Jump to content
omu-de-bauxita

Ce parere aveti daca am face o televiziune pe net care sa o arate pe mama cum o suge?

Recommended Posts

De vreo 2 ani incoace ma tot gandesc la chestia asta cu ,,televiziunea pe net ,, si cred ca nu e rea ideea ...dovada faptului ca am vazut o stire azi pe yahoo news ca ANTENA va pierde din clienti pentru ca RDS nu mai vrea sa difuzeze pentru detinatorii de tv pe antene satelit.

Deci cred ca ar fi momentul potrivit ptr asa ceva ..lumea se schimba si poate ne schimbam si noi.

Avand in vedere ca mama o cam suge non-stop vreau sa scot si eu profit pe TREABA ASTA!

DEJA AM INCEPUT DEMERSURILE ASA CA VA ROG SA LUATI IN CALCUL CE AM EXPUS AICI.

Tinand cont ca pe acest forum sunt foarte multi oameni cu idei de AUR ..vin cu aceasta propunere si sunt dispus sa investesc ceva bani in acest obiectiv.

Daca sunt doritori as vrea sa va expuneti idei de programe si show-uri TV, CUM AR FI SERIALE CU MAMA SI PRIETENII EI, FILMULETE DE PE REDTUBE CU MAMA, EMISIUNI GEN PULA PENTRU MAMA, GEN VORBE GRELE,EMISIUNI CU MANELISTI CARE O FUT PE MAMA,CU HIPHOP ERI NEGRI CU PULI MARI,CU DANSATORI HOMOSEXUALI, CU FITNESS CU MAMA,TRAINING PENTRU TINERI DESPRE RELATII INTIME CU MAMA,Umor stand up comedy cu mama,competitii sportive gen K1 cu mama,etc

O sa iau in calcul pe toti care ,,STRALUCESC,, ca idei si poate incheiem si contracte de colaborare.

DACA TE CONSIDERI TALENTAT NU EZITA SA-TI EXPUI AICI IDEILE.

Va multumesc ptr atentia acordata.

USER DE MESS OMUDEBAUXITA

AL MAMEI NU IL DAU DECAT CELOR CU POTENTIAL

Edited by omu-de-bauxita
Link to comment
Share on other sites

Nustiu ce sa cred acu , ca esti un copil cu vise mari care vrea sa vina cu ideile si sa ne lase pe noi cu munca sau un om serios care are destui $$$ ?

Oricum ideea nu prea e realizabila dat fiind faptul ca : ce dai tu pe post ? Cum te joci cantar ?

O astfel de idee necesita investitii foarte mari.

Link to comment
Share on other sites

OTV ca si posturile Antena* sunt niste mizerii, dovada certa ca romanul trage la jeg, ciori si emisiuni de prost gust. Eu tin tv-ul pentru discovery, id si national geografic, in rest, sa dispara toate.

Sunt de acord dar as mai adauga ceva ,In gura Presei :))

Ar fi fain o televeziune bazata pe Web Design :))

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma e important contentul , ce ai vrea sa bagi legat de hackeri / programatori / webmasteri / black hat white hat pink hat plm ???

Lucrurile astea plictisesc daca nu stii despre ce e vorba .

De ce ar vrea nea vasile sa stie cele mai noi tehnici SEO sau alte lucruri .

Daca e rating te scoti din reclama repede

Link to comment
Share on other sites

da d-le say3er ....... dar am avut unica ocazie sal cunosc personal pe Mircea Badea si este un ciber om as zice ...are un brainstorming socant..

Iam propus sa si caute un coleg sa numai vorbeasca cu cameramanii sa comenteze impreuna ca e penibil ....stii ce mi-a raspuns??

NU am cu cine sa fac eu asa emisiune....

Link to comment
Share on other sites

cine se uita la televiziune online !?

eu zic ca e pierdere de timp chiar daca vei face ceva....

e echivalentu la radio pe net...cred ca toti am avut plug`in`u ala in winamp (perioada 2003-2005..ca atunci era in voga radio online) si aveam radio pe net si facusem si site pe neogen si dupa mascat frumos cu domeniu .tk gratuit in care primeam dedicatii si recrutam si dj in speranta ca vom iesii in fm cand o sa fim mari....

O PULA !!!

pierdere de timp..in loc sa ies la un tenis cu baietii bagam ca ursu muzica la 50 de fani

Link to comment
Share on other sites

Iti dau eu cateva idei..sper sa fie bune :))

Incepeem ...feriti-va :)) :

1. Sa fie un program tv in care sa fie prezentate pe rand fiecare pasiune a omului si sa ne fie aratat cum o putem controla si cum putem trai din respectiva pasiune.Drumul spre succes ..nu stiu

2.Prezentari stiri IT & ghiduri pentru achizitionarea unui laptop/pc/telefon/tableta ..etc

si cam atat imi vine in minte la ora asta....

Link to comment
Share on other sites

@omu-de-bauxita: ar fi interesant sa le spui oamenilor si faptul ca esti haiduk01, nu crezi? Un membru iubit de aceasta comunitate, adorat si ridicat in slavi, care a aratat de foarte multe ori ca-si poate face un renume. Doar ca nu unul prea reusit!

Daca vreunul din admini vrea dovada ca e aceeasi persoana, sa-mi dea PM, inainte sa-mi dea ban :D ii arat logurile.

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca "emisiuni" gen tutoriale despre programare, web-design, etc... ar fi foarte interesante si cred ca ar fi cautata televiziunea aceasta. oricum deja s-a inceput ca televiziunea sa fie vazuta si prin intermediul internetului (vezi reclamele de la vodafone) iar emisiuni ca cele de mai sus ar prinde bine oricui si daca ar fi condimentate cu tot felul de lucruri interesantante cum ar fi sa te feresti de atacuri de tot felul on-line explicate si facute in acelasi timp(bineinteles intr-un laborator). bafta si daca ai nevoie de ideii cauta-ma!

Link to comment
Share on other sites

@omu-de-bauxita: pe langa faptul ca ai avut mai multe conturi, spamai forumul cu acelasi id de messenger, haiduk01. Acum vad ca l-ai schimbat. Oricum, tu nu te-ai schimbat.

@all: aceasta persoana vorbeste mult, dar nu face nimic. Spune ca are 40 de ani, dar se comporta ca la 14. Umbla doar sa dea tepe si daca cautati pe forum "haiduk01" o sa vedeti ca multi s-au plans de asta. Este genul de om care il dai afara pe usa, intra pe geam. Are un scop in viata: sa impartaseasca prostia lui cu cat mai multi oameni. Nu-i mai dati apa la moara. Incercati sa-l evitati, e spre binele tuturor. Seriozitatea acestui om este sub nivelul marii.

Link to comment
Share on other sites

Dovada o face si faptul ca ai facut un user ca sa ma deconspiri pe mine ca sunt haiduk...... Mare realizare ai ....

Daca te as fi inselat asa cum ai incercat tu sa o faci puteai sa ma denigrezi dar nu e asa..eu mewreu am vrut sa cumpar cate ceva si am gasit numai tzeparei pe aici....(vb de cei care m-au contactat)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...