Jump to content
The_Arhitect

BackTrack 5 Wireless Penetration Testing Beginner's Guide

Recommended Posts

Gresit... Placa interna a laptopului este destul de capabila ... nu ai nevoie de nimic extern neaparat !!

Cat despre Problema ta gallardo...

1. instaleaza pachetul libqt3-mt

2. descarca MT825UP.TIM.L.B10

3. dezarhiveaza

4. go @: sh ./install.sh

5. reboot

6. Ar trebui sa il gasesti la coneziuni internet ...

Sper sa te ajute ...

Link to comment
Share on other sites

Gresit... Placa interna a laptopului este destul de capabila ... nu ai nevoie de nimic extern neaparat !!

Cat despre Problema ta gallardo...

1. instaleaza pachetul libqt3-mt

2. descarca MT825UP.TIM.L.B10

3. dezarhiveaza

4. go @: sh ./install.sh

5. reboot

6. Ar trebui sa il gasesti la coneziuni internet ...

Sper sa te ajute ...

Am o placa Intel Centrino Wireless pe care n-am putut sa o adaptez la Backtrack. Am cautat indelung resurse pe net, dar fara rezultat. Sigur spui ca da roade ? Merci.

Link to comment
Share on other sites

am reusit ceva s-a fac ceva cu backtrack5 am un dispozitiv wireless extern model D-Link n150 care nu stiu daca este capabil pentru packets injections am copiat si io un tutorial facut de cineva si cand am ajuns aproape spre final unde trebuie bagat codu ( aireplay-ng -2 -p 0841 -c :FF:FF:FF:FF:FF:FF -b (mac adress) mon0 ) lui ii apare sid mac si il intreaba daca vrea s-a folosesca acel pachet iar mie numi apare ca s-a pot merge mai departe am asteptat minute infinite lam luat de la capat de vreo 5 ori fac testu pe roteru meu vechi care este un linksys protectie wpa 2 psk

Poate s-a fie din cauza la router pentru ca nu este conectat in retea

Edith.... Nimeni Nici Un Raspuns

Edited by gallardo
Link to comment
Share on other sites

@Pugna cand am zi ca

Placa interna a laptopului este destul de capabila
ma refeream ca este capabila daca este si compatibila !!! Zi si tu modelul la placa ... sau chipset-ul ca sa iti zic ce driver suporta injectie / daca suporta injectie ...

lspci | grep Wireless         -->> daca nu iti apare nimic asa da doar "lspci" si selecteaza placa wifi
ifconfig wlan0 -->> sau cum se numeste adaptorul tau (presupun ca wlan0 sau ath0)

si da un reply cu ce iti da !!

@gallardo:

1. daca folosesti linux fa si tu ce am scris mai sus si da un reply cu rezultatul sa vedem ce driver se potriveste si daca suporta injectie...

2. tu cu , comanda de mai sus ce vroiai sa faci ? ce cod sa bagi si unde? daca incercai pe WPA e simplu ... dar trebuie sa ai un client deja conectat !! nu stiu ce tutorial urmareai tu dar se pare ca te-ai complicat rau si degeaba cu frame selection...

si orice ati face ... daca aveti un AP sau placa wifi si vreti sa vedeti daca suporta injectie

aireplay-ng -9 -e "ESSID" -a "BSSID" mon0

unde: -9 este testul de injectie

"ESSID" numele AP-ului

"BSSID" MAC-ul AP-ului

LE: Ce ma seaca ca in modul normal de a posta (nu advanced) nu este butonul de "code wrap"

Edited by co4ie
Link to comment
Share on other sites

am reusit ceva s-a fac ceva cu backtrack5 am un dispozitiv wireless extern model D-Link n150 care nu stiu daca este capabil pentru packets injections am copiat si io un tutorial facut de cineva si cand am ajuns aproape spre final unde trebuie bagat codu ( aireplay-ng -2 -p 0841 -c :FF:FF:FF:FF:FF:FF -b (mac adress) mon0 ) lui ii apare sid mac si il intreaba daca vrea s-a folosesca acel pachet iar mie numi apare ca s-a pot merge mai departe am asteptat minute infinite lam luat de la capat de vreo 5 ori fac testu pe roteru meu vechi care este un linksys protectie wpa 2 psk

Poate s-a fie din cauza la router pentru ca nu este conectat in retea

Edith.... Nimeni Nici Un Raspuns

Te ajuta linkul de mai jos: compatibility_drivers [Aircrack-ng]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...