Jump to content
crs12decoder

Facultate - automatica si calculatoare

Recommended Posts

Am intrat la calculatoare. La Politehnica Bucuresti. Facultatea de automatica si calculatoare sectia calculatoare grupa 311CC.

A treia zi de facultate. Maine e joi.

Pot spune ca mi se pare obositor. Nu din cauza facultatii ca deocamdata nu prea am facut mare branza. Ba n-au venit profesorii, ba n-au venit seminaristii. Mi se pare obositor mai mult din cauza orasului. Sper sa ma adaptez mai repede.

Stiu ca exista cateva informatii pentru "boboci" si pe net. Totusi. E cineva pe aici care stie cateva... "smecherii" legate de examene, facultate, etc.?

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt anul II la automatica. Nu prea stiu la ce smecherii te referi, mai e suficient pana la sesiune, dar iti spun ca e facultate grea si ca ai de munca. Secretele sunt alea old school - ai 3-4 luni sa te faci remarcat in ochii profesorilor ca sa-ti fie bine la examene. Du-te la cursuri, pune intrebari, fii comunicativ.

Examenele sunt aiurea rau de tot. Chiar daca stii materia, tot ai sanse mari sa pici.

Link to comment
Share on other sites

Mergi la cursuri si nu lipsi la nici un laborator.. O sa zici ca nu cuonteaza unul.. dar crede-ma ca daca ai pierdut siru e greu sa il ajungi!! profesorii cu care dai examenele sunt cei de curs..deci chiar daca nu sunt obligatorii e f bine sa mergi la toate ca sa te vada profesorii ca te implici si ca te intereseaza!! nu trebuie sa inveti ca nebunu de pe acum pt sesiune dar ia si fati temele la ,laborator ca daca nu, n'o sa intri in examene!!bafta multa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...