Jump to content
phantomas90

Mini Panel

Recommended Posts

Problema care o spui tu e complicat. Va trebui sa se calculeze distante metrice intre imagini si sa-mi arate cat de apropiata este imaginea aceasta decat cealalta, pentru aceasta ori se pot face distance clasice metrice, ori cu retele neuronale artificiale superivizate, se pot invata cateva sample-uri, si dupa aceea reteaua se poate invata ca sa se comporte ca o distanta metrica, iar poi cu retele neuroanele nesuperivzate sa se incerce sa se clusterizeze.

Link to comment
Share on other sites

Problema care o spui tu e complicat. Va trebui sa se calculeze distante metrice intre imagini si sa-mi arate cat de apropiata este imaginea aceasta decat cealalta, pentru aceasta ori se pot face distance clasice metrice, ori cu retele neuronale artificiale superivizate, se pot invata cateva sample-uri, si dupa aceea reteaua se poate invata ca sa se comporte ca o distanta metrica, iar poi cu retele neuroanele nesuperivzate sa se incerce sa se clusterizeze.

De ce te complici?Cu autoit poti face in felul urmator:Sa apese butonul windows(ala dintre ctrl si alt) si tasta D simultan,apoi in functie de rezolutie,sa se duca in coltul stang al ecranului,sa dea click dreapta->arange icons->by type.Poate se gasesc solutii si pentru a le aranja cu shellexecute,fara a interactiona cu interfata.Poate instalez autoit mai tarziu sa incerc.

Link to comment
Share on other sites

De ce te complici?Cu autoit poti face in felul urmator:Sa apese butonul windows(ala dintre ctrl si alt) si tasta D simultan,apoi in functie de rezolutie,sa se duca in coltul stang al ecranului,sa dea click dreapta->arange icons->by type

Ai dreptate:


if $msg=$icoane Then
Send("#d")
MouseClick("right",@DesktopWidth-3,3)
sleep(100)
Send("I")
sleep(100)
Send("T")
EndIf

Poate se gasesc solutii si pentru a le aranja cu shellexecute,fara a interactiona cu interfata.Poate instalez autoit mai tarziu sa incerc.

Ma depaseste fenomenul

download am pus butonul care il voiai silvian0

Link to comment
Share on other sites

Mai poti adauga pentru fiecare partitie asa: fisierele mp3(audio) sa le puna intr-un folder muzica cele .exe in folder Aplicatii .avi filme etc. Cel putin pentru muzica chiar ar merge chestia.

51007817.png

Am rezolvat in mare parte. Dar nu va copia fisierele mp3 care au spatiu in nume. Dupa care vor trebui sterse fisierele din locatia veche.


if $msg=$mutare Then
$l1=GUICtrlRead($drive_letter)
$cale=GUICtrlRead($path)
$f1=guictrlread($aa1)
$filter="*."&$f1
[COLOR="Red"]$rez=_FileListToArrayEx($l1,$filter,1)[/COLOR]
_ArrayDisplay($rez)
$sfilepath="temp.bat"
_FileCreate($sFilePath)
FileWrite($sfilepath,$l1 & @CRLF)
FileWrite($sfilepath,"cd \" & @CRLF)
For $i in $rez
FileWrite($sfilepath,"copy "&$i&" "&$cale & @CRLF)
Next
FileClose($sfilepath)
RunWait($sfilepath,"",@SW_MAXIMIZE)
EndIf

acea functie cu rosu am luat-o de pe forumurile autoit. Voi reedita functia pt stergerea locatiei vechi si copierea fisierelor cu spatiu in nume.

edit: la "to:"(destinatie) trebuie sa fie folderul creat. Accepta si mutarea altor tipuri de fisiere. Selectati sau scrieti ce extensie vreti.

Alte idei? ce sa mai adaug?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...