Jump to content
tic_tac

Influenteaza cumva erorile css,html pozitia siteului in motoarele de cautare ?

Recommended Posts

Salut ,

Am citit pe internet (nu stiu cat de adevarat este) ca una din problemele care trebuie reglate la un site sunt erorile css , html , etc. Acea persoana precizeaza ca acest lucru afecteaza pozitia siteului in motoarele de cautare chiar si PR .

Am incercat pe validator.w3.org si siteuri mari gen google , yahoo ,facebook si toate au ceva erori

Au aceste erori vreo influenta negativa asupra siteului ?

Imi cer scuze ca am postat aici dar e ceva de discutii generale si nu am gasit un loc mai bun .

Link to comment
Share on other sites

da influenteaza...

gandeste-te ca robotul are in spate un script de parsare a paginii html si de interpretare a rezultatelor... daca pagina aia e facuta cu curu automat parsarea da erori si nu se va indexa tot ce trebuie din pagina din cauza erorilor...

bine majoritatea botilor sunt destul de inteligenti ca sa incerce mai multe metode de parsare dar nici unu nu va putea indexa toata pagina daca aia e scrisa cu picioarele...

pe de alta parte dai dovada de profesionalism daca iti rezolvi erorile raportate de validatoare...

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspunsuri .

Influenteaza, dar aia e ultima grija. Trebuie sa faci site-ul in asa fel incat sa nu influenteze negativ vizitatorii.

Uite un bun punct de plecare:

- https://www.rtfm.ro/diverse/sfaturi-pentru-optimizarea-unui-site-web/

- https://www.rtfm.ro/seo/cateva-idei-pentru-seo/

Sfaturile sunt foarte bune ,mersi tex

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...