Jump to content

Recommended Posts

Imi trebuie un program care sa faca urmatorul lucru:

Intr-o parte un text sau un document deschis.

In alta parte o pagina web deschisa un nou post pe un wordpress de ex.

Programul scrie textul litera cu litera ca si cum ar fi cineva la tastatura in partea de pagina web deschisa. Din cand in cand scrie 1 litera aiurea pe care o sterge si scrie in continuare ca si cum cel de la tastatura ar fi facut o greseala de scriere.

Viteza variabila care sa emuleze comportament uman ca si viteza de scriere. Sper ca am fost destul de exact.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Se poate foarte usor emula un astfel de comportament in AutoIT cu ceva random si target pe window id, dar nu-s comod cu limbajul si nici nu am timp de invatat in schimb am dat un pont pentru cunoscatori sau daca ai timp sa-ti bagi nasul. Acum conteaza ce browser ai si unde tii fisierul text si cat de mult depinde softul de conditiile variabile ale sistemului.

Link to comment
Share on other sites

Da , dar ca sa faci cu AutoIT trebuie sa citesti manuale , sa "iti pierzi vremea" criind cod. Da poate il face cineva gratis.... Nu observati ca 3v1lM1nD nu a mai raspuns de pe 02-06-2012, 03:41 PM . Macar un multumesc pt idee.

Tot timpul exista un bagator de seama care nu stie despre ce este vorba dar ataca pe oricare de pe acolo sa fie el in centrul atentiei si sa para inteligent.

Vezi-ti mah de sarmalele tale.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...