Jump to content
hackgames

Web Builder 8

Recommended Posts

Salut revin cu un topic nou despre creatorul de situri Web Builder 8.Care a folosit sau foloseste acest program de facut situri ?

Si care a folosit sau foloseste xampp pentru servar local( localhost)..?

Acum daca ati folosit aceste programe pentru creare sit si gazduirea sitului in pc-ul vostru as vrea sa stiu cum ati facut sa fie vaut din exterior pentru ca in localhost si cand scriu http://ip al meu merge sa vad eu dar din exterior nu vede altii daca dau ip-ul

Si mai am o nelamurire cu baza de date nu prea am inteles aici cum se face si cum fac legatura sau nu stiu dau un exemplu ..un user se inregistreaza pe situl meu ...unde se duc datele?

-In we builder cand pun casutele de login sau sinup acolo la setari are creare baza de date aici nu stiu cum se face daca trebuie sa ii du calea din baza de date creata in servar sau nu stiu..aici nu am inteles ca nu prea sunt care sa explice asa ceva...

Situl e pentru filme online si descarcare filme si mai trebuie s aii fac rubrica de inregistrare logare chestiile astea si nu prea stiu ce rol are baza de date din servar daca trebuie sa fac o legatura intre ea ..nu stiu ..care ati lucrat cu asa ceva si aveti habar rog s aimi spuneti si mie.

Si la vederea sitului din exterior pana il pun pe un domeniu de cenu poate fi vazut de altii cand dau ip-ul meu ?

Bafta si sper sa stie careva:(

Link to comment
Share on other sites

Pai web builder nu e pentru programare e pentru creare pagini de web e foarte bun si nu mai stai sa scri jdemii de coduri sa obtii o imagine in sit-ul tau...Dar vam zis ma-m inpotmolit la baza de date ca are si asa ceva de creat dar are legatura cu servarul din pc care la-m instalat.

Am facut si baza de date in myadmin dar nu merge am gasit pe youtube ceva dar nu merge fac exact ca el dar nu merge cred ca tipu mai face niste setari inainte da nu le arata uitativa si voi poate va dati seama mai bine..

Eu am ultima varianta de webbuilder adica 8

Multumesc de raspuns

Link to comment
Share on other sites

Se vede ce de programatori sunt pe sit-ul asta numai de aia care studiaza dupa carnetelu de note..,,de plata,, halal ce sa mai dar stie unii sa critice pe altii ca nu stie sa scrie da ei nu stie sa se incalte ..dar is programatori ce s amai stiu de toate

Intai invata sa scrii si apoi incearca sa jignesti, ca te faci tot pe tine de ras.

Daca vrei sa poata fi accesat server-ul de pe PC-ul tau si de alti useri trebuie sa-ti deschizi portul folosit de protocolul http. Care e si cum se face nu am de gand sa-ti spun pentru ca nu meriti.

Vrei ajutor? Cere-l frumos.

Link to comment
Share on other sites

Pai daca am cerut frumos nu sa oferit nimeni daca am ceruto nefrumos la fel oricum mersi de neajutor..ne ne ne ca sa stiu e sa scriu daca nu poti sa citesti ce scriu dute nene pe un forum smecher cu intelectuali nu te mai virusa cu cuvinte de analfabeti de pe forumul asta.Cine la facut acest forum la facut asa pentru astia mai prostii nu pentru unii foarte inteligenti ca tine.

Servar folosesc Xammp nu folosesc servarul din windows.

Oricum multumesc

Edited by hackgames
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...