Jump to content
wildchild

Conspiracy day

Recommended Posts

Este foarte mi?to ca la vârsta de ~20 de ani s? (crezi c?) ?tii secrete despre oamenii care conduc lumea din umbr? ?i durr hurr herp derp, dar lucrurile sunt pu?in mai complicate decât le prezint? b?ie?ii ??tia care scot teorii ale conspira?iei pe band? rulant?.

Asta... sau sunt un agent al reptilienilor ?i vreau s? v? intoxic ?i dezinformez. Cine ?tie?!

Link to comment
Share on other sites

cum lor li se rupe de mine si pentru ei sunt un simplu slav, la fel mie mi se rupe de ei.un creator tot exista si vor da socoteala candva.n-am citit o singura carte despre masonerie si n-am de gand pentru ca am lucruri mult mai importante de invatat decat despre niste barosani care si-au facut averile inseland oameni in mod inteligent.muie masoni!

Link to comment
Share on other sites

Masonii sau "astia care conduc lumea" din pacate nu isi dau seama ca o conduc intr-un mod distructiv si nu constructiv,daca ar vrea s-ar putea eradica saracia,bolile fatale si toate nenorocirile astea,ce dracu` a trimis omul roboti pe marte si mai departe :)

si partea proasta e ca...din pacate pentru noi toti ,ei decid cate ore muncesti,cat ai salariu ,cat de bine o duci ,daca ai datorii sau nu etc...Despre partea cu datu` socoteala cred ca nu e unu p`aici care sa nu vrea sa aiba puterea lor si sa dea socoteala...cand o fi.

Link to comment
Share on other sites

Religia bate cipul.

Poti crea o alta teorie a conspiratiei din afirmatia asta. In final ai doua teorii care se anuleaza una pe alta. Sau se opun.

Puteti in primul rand sa va intrebati de ce exista masoneria.

In final, e logic sa te gandesti ca asa cum exista o scara ierarhica in orice organizatie. Si aici, la nivel global trebuie sa existe oameni de top care controleaza tot ce se afla sub ei.

Nu neg si nu aprob nimic.

Dar un singur lucru e clar. Nu teroristii au doborat WTC. Litrul de benzina la americani e 2 lei. La noi si in general in europa e 6++

Si da... cred ca religia bate cipul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...