Jump to content
H4ck3rPr4fz0rrr.

Brute force...sau ce ?

Recommended Posts

Deci...o poza sa intelegeti mai bine :

azzz.jpg

Se poate trece de o astfel de parola? Ma gandesc cum pot pune un brute force sa actioneze, dar cum ?Merge?

Vreau o idee ca m-am blocat.Am acoperit putin datele pentru ca nu am vrut sa fac reclama dar daca va uitati atenti se vede dar nu asta este interesul. Multumesc.

Astept raspunsuri.

Edited by H4ck3rPr4fz0rrr.
Link to comment
Share on other sites

Ai 62 de caractere posibile doar daca parola este a-zA-Z0-9

Fara sa mai punem la socoteala alte caractere.

Pentru o parola ai 62^n incercari. Unde n este numarul de litere pe care il poate avea parola.

Ca sa-ti dau o idee cam ce inseamna asta:

Pentru n=6 => Numar de incercari posibile: 56.800.235.584

Pentru n=7 => Nr incercari posibile: 3.521.614.606.208

Pentru n=8 => Nr. incercari posibile: 218.340.105.584.896

Si dupa cum bine vezi nr. de incercari posibile creste exponential cu lungimea parolei. Asta e motivul pt care o parola e indicat sa aiba peste 8 caractere.

Mai simplu ar fi sa incerci sa-i bagi un keylogger adminului sa-i afli parola.

E chiar atat de important serveru ala de cs?

[PS]

Mi-a placut cum ai incercat sa blurezi identitatea serverului... nici ca s-ar intelege ca scrie dulcik.ZaPtO.oRg

Ma face oarecum sa cred ca poza de fapt nu e facuta ca sa vada omu prost cum arata un password request de CS avand in vedere ca 4/5 din forum deja stie cum arata.

Edited by crs12decoder
Link to comment
Share on other sites

Ai 62 de caractere posibile doar daca parola este a-zA-Z0-9

Fara sa mai punem la socoteala alte caractere.

Pentru o parola ai 62^n incercari. Unde n este numarul de litere pe care il poate avea parola.

Ca sa-ti dau o idee cam ce inseamna asta:

Pentru n=6 => Numar de incercari posibile: 56.800.235.584

Pentru n=7 => Nr incercari posibile: 3.521.614.606.208

Pentru n=8 => Nr. incercari posibile: 218.340.105.584.896

Si dupa cum bine vezi nr. de incercari posibile creste exponential cu lungimea parolei. Asta e motivul pt care o parola e indicat sa aiba peste 8 caractere.

Mai simplu ar fi sa incerci sa-i bagi un keylogger adminului sa-i afli parola.

E chiar atat de important serveru ala de cs?

[PS]

Mi-a placut cum ai incercat sa blurezi identitatea serverului... nici ca s-ar intelege ca scrie dulcik.ZaPtO.oRg

Ma face oarecum sa cred ca poza de fapt nu e facuta ca sa vada omu prost cum arata un password request de CS avand in vedere ca 4/5 din forum deja stie cum arata.

Dupa cum am spus am sters putin asa sa nu sara toti in cap ca nuj ce am vrut sa fac reclama.Interesul meu nu este sa i bag keylogger vroiam sa stiu daca se poate afla cu un brute force ceva, nu e asa important serverul am bagat la nimereala un sv cu pass. Mersi oricum.

Link to comment
Share on other sites

Si pe mine m-ar interesa daca exista asa ceva.

Cine joaca jocul stie ca exista servere de war si nu pe toate ai admin si din 10 servere (de indungi atatea sunt) 8 sunt ocupate cu 10 playeri(5v5) si vezi pe cate un server 2 ciumpalaci care se joaca sau 1 care tine serveru ocupat degeaba. Si sa fie o lista cu parole folosite des pentru servere de war (pgl,hf,gl,mix,meci,123,112,1,cola etc.). Sunt folosite foarte des va asigur de asta uneori merge sa incerci manual cateva parole ca poti ghici destul de usor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...