Jump to content
magnificul

Ghinionul ma urmareste

Recommended Posts

Acum cateva minute am primit o invitatie de filelist de la cineva pe emailul meu pe care am mai avut un cont dar dupa cateva zile de la activare nu a mai mers.(nu sunt sigur daca adminul l-a sters deoarece invitatia fusese data de pe un cont posibil dintrun stealer sau ca eu sunt bou si am cazut in stealer.

In orice caz nu mi-am mai putut recupera nici parola nici cont nici pe nimeni)

Acum incepe intriga,adica dupa ce primesc invitatie pe emailul meu si incerc sa imi fac cont primesc in schimb aceasta eroare: Adresa de email yoxxx1xxx@yahoo.com e deja folosita pe acest site.

Cum dracu sa mai fie folosita acea adresa de email cand eu nu imi pot recupera parola contului pentru ca atunci cand incerc sa o recuperez imi zice:

Error

The email address was not found in the database.

Deci faza e prea penala si chiar nu mi-o pot explica :))

Link to comment
Share on other sites

mi sa parut amuzanta faza...chiar ma gandesc sa fac si niste screenuri daca nu ma crede lumea :))

@MagicThunder Aici este sectiunea de offtopic, m-am gandit ca poate cineva imi dadea o idee sau ma lamurea macar vag cam care ar fi problema.

In plus poate nu stiai dar la pagina de Contact au niste reguli cam tampite:

Nu aduceti vorba despre invitatii.

Nu luam in seama solicitari privind conturi pierdute sau furate, folositi pagina de recuperare, si emailul sub care v-ati inregistrat.

Nu modificam sub nici o forma email-ul contului, din punctul nostru de vedere adresa de email reprezinta identitatea userilor. (Pentru recuperare: Yahoo, GMail etc.)

Chiar nu vad de ce sa nu fi postat.Eu cred ca am respectat toate regulile si in plus nu e o chestie zic eu chiar asa de trecut cu vederea.E ceva mai ciudat care i se poate intampla oricui.

Nu te obliga nimeni sa citesti.

Edited by magnificul
Link to comment
Share on other sites

nu e amuzanta deloc, e ceva logic.

Cand dai recuperare parola, el iti cauta doar adresa de mail din conturile active, daca contul tau nu este activ == mail inexistent.

Iar la creare cont cauta adresa de mail in toata baza de date == mai existent ... :)

Link to comment
Share on other sites

Pai contul meu a fost activ cam o saptamana apoi nu a mai mers, ori mi-a fost furat ori adminul a facut ceva cu el, nu vad de ce sa nu fie activ.Singur nu se dezactivea cu siguranta.

Daca ar fi furat, iar cel care l-a furat nu i-a schimbat emailul de la cont ar fi trebuit sa imi pot recupera parola pe acel email.

Daca ar fi furat, iar cel care l-a furat i-a schimbat emailul de la cont ar fi trebuit sa imi pot face un cont nou pe acea adresa de email.

Orium mi se pare ciudata treaba...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...