Jump to content
Guest Nemessis

Yahoo Mail cookie exploit

Recommended Posts

SpiridusuCaddy wrote: ca sa nu va mai chinuiti cu megaupload sau rapidshare....

:@

ce rezolvi daca uploadezi grabber-ul pe rapidshit sau megashit ?trebuie uploadat undeva unde ai acces direct la el ;)

by the way ..a reusit cineva sa se logheze cu cookie-ul primit? pt ca la mine nu vrea

Link to comment
Share on other sites

am facut a2a oara, de la inceput,am schimbat mailu si siteu si am pus extensiile corespunzatoare .php la site si .html la grabber si mi`am trimis dintr`un mail in altu` ,, rezultatu` in poza .. adik un nimic mare :| data trecuta cu cookie mi`a mers acuma nush de ce nu merge .. untitled-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Asta se intampla fiindca ai trimis plain text , nu html , daca esti sigur totusi ca ai trimis html activeaza din optiunile yahoo sa afiseze html-ul

The HTML graphics in this message have been displayed. [Edit Preferences - What's This?]

La tine apare ca fisierul primit e plain text

Link to comment
Share on other sites

Kw3[R]Ln wrote:
Christian wrote:

by the way ..a reusit cineva sa se logheze cu cookie-ul primit? pt ca la mine nu vrea

da

...pai da dar cum???...spune si ce "mici modificari" ai facut ca sa mearga :@...ca daca se aplica metoda de aici nu merge...

...sau daca asta se intampla in trecut atunci...ata ete. :@

Link to comment
Share on other sites

Nemessis wrote:

Aveti'>http://rapidshare.de/files/36395962/Yahoo_cookie_exploit_browser.rar.html

Aveti instructiunile in interiorul arhivei.

NOTA: - aveti nevoie de Microsoft NET Framework Version 2.0 pentru a putea folosi programul. Il gasiti pe Microsoft.com sau cautati-l pe google, dc++ etc.

si are doar 354 de mb :((((

Link to comment
Share on other sites

Sad_Dreamer wrote: dupa ce editezi cookieul ...dai refresh..si apoi intra pe yahoo.com (fara www) sau pe mail.yahoo.com si te baga direct in mail
...

...dap...asa mergea inainte...dar acum NU...daca tu zici ca mai merge inca te cred pe cuvant...dar eu dupa cele incercate cu metoda asta de aici zic ca nu mai merge...acum depinde cand ai incercat ultima oara...

Link to comment
Share on other sites

ma...eu editez cookies in opera..ca are integrat cookie editor..si e usor de folosit..si....arata cookieurile sub foldere..si daca folderul este yahoo.com dau click..apar toate cookies..le schimb valorile..apoi dau refresh pe pagina pe care sunt...(logat pe mailul meu) si apoi intru pe yahoo.com si sunt logat...nu stiu de ce nu iti merge tie..

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum stie toata lumea, unul din cele mai folosiste site`uri din zilele astea este hi5`ul, ca sa para mai credibil exploitul de yahoo cookie stealer lam introdus intro invitatie hi5, cum functioneaza? Va trebuie un fake mailer ( eu folosesc php mailer ).

---

Paginile sunt format .rar ( pagina.htm, phpu.php ) .

Paginile: Click aici!

----

1. Trimiteti fake mail catre victima:

! From:

"hi5" <info@hi5.com>

! Subiectu:

Poxy has sent you a hi5 Friend Request

...el o sa dea click pe poza cel mai probabil sau pe butonasul de accept, dupa ce a dat click vine cookie`ul la voi, el se logheaza pe site, da add la fata, toata lumea fericita ( nu o cunosc pe fata am luato la nimereala sa nu imi cereti id`ul ei )

Btw. trebuie sa inlocuitit in pagina htm 'siteultau.com' si 'mailultau@yahoo.com' si... unde scrie victim puneti numele victimei :)

Link to comment
Share on other sites

ÄhËaD wrote: Dupa cum stie toata lumea, unul din cele mai folosiste site`uri din zilele astea este hi5`ul, ca sa para mai credibil exploitul de yahoo cookie stealer lam introdus intro invitatie hi5, cum functioneaza? Va trebuie un fake mailer ( eu folosesc php mailer ).

---

Paginile sunt format .rar ( pagina.htm, phpu.php ) .

Paginile: Click aici!

----

1. Trimiteti fake mail catre victima:

! From:

"hi5" <info@hi5.com>

! Subiectu:

Poxy has sent you a hi5 Friend Request

...el o sa dea click pe poza cel mai probabil sau pe butonasul de accept, dupa ce a dat click vine cookie`ul la voi, el se logheaza pe site, da add la fata, toata lumea fericita ( nu o cunosc pe fata am luato la nimereala sa nu imi cereti id`ul ei )

Btw. trebuie sa inlocuitit in pagina htm 'siteultau.com' si 'mailultau@yahoo.com' si... unde scrie victim puneti numele victimei :)

prea tare.mersi mult!

dar ai cumva cun mailer cu optiune de atachment dar sa intre in inbox?

nu pentru mass mailer.....unu simplu?

10x again.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Multumesc ÄhËaD pentru ajutor. ÄhËaD este un prieten foarte bun cu care colaborez in privinta "treburilor" pe net.

Link to comment
Share on other sites

prea tare.mersi mult!

dar ai cumva cun mailer cu optiune de atachment dar sa intre in inbox?

nu pentru mass mailer.....unu simplu?

10x again.

Eu folosesc php mailer si mia fost lene pana acum sa fac sa mearga optiunea de attachment :) o sa ma uit si o sa o fac :) si da... trimite in inbox dar depinde foarte mult de hostul unde il ai pus si cam cate mii de mailuri dai cu el :)

Link to comment
Share on other sites

Fatal1ty wrote:
Nemessis wrote:

Aveti'>http://rapidshare.de/files/36395962/Yahoo_cookie_exploit_browser.rar.html

Aveti instructiunile in interiorul arhivei.

NOTA: - aveti nevoie de Microsoft NET Framework Version 2.0 pentru a putea folosi programul. Il gasiti pe Microsoft.com sau cautati-l pe google, dc++ etc.

si are doar 354 de mb :((((

Cauta dotnetfx_1 are duar 23.1 mb, eu pe ala il folosesc, daca nu il gasesti lasa mesaj si o sa pun link!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...