Jump to content
user567

Mass Scanner URL

Recommended Posts

Un salut la toti membri forumului.

Am nevoie de un scanner care sa rulezze pe windows, si care sa faca urmatoarele operati.

1. Eu ai dau o lista de siteuri web, o lista de pachuri si un keyword (un cuvant cheie). cum ar fii :

- lista siteuri.txt.

* www.site1.com

* www.site2.com

* www.site3.com

- lista de pach-uri.txt

* /blog/readme.txt

* /news/readme.php

asta e doar un exemplu .. lista poate sa contina si 100 de pach-uri.

- Keywords

* wordpress

El trebuie sa controleze fiecare site daca contine unu sau mai multe pachuri pe server, in acelasi timp sa verifice si daca keyword-ul respectiv este prezent in pagina, url e bun numai daca keywordul este prezent.

http://www.site1.com/blog/readme.txt:wordpress

ps1 : Daca e possibil sa rulezze mai multe thread-uri.

ps2 : Daca e possibil sa stetez pentru fiecare pach un keyword divers ... cum ar fi :

pach1 : /blog/readme.txt::wordpress - la pach-ul asta sa verifice daca pagina contine keywordul wordpress.

pach2 : /news/readme.php::joomla - si aici daca contine keyword-ul - joomla.

cam atat, nu sitiu daca te ajuta la ceva .. dar am un astfel de program care ruleaza pe linux .. eu al vreau in windows...

Daca va ajuta la ceva, am un program asemanator facut in linux, inclusiv codul sursa, eu am nevoie de el sa ruleze pe windows.

Astept propunerile voastre pe privat. Va rog sa-mi precizati (pretul, cat timp necesita realizarea programului, limbajul de programare in care realizati programul, si un id de chat (yahoo messenger, msn, skype - pentru o comunicare mai rapida)).

Pentru plata nu va faceti probleme, sunt disponibil de la liberty reserve, paypal si pana la face to face.

Link to comment
Share on other sites

Un salut la toti membri forumului.

Am nevoie de un scanner care sa rulezze pe windows, si care sa faca urmatoarele operati.

1. Eu ai dau o lista de siteuri web, o lista de pachuri si un keyword (un cuvant cheie). cum ar fii :

- lista siteuri.txt.

* www.site1.com

* www.site2.com

* www.site3.com

- lista de pach-uri.txt

* /blog/readme.txt

* /news/readme.php

asta e doar un exemplu .. lista poate sa contina si 100 de pach-uri.

- Keywords

* wordpress

El trebuie sa controleze fiecare site daca contine unu sau mai multe pachuri pe server, in acelasi timp sa verifice si daca keyword-ul respectiv este prezent in pagina, url e bun numai daca keywordul este prezent.

http://www.site1.com/blog/readme.txt:wordpress

ps1 : Daca e possibil sa rulezze mai multe thread-uri.

ps2 : Daca e possibil sa stetez pentru fiecare pach un keyword divers ... cum ar fi :

pach1 : /blog/readme.txt::wordpress - la pach-ul asta sa verifice daca pagina contine keywordul wordpress.

pach2 : /news/readme.php::joomla - si aici daca contine keyword-ul - joomla.

cam atat, nu sitiu daca te ajuta la ceva .. dar am un astfel de program care ruleaza pe linux .. eu al vreau in windows...

Daca va ajuta la ceva, am un program asemanator facut in linux, inclusiv codul sursa, eu am nevoie de el sa ruleze pe windows.

Astept propunerile voastre pe privat. Va rog sa-mi precizati (pretul, cat timp necesita realizarea programului, limbajul de programare in care realizati programul, si un id de chat (yahoo messenger, msn, skype - pentru o comunicare mai rapida)).

Pentru plata nu va faceti probleme, sunt disponibil de la liberty reserve, paypal si pana la face to face.

Mai mult de 100 de linii nu-ti scriu, dar incep de la 100 euro si te taxez cu inca 10 pentru fiecare greseala de mai sus. De acord ?

Link to comment
Share on other sites

@Pugna, in loc sa-ti bati capul si sa-mi corectezi greselile din post, mai bine imi ziceai in ce limbaj de programare poti sa-mi faci programul.

@Pugna, Daca imi faci si o interfata grafica (simpla) in astia 100 euro, si nu ma pui sal execut in dos , potzi sa ma cautzi in PM. Oricum mai presus de toate e stabilitatea programului, nu am chef sa se blocheze din 10 in 10 min.

As mai avea de adaugat : programul trebuie contina si covinte cheie care nu trebuie sa fie prezente pe pagina, datorita faptului ca wordpress este setat din .htaccess cu redirect 404, o sami gaseasca foarte multe linkuri inutile.

Asta e valabila si pentru cei care miau scris in privat !

Link to comment
Share on other sites

salut pot sa iti realizez programul, python sau perl cu interfata grafica php-css-html dar pentru a da rezultate optime iti trebuie un server bun de linux, ca sa nu se blocheze, parsing-ul pt. htaccess nu e problema, interfata va rula bine sub orice windows, dar fisierele trebuie gazduite pe linux

Link to comment
Share on other sites

salut pot sa iti realizez programul, python sau perl cu interfata grafica php-css-html dar pentru a da rezultate optime iti trebuie un server bun de linux, ca sa nu se blocheze, parsing-ul pt. htaccess nu e problema, interfata va rula bine sub orice windows, dar fisierele trebuie gazduite pe linux

Crezi ca python e destul de stabil sa scanneze 10000 de url x 60 de pach-uri ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...