Jump to content
me.mello

Cadou de Pasti!! Have Fun :)

Recommended Posts

Buna abia ce am terminat un programel de descarcat melodii dupa youtube in .mp3. E de mentinut ca au fost multe si inca vor mai fi dar asta e putin mai diferit, Ideea nu e completa a mea, sunt zeci de youtube downloadere....dar mai putine ca asta din moment ce asta nu descarca video-ul apoi sa-l converteasca, pur si simplu descarca direct.

Mersi de drone elitevs.net....ma pis pe restul leecherilor si mersi celor de la webservice care mi-au oferit un api destul de bun, si l-au scos pe cel vechi datorita unor altercatii cu pudn...si a pisatilor de leecheri, tocmai de asta prima versiune s-a inchis, asta este tot versiunea 1.0 insa total schimbata, si sper eu mai productiva.

Acum am observat ca progressbar-u se cam duce in jos in forma...asta e merge oricum, o s-al modific dupa sarbatori.

Nu incercati sa descarcati video-uri mari, seturi...nu va merge in rest comerciale, mixuri iese de o ciorba...

[Edit]Download:\\removed

Pass: rstcenter.com

Inca o tentativa de leech si ma pis pe toti, inchid api-ul la orice ora si s-a terminat smecheria.

Programul asta nu descarca videouri, descarca melodia dintr-un video sub format .mp3, mai multe in About.

Ms baietilor de la elitevs, Jakub si restul din staff pentru intelegere si api.

Paste Fericit Tutoror, sa aveti lumina in casa si suflete, IceyJoke 2012.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Edit: Astazi nu aveam stare si m-am gandit sa ii fac un update....1.1 is ready...daca aveti versiunea cea veche si anume 1.0...puteti sa o stergeti, nu va mai functiona.

Oricat m-am zbatut sa-l fac 2.0 nu am putut scapa de linq...asta e.

Ca sa rulati aceasta aplicatie aveti nevoie de Microsoft .Net Framework 3.5

Edited by me.mello
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

nu merge aceeasi eroare cu .net-ul si nu stau sa iau versiunea mai noua ca am nevoie de actuala

am nevoie de o alternativa la acest program dar care sa ia direct .mp3 fara sa mai stau sa il convertesc

Link to comment
Share on other sites

nu merge aceeasi eroare cu .net-ul si nu stau sa iau versiunea mai noua ca am nevoie de actuala

am nevoie de o alternativa la acest program dar care sa ia direct .mp3 fara sa mai stau sa il convertesc

Nu cred ca e posibil..Exista niste procese care nu pot fi sarite. daca pe server sunt puse fisierele .avi de exemplu , cum ai de gand sa le iei tu mp3 fara convertire?

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

@sado, sa mi-l converteasca automat in mp3.

@snoopy, mersi dar cel de chrome nu merge deloc, iar cel de firefox le-au blocat pagina la aia.

alte sugestii?

Link to comment
Share on other sites

Cand sa dau post la comm ieri s-a futut siteu, @Asutae fratele meu nu ai citit nimic din ce am zis? ti se pare o alternativa mai buna un cacat de 70 de mega care mai cere si restart dupa ce SE instaleaza, care descarca video-urile dupa youtube apoi le converteste? asta nu ar avea 300 kilo daca nu s-ar gasi ratati...oricum va trebuie net framework 3.5...nu 4.0 l-as face de 2.0 dar am nevoie de LINQ.Probabil pe viitor ma lipsesc si vac 2.0 ca update la windows vad ca nu stiti sa dati :))

Am zis sa fac ceva pentru youtube, cat mai simplu si mai rapid, si pentru YOUTUBE...soundcloud trililiru..etc shits sunt alte chestii numai bagati aiurea chestii de genul in discutie.

Cat de curand o sa fac un Streamming pentru youtube cu playlist si alte cacaturi, am facut asa ceva acum vreo 2 ani in silverlight dar pentru ca nu a fost in intregime facut de mine nu am cum sa il postez,oricum pentru desktop e o alternativa mult mai buna.

::CA SA RULATI PROGRAMUL VA TREBUIE NET. FRAMEWORK 3.5 + SP1 DACA SE POATE!!!!

.NET 3.5: Download: .NET Framework 3.5 - Microsoft Download Center - Download Details

.NET 3.5 SP1: Download: .NET Framework 3.5 Service pack 1 - Microsoft Download Center - Download Details

Edit: Acum vad cat de rupti puteti fi unii dintre voi....poate ca nu va place dar .Net este cam = cu java pe win de ce nu ai avea macar cel mai popular(2.0 si 3.5) instalat in pc...cat de greu este sa lasi 5 minutele pc-ul sa instaleze .net:))

Hristos a Inviat

Edited by me.mello
Link to comment
Share on other sites

Versiunea 1.1 is ready for all ;) Din acest moment vechea versiune si anume cea precizata mai sus de mine nu va mai functiona, din moment ce i-am facut update...asta se aplica celor care il aveti.

Daca vreti in continuare sa folositi programul...Va mai dau un link aici, de asemenea Edit la main post.

Link:\\removed

Pass: rstcenter.com

Edited by me.mello
Link to comment
Share on other sites

Melodia naspa nu are cum sa se auda, daca da asta e....daca vrei incarca un video si descarca melodia...e diferenta, ce e drept la unele melodii sunetul e mai incet...dar nu datorita ratei de 128 VBR.

Asa a fost ceva rapid de ocazie free, pentru voi...oricum daca gasiti ceva in neregula sa postati aici, sau pm.

Daca tot luati crash la program...inseamna ca asa am vrut eu...am implementat cateva metode "contraceptive", daca faceti ce e normal sa faceti o sa mearga brici, daca nu...el se inchide, desi initial vroiam sa fac mult mai multe de atat,sa il prind pe unul tare de tot.

Stati linistiti e clean, nu am nevoie de datale nimanui ma pis pe ele de loguri, si daca voi avea vreodata nu prin rat-uri, prostii. iGreen.

Problema cu unul din leecheri s-a rezolvat, se pare ca dupa o zi cu @ point to 74.125.232.223 adminul a constientizat ca trebuie sa faca cum i-am spus sa-i dau domeniul inapoi, iar cel in cauza a fost spulberat cu tot cu posturi dupa blog :D

"Last edited by PassaMan; Today at 12:55 AM.": ... PassaMan sa-mi mangai outele, sperii oamenii bah.:))

Ti-ar place un pic sa-ti zic ca am ajuns la jumatate cu streamming-ul ala dupa youtube uh? Dj PassaMan =))?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...