Jump to content
not.user.friendly

not.user.friendly

Recommended Posts

V? salut, am s? încerc s? m? prezint în câteva rânduri:

În primul rând doresc s? r?mân anonim în ceea ce prive?te numele,vârsta ?i loca?ia mea.

?tiu de acest forum de o perioad? dar pân? acum nu m-am gândit s? îmi fac cont pentru c? mare parte din informa?ii sunt vizibile f?r? autentificare, dar totu?i am decis ca ar fi mai bine s? fac ?i eu parte din comunitatea RST.

Nu sunt genul care posteaz? mult ?i f?r? folos, prefer s? am posturi pu?ine, originale ?i folositoare decât s? folosesc spa?iu in baza de date f?r? rost.

Petrec multe ore pe internet incercând s? fac ceva care sa îmi foloseasc? mie sau altora.

Am observat c? pe forum sunt discu?ii pe foarte multe teme interesante dar unele nefolositoare ?i care nu ajut? cu adev?rat pe nimeni.

Eu caut pe forum informa?ie cu adevarat folositoare ?i ?tiu ca este, pân? acum am studiat (?i inca studiez) PHP, mySQL ?i Javascript.

'Programele de Hacking' nu m? intereseaz? ?i nici 'Deface-urile'.

Cred c? ceea ce este cu adev?rat important este s? aju?i web-ul s? devin? mai complex, mai securizat, mai rapid ?i oricum i?i imaginezi ca ar fi mai bine, nu s? dai deface ?i dup? s? intri pe forum ?i s? te lauzi c? ai schimbat o pagina la un site sau ai furat ni?te conturi (p?rerea mea).

Deci aceasta a fost prezentarea mea.

Edited by not.user.friendly
diacritice
Link to comment
Share on other sites

V? salut, am s? încerc s? m? prezint în câteva rânduri:

În primul rând doresc s? r?mân anonim în ceea ce prive?te numele,vârsta ?i loca?ia mea.

?tiu de acest forum de o perioad? dar pân? acum nu m-am gândit s? îmi fac cont pentru c? mare parte din informa?ii sunt vizibile f?r? autentificare, dar totu?i am decis ca ar fi mai bine s? fac ?i eu parte din comunitatea RST.

Nu sunt genul care posteaz? mult ?i f?r? folos, prefer s? am posturi pu?ine, originale ?i folositoare decât s? folosesc spa?iu in baza de date f?r? rost.

Petrec multe ore pe internet incercând s? fac ceva care sa îmi foloseasc? mie sau altora.

Am observat c? pe forum sunt discu?ii pe foarte multe teme interesante dar unele nefolositoare ?i care nu ajut? cu adev?rat pe nimeni.

Eu caut pe forum informa?ie cu adevarat folositoare ?i ?tiu ca este, pân? acum am studiat (?i inca studiez) PHP, mySQL ?i Javascript.

'Programele de Hacking' nu m? intereseaz? ?i nici 'Deface-urile'.

Cred c? ceea ce este cu adev?rat important este s? aju?i web-ul s? devin? mai complex, mai securizat, mai rapid ?i oricum i?i imaginezi ca ar fi mai bine, nu s? dai deface ?i dup? s? intri pe forum ?i s? te lauzi c? ai schimbat o pagina la un site sau ai furat ni?te conturi (p?rerea mea).

Deci aceasta a fost prezentarea mea.

Bun venit.

Ma scuzi ca te intreb, dar cum vrei sa faci web-ul mai complex si mai securizat daca nu stii ce e in neregula cu el?

Parerea mea este ca trebuie sa-i afli vulnerabilitatile prin diverse metode, apoi sa incerci sa rezolvi acele nereguli, si sa ataci din nou sistemul pentru a verifica daca modificarile au dat roade.

Link to comment
Share on other sites

@Jacko Exploatand si incercand sa exploatezi si sa inventezi tot felul de vulnerabilitati. De la a face asta si pana la a da deface mai este putin, putin care nu impresioneaza cu nimic pentru ca e o chestie de doi bani dupa ce ai acces.

@not.user.friendly Bun venit! :-)

Link to comment
Share on other sites

@Jacko Exploatand si incercand sa exploatezi si sa inventezi tot felul de vulnerabilitati. De la a face asta si pana la a da deface mai este putin, putin care nu impresioneaza cu nimic pentru ca e o chestie de doi bani dupa ce ai acces.

@not.user.friendly Bun venit! :-)

Nu prea inteleg ce vrei sa spui.Dar sa faci web-ul mai complex nu inseamna sa adaugi un skin smecher si niste poze :|... sa zicem ca am un site : "http://www.reteteculinare.ro/" si am o pagina de download cu un key code a unor retete care sunt cu plata.

Mi-a mai fost sparta odata aceasta pagina si key code-ul si acum trebuie sa fac securitatea mai complexa :)..cum aflu bresa? ..nu pun un ethical hacker sa incerce metode de a gasi pagina si a sparge key-code-ul?

Crezi ca eu stiu pe unde-i gaura ?

p.s. daca gresesc, corectati-ma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...