Jump to content
laurentiu

Deviere apel prin numar cu tarif special

Crezi ca tine ideea, fara sa intrii in r***t?  

28 members have voted

  1. 1. Crezi ca tine ideea, fara sa intrii in r***t?

    • Da
      10
    • Nu
      12
    • Esti nebun daca te gandesti la asa ceva
      6


Recommended Posts

Salut, nu am mai trecut demult pe aici, am revenit pentru ca am nevoie de ajutorul vostru. Am vazut o chestie foarte interesanta din care poti scoate bani. Ideea e sa deviezi orice apel din setarile telefoanelor a diferiti oameni spre un numar de telefon cu tarif special. Acel numar este de fapt un server care va trimite mai departe apelul catre numarul pe care utilizatorul doreste sa il apeleze, dar la un tarif mult mai mare. Sa zicem un euro pe minut. Nu este foarte complicata ideea, dar nu stiu cum s-ar putea realiza... stie cineva cum pot face un astfel de numar cu tarif special si cum il fac sa trimita apelul mai departe? Astept sfaturi sau orice intrebare, sper ca am postat unde trebuie...

Link to comment
Share on other sites

Combinatia asta se facea in Anglia acum o gramada de ani, e fumata si ras fumata.

Acolo se duceau si imprumutau telu pt un apel sau il furau in cafenele setau ce trebuie si puneau inapoi telu.

Ca sa mearga combinatia trebuie sa faci niste setari in telefonul victimei, deci aici e marea ta problema. Ce faci..te duci la oameni pe strada si le iei telu sa faci setarile? :)

Sau crezi ca daca le faci la prieteni (care cumva ti-l mai dau sa zicem) o sa iti mearga mult? Combinatia se bazeaza pe faptul ca lumea foloseste abonamente si asa mai departe, nu prepay ca la noi si dupa ce expira creditu sta 5 luni sa reincarce iarasi kinderu.

Dar in fine, parerea mea nu are nici un rost sa incerci in Romania ca e moarta din start.

Link to comment
Share on other sites

Era cindva asa ceva pentru telefoanele Symbian 6x,7x,8x.Era sub forma unui "trojan" care era inpachetat in alte aplicatii *.sis,apoi era raspindit pe site-urile cu soft,dupa infectare telefonul trimitea singur sms-uri la numere speciale,pina cind ramineai fara bani.Acuma insa tot mai putine telefoane sub acest sistem de operare,deci nu prea vad sanse.Infectarea manuala e incomoda cu un randament mic,fata de o infectare descrisa mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit ca nu am treaba cu invatatul, sunt in cel mai bun liceu din Transilvania, al 7-lea pe tara, si am intrat al doilea acum trei veri. Pur si simplu ma plictisesc, si legat de ilegalitate stiu si cum sa maschez toata treaba...

am ras cu CURUL de locu 7 si 2 =))))))))))

In fine, spor la ce iti propui sa faci.

Link to comment
Share on other sites

acum de depinde de idee....eu deviez apelurile catre numere "speciale", dar folosesc numar de donatii din afara. Deci, persoana deviata plateste Rooming+5 euro donatia.Partea frumoasa e ca nu ti se raspunde la tel, suni si ti se da ocupat. Tu crezi ca persoana respectiva respinge apel...dar defapt tu ai donat 5 euro. Daca nu ai credit pe tel, iti este oprit la prima reincarcare.

Nici nu stii ce frumos e sa te sune de vre-o 10 ori.>:)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...