Jump to content
totti93

[Vand] HackQUIZtador Romania

Recommended Posts

@iBebe Programul e scris in C#. Daca reusesti sa treci de acel form, atunci esti tare... Nu spun cum functioneaza programul, dar fii sigur ca daca treci de acel form, nu o sati dea raspunsurile daca nu ai Username-ul si Parola introdusa corect ;) Totusi daca vei cumpara, iti urez bafta la "spargere"...

Link to comment
Share on other sites

ca sa fie mai perfect, la functionare, ar trebui adaugat un delay la raspus, 1/2 secunde maxim :) un fel de random intre 1/3 secunde, si o eventuala marja de eroare de la 1 la 5 ani, pentru cei care te verifica dupa, daca vrei sa joci pentru eventuale castiguri reale din cz

Iar dupa, logic, pretul poate creste :D

Link to comment
Share on other sites

HackQUIZtador Romania

---------------------

1. Cerinte minime de sistem

2. Instructiuni de instalare

3. Instructiuni de folosire

1. Cerinte minime de sistem

---------------------------

Procesor: 1 GHz

Memorie: 256 MB RAM

Conectiune de internet rapida (Pentru afisarea raspunsului. Cu cat este mai rapida conectiunea, cu atat mai repede va raspunde programul)

Programe necesare:

.NET Framework 3.5

WinPcap

2. Instructiuni de instalare

----------------------------

a) Mai Intai instalati .NET Framework. Il gasiti la adresa de mai jos:

.NET Downloads, Developer Resources & Case Studies | Microsoft .NET Framework

B) Descarcati WinPcap, apoi instalati-l. Il gasiti la adresa de mai jos:

WinPcap Download

c) Executati programul executabil "setup.exe" descarcat de pe site-ul oficial HackQUIZtador Romania!

Instalearea va Incepe instant. Dumneavoastra va alegeti unde sa fie instalat!

d) Instalarea va crea o scurtatura atat pe Desktop cat si In meniul Start

3. Instructiuni de folosire

---------------------------

a) Intrati pe scurtatura creata pe Desktop

B) Logati-va folosind numele de utilizator si parola dumneavoastra (identice cu cele de pe site)

c) Alegeti-va intefata de retea prin care calculatorul dumneavoastra are acces la internet!

Daca nu stiti pe care s-o alegeti, Incercati fiecare In parte...

d) Gata! Programul va rula pe deasupra fiecarei ferestre. Pentru a face programul sa raspunda automat, bifati casuta de raspuns automat.

Proramul este proiectat In asa fel Incat daca nu stie un raspuns, atunci acea Intrebare va fi colectata!

Descarcare: Mediafire

Totti din ce vad eu acolo e scris in vb.net. Daca apare undeva sa fie downloadat se trece usor peste formul ala de login care e pus acolo.. abea astept :D

Momentul a venit mai repede decat crezi.

PM pentru parola.

Edited by Zatarra
Link to comment
Share on other sites

HackQUIZtador Romania

---------------------

1. Cerinte minime de sistem

2. Instructiuni de instalare

3. Instructiuni de folosire

1. Cerinte minime de sistem

---------------------------

Procesor: 1 GHz

Memorie: 256 MB RAM

Conectiune de internet rapida (Pentru afisarea raspunsului. Cu cat este mai rapida conectiunea, cu atat mai repede va raspunde programul)

Programe necesare:

.NET Framework 3.5

WinPcap

2. Instructiuni de instalare

----------------------------

a) Mai

frumos ! ai loat acces ;"> fara sa platesti ?

Link to comment
Share on other sites

Am cateva idei in cap cum as putea trece de aceea autentificare dar am nevoie de un user/parola valida....sau cine l-a cumparat poate incerca sa redirectioneze din host requestul al server pentru a vedea daca userul/parola sunt bune la un server local care va raspunde tot timpul ca sunt bune.....oricum nu imi prea place ideea de a ne arde intre noi si nu ma intereseaza jocul acela asa ca eu nu voi incerca nimic......

Link to comment
Share on other sites

@Haceru In primul rand te felicit, pentru obtinerea programului, desi nu imi dau seama ce metoda ai folosit... Oricum daca ma uit la loguri:

XXXXXXXX - - [16/Nov/2011:22:56:39 +0200] "GET /?id=999999.9+union+all+select+0x31303235343830303536-- HTTP/1.1" 403 11 "-" "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727) Havij"

Nu cred ca ai gasit SQLi acolo...

Daca vrei sa dezvalui metoda, spune-o, dar vreau sa invat din propriile mele greseli...

Link to comment
Share on other sites

Am trecut destul de usor de acel login, dar nu raspunde la intrebari, ori am facut ceva gresit ori ai raspunsurile intr-un db..pula mea nu pot sa-mi dau seama acum. Mi-ar trebui un cont premium sa vad unde face request altfel nu cred ca am cum. Ma las de toate si cumpar programu dar daca il fac sa functioneze user/pass fara il faci FREE?

Link to comment
Share on other sites

rsthack.jpg

Requesturi.

Deci !

Sper ca s-a facut inteles pentru majoritatea care stiu despre ce vorbesc, mai ales pentru ca am dat si un exemplu.

Eu nu sunt programator si nu am intrat de fel in domenile de genul, fara alte intrebari, mesaje private sau buzuri pe mess pentru ca sunt praf in asa ceva si nu doresc sa stric munca la om, cel putin eu.

Totti93 se pare ca, a ocolit posturile unde se regaseste ca programul este virusat si este intrebat! Iar in urma unor verificari, nu am gasit nimic suspect + ca au mai fost si cativa care l-au verificat pe langa mine pentru ca intrasem in dubii cand am vazut poza, deoarece il descarcasem/instalasem si rulasem pe pc-ul meu fara al mai scana, avand incredere in acel program mai ales ca era pus la vanzare si nu era chiar ori ce user de cacat de pe rst asa ca, cu increderea l-am executat. Dubiile tari au aparut cand am vazut ca totty ocoleste acel raport unde reiese ca e vursat, dar nu este. Citez "Apare ca fiind virus in urma unei cryptari facute pe acest program, fiind-ui putin tarseala ca cineva o sa culeaga sursa iar in asa fel pentru a fi mai sigur a trebuit sa il crypteze"

Altceva ! Pentru cei care au zis ca nu merge. Programul functioneaza destul de bine doar ca mai trebuiesc colectate raspunsurile si intrebarile(iar asta nu ar fi o problema,in timp va face baza de date mult mai mare) dar momentan este ok, asi face treaba. Singurul lucru ce am observat, cateodata cand e bifat sa raspunda automat, nu introduce nimic ori baga ceva gresit sau inloc de 1993 anul baga 199 lasand 3 pe de alaturi iar acolo unde trebuie sa selectezi arata de foarte multe ori raspunsul gresit.

Inca ceva, eu nu am intrat in viata mea pe acest joc si nici macar nu stiam de el pana sa vad topic-ul acesta. Poza pe care am atasato a fost facuta in urma a 8 jocuri jucate(mai bine zis trisate).

Nu il joc pentru ca sunt cat se poate de NULL in acest domeniu iar pana la anii astia nu am colectat atatea informatii pentru a incepe sa il joc, ma streseaza si depaseste, e un joc stupid, adica nu jocul ci stupid e acest program de hack si cei care joaca cu el pentru ca nu mai vad farmecul acestui joc, tu te duci te caci te pisi, mananci io stiu ori ce alta activitate iar programul asi face treaba.

Care mai e farmecul acestui joc, daca se trseaza nu inteleg. dar e problema lor, celor care asi pierd timpul cu asa ceva, aiurea.

Si pana la urma eu zic ca merita acesti bani pentru ca cel putin totty a muncit la el pe cand altii ce fac ? Nimic, doar se distreaza/amuza pe seama altora, ca vezi domane ce destept este el(bineinteles nu el ci programul). Ba chiar apoi sa se auda cum se vinde programul pe tot internetul(toata munca lui) de catre altii care l-au primit gratis.

Asa ca nu vad de ce nu ar merita un ban.

@Totty ai un mare noroc pe undeva pe aici, pentru ca requesturile necesita mereu verificarea unui user si o parola valida.

Eu aprieciez faptul ca ti-ai dat siliinta pentru a avea acest rezultat si bineinteles ca au fost zile pierdute, poate ca si nopti pentru acest programel.

Iar munca ta depusa trebuie rasplatita intr-un fel sau altul pentru ca ai muncit la el, motiv pentru care ati urez succes in continuare.

Pentru cei care doresc sa incerce sa faca ceva de genu ar fi bine sa treceti mai intai pe aici (multi dintre voi nu ati citit acest topic si nu ati dat peste el) motiv pentru care l-am pus.

Este un tip tare si a explicat prea frumos doar ca pe mine m-a bagat in ceata neavand treaba cu programarea. Asa ca cei isteti, care s-au axat mult pe programare poate vor avea succes de un asemenea tool.

Succes celor care vor incerca si Felicitari Totty pentru hack.

Asta a fost tot ce am avut de zis, nu mai am altceva ce sa adaug, ce sa mai caut in acest topic, motiv pentru care nu voi mai posta aici.

Salutari.

Edit: Cine pula mea esti tu sa faci disclosure pe munca altora?

Edited by Zatarra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...