Jump to content
curiosul

Trafic China

Recommended Posts

...ma, e vechi si intradevar iti trimite vizite atata timp cat faci parte din botnet ca sa foloseasca IP-ul tau ptr a vizita pe altii, dar aveti grija sa nu exagerati cu el, nu stii pe langa ce alte site-uri viziteaza pe unde mai bantuie, oricum recomand un link gen bit.ly catre site-ul vostru evetual... totusi, grija la google, a, si alexa baneaza :D

Ultima Versiune: traffic wizard

Pentru ce sa te baneze google si alexa, ca ai fake traffic? Nu am auzit de chestii din astea...

Link to comment
Share on other sites

my bad...

@benni_loppa.., oups, n-am specificat... ma refeream la google adsense, am avut un client care a fost banat...

In legatura cu Alexa, "banat" ma refer la faptul ca o sa te pishi pe tine de plans cand o sa vezi rank-ingul cum urca in loc sa scada si cu toate ca opresti programelul Alexa nu o sa mai fie la fel de "incantat" de site-ul tau (spun doar din experienta proprie cu site-urile mele si cea a celor pe care i-am servit pe fiverr)

Botnet, programelul este un reverse proxy care iti foloseste IP-ul ptr a vizita si alte site-uri in afara de al tau plus alte IP-uri guvernamentale din SUA, CHINA... (verificat)

Nu cred ca trebuie sa dau multe detalii... cu totii stim de ce suntem aici si cu ce se mananca :) Folositi un firewall si un filtru de trafic care sa va dea automat whois + country IP...

Link to comment
Share on other sites

Concluzia: mai bine fara

Bani oricum nu poti sa faci cu asta (nu iti da nimeni click pe reclama sau iti cumpara ceva, mai ales daca stau 30 de secunde - asta e media mea la 700-1000 vizite facute cu softu')

PageRank/AlexaRank = 0, deci nu te ajuta cu nimic fake traficul.

RPM = ban (nu bani)

Deci la ce bun softu asta? Sincer, cu ce scop a fost creat? (atata timp cat traficul este inutil)

Link to comment
Share on other sites

Concluzia: mai bine fara

Bani oricum nu poti sa faci cu asta (nu iti da nimeni click pe reclama sau iti cumpara ceva, mai ales daca stau 30 de secunde - asta e media mea la 700-1000 vizite facute cu softu')

PageRank/AlexaRank = 0, deci nu te ajuta cu nimic fake traficul.

RPM = ban (nu bani)

Deci la ce bun softu asta? Sincer, cu ce scop a fost creat? (atata timp cat traficul este inutil)

Mai bine taceai, poti sa faci multe cu trafic fake, totul tine de imaginatie

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze ca reinviu acest topic.

Vreau sa stiti ca am fazut lumea ca vinde acest program pe 20-30$ cand el este gratuit pe site-ul lor oficial http://spiritsoft.cn deci inainte sa dati bani pe ceva verificati ce si cum sta treaba,folositi-l pe un rdp ca tot e la moda acum acest soft. (Nu dati bani pe prosti dati mancare la copii)

Edited by Password007
Link to comment
Share on other sites

...ma, e vechi si intradevar iti trimite vizite atata timp cat faci parte din botnet ca sa foloseasca IP-ul tau ptr a vizita pe altii, dar aveti grija sa nu exagerati cu el, nu stii pe langa ce alte site-uri viziteaza pe unde mai bantuie, oricum recomand un link gen bit.ly catre site-ul vostru evetual... totusi, grija la google, a, si alexa baneaza :D

Ultima Versiune: traffic wizard

Salut.... parola pentru arhiva ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...