Jump to content
yo7cjf

Sa facem o colectie de parole Hotel

Recommended Posts

Majoritatea hotelurilor au wifi moka sau daca nu parola este numele hotelului... la 85% din ele asa e ... credeti-ma pe cuvant !

La celelalte cu plata (cand intri te redirectioneaza catre pagina lor unde bagi nr camerei si pass sau platesti cu CC):

1. Puteti face o scanare in retea sa vezi un MAC al unuia care e conectat si sa incerci sa te conectezi

2. Puteti folosi una din metodele astea: ICMPTX sau NSTX

3. Cautati salile de conferinta,piscinile,salile de forta... de obicei alea nu sunt parolate

4. O retea ne parolata din vecinatate...

La Radisson Blu Bucuresti daca vreti net moka conectati-va , alegeti meeting delegate , alegeti una din delegatiile din lista (de obicei enumai una)si parola este : 123456 !! Merge sigur ... descoperita testata de mine :D

Link to comment
Share on other sites

Sal

Posibil sa fie si aiurea, eu am vrut sa vad practic cam ce passw, exista (cam care e practica fata de teorie, nu intru in detalii, ca-i mult de zis) si nu pe alea generate sau copiate din surse ex RO. (lungi si de cele mai multe ori nefolositoare) Apropo de liste, stie cineva un programel, care sa ia cuvintele dintr-o lista si sa le aranjeze, unele dupa altele cu spatiu intre ele/

Sanatate!

Link to comment
Share on other sites

Sal

Posibil sa fie si aiurea, eu am vrut sa vad practic cam ce passw, exista (cam care e practica fata de teorie, nu intru in detalii, ca-i mult de zis) si nu pe alea generate sau copiate din surse ex RO. (lungi si de cele mai multe ori nefolositoare) Apropo de liste, stie cineva un programel, care sa ia cuvintele dintr-o lista si sa le aranjeze, unele dupa altele cu spatiu intre ele/

Sanatate!

Normal ca e aiurea topicul asta...dar si stilul de dialog !!!

E ca si cum la "alimentara" ar avea loc urmatorul schimb de cuvinte :

-Aveti branza telemea ?

-Da. De care doriti ?

-A , nu...intrebam doar asa.Apropo...ulei de masline nefiltrat aveti ?

-???!!!!

Eu unul,recunosc ca e enervant stilul asta ! Asta e...

Link to comment
Share on other sites

Sal

Nu-i obligatoriu, nici de cititit sau de raspuns si nici de placut la un topic, sint destule optiuni la indemina pentru asemenea situatii. Sa postezi in cadrul oricarui topic fara a rspunde intrebarii, indiferent cum, pro sau contra, sau spunind doar generalitati, nu spui nimic. Nu intru in amanunte si explicatii de ce si cum.

Sanatate!

Link to comment
Share on other sites

Sal

Sa poti intelege pe toata lumea, trebuie sa fi D-zeu (omnipotent, etc.)Orice lucru in lume, este important cita importanta ii dai, revenind la intrebarea ta, eu ma agit asa din placere. (e doar hobby, nu-s hot si nici milog sa iau moca de la altii, eu neavind o parere buna, despre cei ce aduc prejudicii altora, indiferent motivatia, tot hoti si mirlani ramin) Probabil ca pentru multi e o chestie de "cucerire a inutilului" dar placerile nu se discuta.

Sanatate!

Link to comment
Share on other sites

Sal

Sa poti intelege pe toata lumea, trebuie sa fi D-zeu (omnipotent, etc.)Orice lucru in lume, este important cita importanta ii dai, revenind la intrebarea ta, eu ma agit asa din placere. (e doar hobby, nu-s hot si nici milog sa iau moca de la altii, eu neavind o parere buna, despre cei ce aduc prejudicii altora, indiferent motivatia, tot hoti si mirlani ramin) Probabil ca pentru multi e o chestie de "cucerire a inutilului" dar placerile nu se discuta.

Sanatate!

Si uite asa ai intrat tu in filosofie.....,pai daca nu erai hot si nici marlan sau cum mai spui tu pe acolo ,...atunci fratele meu , ce cauti tu pe un forum de hackeri??? sau nu stiai cumva ca hackerii se ocupa oarecum, intr-un fel sau altul, cu chestii de genul asta? Asa ca....ori raspunzi frumos (daca te pricepi) , ori te abtii(parerea mea).

Link to comment
Share on other sites

Si uite asa ai intrat tu in filosofie.....,pai daca nu erai hot si nici marlan sau cum mai spui tu pe acolo ,...atunci fratele meu , ce cauti tu pe un forum de hackeri??? sau nu stiai cumva ca hackerii se ocupa oarecum, intr-un fel sau altul, cu chestii de genul asta? Asa ca....ori raspunzi frumos (daca te pricepi) , ori te abtii(parerea mea).

Om batran, te certi cu toti copiii...

Nu e forum de hackeri, e forum de securitate, permite-mi sa te corectez... si "hackerii" nu sunt cei care baga carduri clonate in ATM`uri si fug cu banii...

Deci hackerii : nu sunt hoti si marlani !

Hacker - Wikipedia

Link to comment
Share on other sites

Sal

Spre lamurire sau intelegere: cuvintele (hot, mirlan) nu se refera la hackeri (ei o fac pentru studiu, hobby si fara a urmari vre-un avantaj, doar existen?a unor probleme de securitate, cuceritorii inutilului) Cei care practica hackereala sa fure, diverse informatii, sa le foloseasca (pentru el sau altii) si sa produca pagube/necazuri altora, scuzati-ma dar acesti tipi nu-s hackeri. ( scopul lor e altul si nu o fac de foame, cracker) asa ca e o deosebire mare, in plus eu nu fac nici-o referire directa la cineva, cum face, (putin mai sus) cineva dindu-mi si sfaturi. (sa raspund frumos) Eu, nu cred sa fi adus vre-o ofensa cuiva si nici nu m-am gindit la asa ceva. Deasemeni nu ma supara adevarul argumentat, chiar daca ma dezavantajeaza. Unde am zis eu "forum de hackeri, ATM, hacker = hot, etc." ca nu stiu sa fi facut asemenea afirmatii. Nu-o mai lungesc, daca mai trebuie sa raspund la ceva, sau se considera cineva ofensat, sa-mi arate unde si sa argumenteze, ca nu-i suparare, dimpotriva. (am de la cine invata) Cam astea ar fi in mare parte clarificarile din partea mea.

Sanatate!

Link to comment
Share on other sites

Eu stiam ca hacker prin definitie...inseamna un om caruia ii place sa lucreze cu programele...dar datorita furturilor/spargerilor de servere/site-uri..etc... acea definitie nu mai este valabila....

Victimile nu stiau care e definitia cuvantului hacker...dar stiau ca are legatura cu cei pasionati de Pc-uri...asa ca au dat vina pe Hackeri...si de atunci...toti is hackeri:))

asta am retinut de la un documentar de acu 3 ani:)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...