Jump to content
kukoolcrivat

Vad conexiunile la calculatorul meu in XP

Recommended Posts

Ca sa vezi ce conexiuni ai stabilite intre calculatorul tau si alte calculatoare cand esti pe internet trebuie sa urmezi doar urmatorii pasi:

click Start/AllPrograms apoi alegi Accessories si apoi Command Prompt.In fereastra Simbol Sistem tasteaza netstat si apasa tasta enter.

O sa iti apara o alta fereastra unde o sa vezi toate conexiunile stabilite cu alte sisteme.Este util cand vrei sa aflii Ip-ul cuiva cand vorbesti cu el pe Messenger.Doar ii trimiti o poza si apoi urmaresti noua conexiune ce iti apare in

fereastra de mai sus.Ip-ul ce apare ca a realizat conexiunea cu tine este Ip-ul celui ce a primit poza.

Link to comment
Share on other sites

imi cer scuze daca am suparat pe cineva cu postul asta si stiu ca nu se incadreaza la tutoriale dar e un mic trick pentru nestiutori sincer habar nu aveam de acest mic trick daca nu il citeam si eu pe alt forum si deaceea l-am postat si eu aici ca sunt foarte multe persoane ca mine care nu stiu acest truc.Inca o data repet imi cer scuze daca am suparat pe cineva cu acest topic,chiar nu a fost cu intentie,de aceea snt create forumurile sa invatam de la alti nu sa criticam.CRED EU?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...