Jump to content
tigrutzu

Smtp scanner pt linux

Recommended Posts

salutare , nu stiu dak a mai fost postat, il postez si eu , nu l-am verificat , l-am gasit la unu ce scana de zori pe un server la care am access , in caz de nu mai e bun link`u lasati msg si o sa il uploadez dinou in alta parte ,

http://79.99.195.216/smtp.jpg

Nici cateva secunde de la post si linkul e invalid.

Reuploadeazal.

Edit:

Am urcat eu unu.

Descarcare: Linux

Sau Nmap:

Linux:

Instalare:

bzip2 -cd Nmap-5.59BETA1.tar.bz2 | tar xvf -

cd Nmap-5.59BETA1

./configure

make

su root

make install

Descarcare - Nmap Linux

Windows:

Descarcare - Nmap Windows

Pagina officiala: http://Nmap.org

Edited by Haceru
Link to comment
Share on other sites

Da, ai dreptate. Inainte sa dau "save as" am sters extensia .jpg crezand ca ala e tot fisierul si aratandu-mi ca, codul sursa e de windows deoarece era arhiva iar cand am pus .zip si am dezarhivat mi-a dat un fisier anapoda si nu foldarul pop3. Trebuia salvat cu extensia .jpg si apoi schimbata in .zip si dezarhivata.

Edit:

Ce ciudat, daca dau "save as" si sterg extensia .jpg inainte sa dau "save" apoi dupa ce s-a salvat dau rename .zip si dezarhivez nu imi da foldarul pop3.

Nu merge nici daca dai "save as", pui extensia .zip apoi "save" si dezarhivezi.

Trebuie neaparat sa salvezi cu extensia .jpg cum e pusa si apoi sa redenumesti in .zip si extract.

Edited by Haceru
Link to comment
Share on other sites

hackeru mai bine taceai , dai in linux wget link , tar xzvf smtp.jpg ; cd pop3 , iti treb uid0 pt a putea scana cu sursa de scan , dak nu schimb`o si punei un pscan sa poti scana si dupa user , dak vrei sa o descarci in ps dai save as , dupa care open with si selecteaza winRAR , winACE sau ce fol tu si iti v-a merge . MagicThunger e destul de vechi , dar cu parole corespunzatoare prinde ce trebuie , decat unii din useri sa astepte la unu si la altu sa posteze rezultate prinse cu ceva indentic , mai bine scaneaza cu asta .

Daca aveti nevoie il pot face sa scaneze si pe user , lasati msg dak aveti nevoie .

Link to comment
Share on other sites

Tu esti prost sau faci pe prostu.

Tu ce plm faci scri ce scriu eu ? Nu vezi ca am scris care e treaba cu salverea ?

Ne arati ca sti sa dai wget in linux sau ce ? Eram pe windows butule si cand am dat save as am schimbat extensia dar esti prea prost ca sa imi citesti tot postul. Nu ai facut nimic decat sa scri ce am scris eu mai sus.

Link to comment
Share on other sites

imi tot da o eroare

# *BruteForceing ...

# *Password PACK is: 1 ...

# *# Changing passwords PACK ...

cat: passwords/2.txt: No such file or directory

# *Password PACK is: 2 ...

# *# Changing passwords PACK ...

cat: passwords/3.txt: No such file or directory

# *Password PACK is: 3 ...

# *# Changing passwords PACK ...

cat: passwords/4.txt: No such file or directory

nu prea functioneaza..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...