Jump to content
securityfocus.eu

Security Focus Europe : Hacking into a fully protected system

Recommended Posts

@securityfocus.eu:

Ideea ta cu site-ul de stiri de sec. este buna, insa ar trebui specificata sursa. Daca nu specifici sursa articolelor, oamenii nu o sa mai intre pe site la tine si o sa pierzi respectul comunitatii. Ma uitam prin site la tine si am observat cateva subiecte, printre care si:

"Google struggling to meet cookie law requirements"

"Military contractor warns of new Adobe Reader exploit"

Titlurile acestor subiecte au spatii foarte mari intre cuvinte, timp in care, cealalte au spatii normale. Asta ma duce la ideea ca formatarea in urma copy/paste nu s-a facut corect.

Si scoate adresa de email care este pusa "clear text" la contact. E jenant sa vezi asa ceva pe un site de securitate. Reclama aia adsense, poti face o alta reclama mai mica, la sfarsitul articolelor. Daca este pusa chiar acolo in header, strica tot aspectul iar lumea o sa creada ca acel site este facut special pentru asta.

La newsletter, ar fi bine sa fie specificat cum se stocheaza si utilizeaza datele oamenilor care se inscriu, cat si frecventa email-urilor.

Sper ca nu te superi ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...