orice fel de imagine, si marime, dar atunci vor trebuii schimbate si coordonatele la care sunt "scrise" textele pe ea :), culorile de asemenea pot fi schimbate, gasiti si fisierul PSD

Poate cuiva ii va folosi, sau vrea sa isi genereze imagini automate pentru eu stiu ce chestii, si poate modifica prostia asta a mea :D

DEMO: NU MAI ESTE VALABIL

DOWNLOAD: http://adf.ly/2Bl3k

L.E: Am utilizat un API special creat pentru serverele de SA-MP

Edited by BogdanNBV
Link to comment
Share on other sites

da, ma gandesc sa introduc si pentru counter-strike: source, si la astea mai populare :D, dar poate fac un script mai complex, pentru ca am in gand sa fac un script de forum si am sa le vand ca o bucata, ca un script pentru comunitati de diferite jocuri, ca vad ca se nasc din ce in ce mai multe peste noapte, deci se cauta :D

Link to comment
Share on other sites

@culay lucrez, deja am facut ceva pentru jocurile Valve care folosesc engineul Source, mai precis pentru toate serverele SRCDS, urmeaza cele Valve care sunt moduri HL, cele ce folosesc HLDS ca server, iar dupa aceea cele mai populare jocuri cum sunt cele din seria Call Of Duty :D

EDIT: deocamdata, pentru cele ce folosesc SRCDS, extrage toate datele unui server

DEMO CS: S : NU MAI ESTE VALABIL

DEMO G-Mod: NU MAI ESTE VALABIL

Edited by BogdanNBV
Link to comment
Share on other sites

La unele servicii de webhosting nu merge, nu stiu de ce exact si da poti pune si in script ip-ul, dar nu ajuta cu nimic, uite asa bagi in script ip-ul:

In index.php cauti:

$ip1 = $_GET['ip'];
$piece = explode(':', $ip1);
$ip = $piece[0];
$port = $piece[1];

Si inlocuiesti cu:

/*$ip1 = $_GET['ip'];
$piece = explode(':', $ip1);*/
$ip = "93.114.41.155"; //IP SERVER
$port = 7777; //PORT

Si dupa aceea, rulezi scriptul fara "?ip=IP : PORT"

Edited by BogdanNBV
Link to comment
Share on other sites

La unele servicii de webhosting nu merge, nu stiu de ce exact si da poti pune si in script ip-ul, dar nu ajuta cu nimic, uite asa bagi in script ip-ul:

In index.php cauti:

$ip1 = $_GET['ip'];
$piece = explode(':', $ip1);
$ip = $piece[0];
$port = $piece[1];

Si inlocuiesti cu:

/*$ip1 = $_GET['ip'];
$piece = explode(':', $ip1);*/
$ip = "93.114.41.155"; //IP SERVER
$port = 7777; //PORT

Si dupa aceea, rulezi scriptul fara "?ip=IP : PORT"

O sa incerc. Tnx pt reply

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...