Jump to content
crs12decoder

Why the future doesn't need us

Recommended Posts

Nu stiu ce pot sa zic.

Ideea e ca ma simt mult mai robot acum cand stiu ca eu ca sa-mi castig existenta trebuie sa muncesc ca un robot pentru asta.

Exista exploatarea omului de catre om iar intr-un fel, tehnologia ar putea fi ultimul lucru care sa ne scape.

Sa incerci sa spui de acum daca va lua sau nu o intorsatura impotriva noastra?

E ca si cum ai incerca sa prezici cu exactitate 100 de numere consecutive la ruleta.

Sunt milioane de lucruri care pot merge bine sau prost. De la alterarea gandirii oamenilor ce creeaza/controleaza tehnologia pana la alterarea rationamentelor produselor finite in sine.

Edited by crs12decoder
Link to comment
Share on other sites

Interesant, gindindu-ne ca suntem impinsi de la spate ca si robotii. Daca nu aia nu cealalta si tot asa. Oricum salturile tehnologice sunt imense. Apar tehnologii noi peste noapte. Cine s-ar fi gindit acum citiva ani la telefoanele mobile din ziua de azi care inglobeaza tehnologie care mai demult era cat casa. Nimeni nu poate prezice ce va fi sau cum va evolua societatea. Daca miine vine "sfirsitul lumii?". Sau sfirsitul lumii cunoscute de noi?(din punctul meu de vedere alte tehnologii care nu mai sunt bazate pe petrol).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...