Jump to content
lovekilz

Servicii web pentru toata lumea

Recommended Posts

DE CE NOI ?

In primul rand, pentru ca preturile practicate sunt cele mai mici de pe piata.

Dorim sa fim corecti fata de clientii nostri stiind ca

majoritatea firmelor din domeniu practica preturi mari sau foarte mari, neavand fundamente reale.

In al doilea rand, fiindca atunci cand incepem un proiect il tratam ca si cum ar fi un proiect personal.

Proiectele noastre fiind si cartea noastra de vizita.

CE NE MOTIVEAZA?

Motivul pentru care am avut initiativa crearii acestei firme a fost faptul ca tot mai multe persoane

fizice si juridice au nevoie de o identitate on-line.

Am observat ca cele mai multe site-uri si companii web nu stiu sa isi administreze identitatea on-line.

Site-urile sunt de multe ori invechite si neoptimizate. Ramanand nepromovat site-ul ajunge o investitie neprofitabila si

potentialii clienti pot fi indepartati.

CU CE VA AJUTA PREZENTA PE INTERNET ?

Site-urile de prezentare aduc clientii mai aproape de dumneavoastra.

Afacerea dumneavoastra merita o prezenta pe Internet de succes.

Prin DemonikDesign puteti avea acest lucru indeplinit.

Extinde aria de publicitate, in sensul ca oricine acceseaza adresa web a companie poate sa afle un

volum mare de informatii despre organizatia sau compania respectiva.

Reduce costuri si timp, in sensul ca multe companii cheltuie sume mari pentru a oferii informatii prin

telefon sau alte mijloace.

CE TREBUIE SA STITI DACA VRE`TI UN WEBSITE ?

Dac? vreti sa “comandati” un website, ar fi bine sa stabiliti in prima faza urmatoarele aspecte:

Care este industria in care activati?

In ce consta activitatea firmei pentru care este realizat site-ul?

Care este scopul lui?

Care sunt obiectivele pe care sa le atinga? Pe termen scurt dar si lung.

Ce imi propun cu acest site?

Ce tip de public targetez? Care este profilul vizitatorului?

Ce nume de domeniu este cel mai potrivit?

Este necesara achizitionarea de subdomenii?

PORTFOLIO

Website

Tin sa precizez ca preturile sunt foarte mici din cauza ca suntem la inceput .

Link to comment
Share on other sites

Vedeti ca aveti o usoara vulnerabilitate LFI. Si am observat-o si pe site-ul unuia din clientii vostri. Din fericire serverul e corect configurat si vulnerabilitatea e tinuta sub control, nu ofera acces la fisierele de sistem. Totusi, ar trebui reparata, poate se gaseste cineva s-o exploateze.

Link to comment
Share on other sites

lasand la o parte ca textul de prezentare e copiat de aici KSdesign-Bun Venit!:)) ,am aruncat un ochi la portofolio si pot sa zic ca mie imi place cum lucreaza partea de design...

bafta

da stiu.. o sa creez si o descriere proprie dar site'ul este activ de 1 luna asa..

am luat cateva proiecte si nu prea am avut timp.

La vulnerabilitatea LFI ... nu prea ma ocup eu .. am un coder care mi le codeaza.

eu fac html/css si ft putin php.

oricum sunt in cautare de un coder priceput momentan cu ceva timp pe mana pt cateva proiecte.

Oricum eu am deschis serviciul sa ii zic asa din cauza ca am observat ca toata lumea vinde site'uri de cacat pe banii multi.. si cum mi`a placut sa fac asta a fost o pasiune sa zicem asa am zis sa fac si eu ceva banii din asta :) .. + ca lucrez mult mai bine decat firmele de webdesign la ora actuala si mult mai ieftin.

Link to comment
Share on other sites

Cateva intrebari :

1. De ce ai bagat Google Adsense? Crezi ca o sa iti dea vreun client/posibil client clickuri?

2. De unde pana unde Donate? Pentru ce sa faca vizitatorul site-ului tau acte de caritate?

3. Ai firma(asa scrie in descriere)? Poti elibera factura? Ca am vazut ca iei la p**a firmele ca "practica" preturi mari. Ar trebui sa stii ca nu-s deloc preturi mari avand in vedere in ce epoca traiesti + ca mai pui faptul ca o firma ar trebui sa aiba 2-3 angajati (salariu + taxe la stat/CAS/etc). Cu 30$ site-ul iti zic eu ca daca ai avea firma ai intra in faliment din prima luna.

4. Cum oferi tu SEO prietene? ([invalid] Markup Validation of http://www.demonikdesign.com/ - W3C Markup Validator). Codu' o suge graaaaaaaaaaaaav.

5. Acolo jos ai "Terms of Service | End Users License Agreement" dar niciun link. E cumva vreun template si ai uitat sa stergi sau ai pus ca "da bine"?

Recunosc ca imi place ca te descurci bine cu photoshop-ul si flash-ul(asta m-a batut intotdeauna, recunosc)... dar cam atat. Ce faci tu nu se numeste webdesign.

Plm, eu zic mai bine sa te angajezi la o firma, ai sanse reale daca ce-i acolo e chiar opera ta de la 0.

Multa bafta pe viitor.

Link to comment
Share on other sites

cril codul e facut de mine... deci nu te astepta la seo din partea site'ului deocamdata.

nu sunt coder.. am anumiti coderi care lucrea la proiecte. si atunci pot garanta calitate.

1. De ce ai bagat Google Adsense? Crezi ca o sa iti dea vreun client/posibil client clickuri?

l`am bagat sa verifice google site'u

Donate la misto.. alt widget de plictiseala.

E cumva vreun template si ai uitat sa stergi sau ai pus ca "da bine"?

da.. e luat dupa net si aruncat pe site si ofer servicii pt alti cu template'uri luate dupa net.. daca puneai o intrebare mai stupida durea.

Terms of Service | End Users License Agreement am vrut sa le scriu dar ma cam luat lenea.

Ce faci tu nu se numeste webdesign. .. defapt exact asta se numeste :) pot face si templates doar psd ca tot webdesign se numeste..

cred ca cuvantul care il cauti e webdevelopment.

Oricum saptamana asta o sa schimbam site'u .. o sa punem varianta profesionala .. ca asta e prea de gaming.

Link to comment
Share on other sites

Pai daca nu oferi SEO de ce vorbesti despre optimizare in descriere? Aaa.. e copiata, atunci copiaza doar ce-ti reprezinta "firma" care nu e firma, nu lua un text si nu-l arunca doar ca sa fie.

N-ai nevoie de adsense sa-ti verifice google siteu. Foloseste si tu ca spre exemplu... https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=en e mult mai bun pe domeniu asta.

Stiu foarte multi copii de 16 ani care se dau drept firme si vand site-uri facute peste template-uri la preturi mai mari decat ale tale si sincer... e de apreciat ca-s mai destepti decat bizonii de 30-50 de ani care sunt prosti sa le cumpere. Eu eram doar curios, nimic mai mult. Nu am nimic impotriva lucrurilor asta, fiecare face bani cum il duce capu' ca d-aia avem cont pe aici.

Widget de plictiseala pe site-ul unei "firme" nu prea exista. Fa acolo spre exemplu un loc pentru reclama unui client care plateste lunar, ala n-o sa fie de plictiseala si aduce si profit.

Daca ti-e lene sa le scrii(copiezi) sterge-le ca nu da tocmai bine.

N-am timp sa lungesc atata discutia asta asa ca multa bafta pe viitor si sa scoti bani cacalau din asta nu niste 20-40$ ca iti bagi p**a la un moment dat(doar copiii o sa cumpere de la tine si in consecinta portofoliul tau va atrage 90% copii care se joaca metin/counter-strike).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...