Jump to content
wNNkz0r

[WindowsXP] Nu-mi merge microfonu

Recommended Posts

Pur si simplu nu-mi mai merge microfonul, am luat unul nou si nu merge, lam incercat pe laptop acolo merge.. Dar totusi am descoperit ceva, cand ascult muzica si ii dau Record cu Sound Recorder, muzica se aude pe fundal cand dau play, dar vocea mea nu, si in Casti aud muzica, dar microfonul nu merge, ma puteti ajuta cumva?

Link to comment
Share on other sites

incearca un soft oarecare - uite yahoo messenger iti testeaza vocea corect. Microfonul are setare pe recording si setare sa il auzi cat e conectat pe playback.

Pe de alta parte daca setezi sunetul pe 5+1 la placile de sunet de 3 mufe inseamna mufa roz devine redare subwoofer+center, si devine intrare, nu microfon. Cred ca ai o problema cu setarile.

Link to comment
Share on other sites

Ori e din sistem asa cum spune toata lumea ori e din mufa de la calc(aia de pe placa de baza) sa fie dezlipita sau cu probleme desi e putin probabil. La fel verifica sa nu fie alt dispozitiv pe default, daca ai drivere nvidia se intampla sa iti schimbe anumite dispozitive audio de pe default(rar,am patin la un laptop cu hdmi)

Link to comment
Share on other sites

am un nvidia nForce 2, am incercat pe skype, nu se aude nimic, in setari am umblat am modificat tot ce mi so parut mai ciudat si tot nu se aude, am reinstalat windowsul nimic.. nu stiu ce setari sa mai modific, chiar nam habar, Si da am activat si dezactivat boostu de 10 ori, daca stiti voi sa umblati mai bine sau nush.. va pot lasa sa intrati cu teamviewer. Multumesc foarte mult celor care au raspuns

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...