Jump to content
sharkyz

Caut Parteneri [Comunitate Gaming]

Recommended Posts

Hi,

Caut cativa parteneri pentru a crea o comunitate de gaming.

Ce caut?

Programatori PHP

Designeri

Cineva care sa aiba cunostinte in administrarea si crearea unui server de Counter-Strike

[este binevenit orcine are un server hostat]

Oamenii idealisti, un inovatori dar si pragmatici :))

Orcine crede ca are cunostintele si timp-ul necesar pentru a crea o comunitate de gaming poate sa imi dea un pm!

Pentru vreau ca toate detaliile sa le aveti de acum si sa nu le aflati mai tarziu singuri uitativa mai jos.

Este normal ca intr-o comunitate fiecare sa contribuie cu ce stie si cu ce POATE!

Ce avem?

1.Eu momentan am hosting de la hostgator si mai am unu de rezerva tot cu cpanel dar am mici probleme cu hosting-ul dar pot fi rezolvate.

2.Am un domeniu care va fi valabil maine.

3.Nu am nici un ban de servere care sunt destul de importante..dar cred ca le putem gasi in viitorul apropiat [saptamana asta sau pe 4-5 ianuarie mai sigur]

4.Am facut rost de 100 de dollari credit google adwords..

5.Hostgator ofera 25 Dollari pentru publicitate pe Bing si Yahoo

Ce pot si ce stiu eu sa fac?

1.Stiu sa lucrez cu orce CMS [prefer Wordpress,joomla,xenforo,ipb,phpbb3] [dar ma obisnuiesc cu orce]

2.Lucrez foarte bine cu php, html, CSS [MY FAVORITE] si imi place sa lucrez pe partea de functionalitate si design..

3.Am cunostinte in SEO si multee tipuri de monetizare in afara de adsense fara sa alung vizitatorul.

4.Cunostinte minime in serverele de gaminig ceva mai mult in servere de cs 1.6

5.Am ajutat foarte multe comunitatii sa se ridice pe parte de seo cat si optimizare a experientei userului in comunitate in cat sa se intoarca inapoi.

6.Pot securiza cms-urile folosite sau script-urile in php...[in linii majore...evoluez]

Castigurile

O parte din castiguri va fi bagata in webhost,hosting servere jocuri si orce ramane se imparte EGAL LA TOTI!

Deci va astept pe toti >:D<

Repet, cine e interesat sa imi trimita un mesaj privat iar orcine are intrebari ...baga reply

Edited by sharkyz
Link to comment
Share on other sites

Ce doamne iartama de bani poti scoate dintr-o comunitate de gaming ?.

:)) Lol

Poti scoate bani...foartee frumosi..de la admine,vip si eu cand am avut prim-ul server m-am speriat cati dau bani pe admine,vip,sloturi si altele...[doar in Romania]

Daca bagam la acei bani putina publicitate platita [dupa ce creste comunitate] avem bani la luna....[+ multe metode][dintr-o comunitate te poti extinde in multe alte domenii, iar tot ce conteaza este calitate]

Cine intra ii se va explica mai bine totul..sunt multe metode de monetizare care nu au fost inca explorate..

Link to comment
Share on other sites

Astea sunt doar vise ,sa ti un forum/comunitate pe picioare mai mult de 3 luni nu cred ca ai putea la cati ratati sunt azi

Pot sa zic ca am tinut un forum in jur de 15luni implinite deja si am intalnit toti ratatii din lume

Nu o sa gasesti pe nimeni serios sa se bage in asa ceva

Iar sa bagi bani in servere si cacaturi de-alea nu are rost .O sa iti faci prea multi nervi

@Daca vrei sa te bagi pentru un forum sa iti faci o parere da-mi pm

Edited by [E]xPeRiEnCe
Link to comment
Share on other sites

cum dracu ti-a venit ideea asta? nu vezi in curu meu ca la tot pasul sunt asa zise "comunitati"? sunt ca buruienile... iar membrii comunitatilor sunt de obicei ratati de 12-15 ani care fac laba inainte si dupa ce se joaca umpic cantar-straic 1.6, si nici sa vorbeasca sau sa scrie nu stiu, si daca si tut tot cs 1.6 vrei sa promovezi, iti zic de acum ca esti fraier, de ce nu faci ceva mai inteligent, un alt joc, CS: Source, cod:mw, iv:mp, etc.?

am sa-ti dau un MP cu o idee de a mea de mai demult, tot legata de jocuri, dar ceva mai nou, nu tot un forum de cacat si cu o tema homosexuala si un logo facut cu mana stanga de un dizainar de 11 ani orb

Edited by BogdanNBV
Link to comment
Share on other sites

Eu cu majoritatea jocuriilor ma inteleg bine+ca mai nou am inceput sa ma interesez de game hacking development+si cu cs ma inteleg bine la partea de jucat/administrat server/etc+alte lucruri dar problema este ca nu stiu daca rezist sa nu ii injur/fut in gura pe cretinii de 12 ani care deabia au scos pula dint arana si sunt mari smecheri etc....mie mi-ar placea o comunita de game hacking cu oameni inteligenti cu care sa colaborez si sa schimb ideei pentru a creea diferite hackuri si chestii de genul dar asta pe romania nu tine iar pe international este concurenta cam mare.

Edited by Paul4games
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...