Jump to content
paulch

[CUMPAR] Probleme cu o pagina web care contine informatii denigratoare false

Recommended Posts

Buna ziua,

Nu stiu daca este total nepotrivit forumul, dar am zis sa incerc. Fac parte din staful pentru campania electorala a unui candidat la alegerile locale. Acum o luna, cineva a creat un site in care posteaza acuzatii denigratoare la adresa candidatului pe care il sustin eu. Daca cineva se ofera sa ma ajute (nu stiu exact inca in ce mod) sa combat acest fenomen (evident contra cost), va rog sa-mi trimiteti un mesaj.

Va multumesc frumos.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski
Totusi daca gasesti un baiat bun o tine jos cateva saptamani... (DDoS)

si cam cat sa plateasca pentru cateva saptamani de ddos?

@paulch, fara 1000 de euro nici nu te bag in seama.

fa rost de bani si eu am grija de restul.

Link to comment
Share on other sites

mersi pentru raspuns. este vorba de o pagina cu platforma wordpress. sincer, ma indoiesc de abilitatile autorului in probleme de securitate asa ca nu cred sa fi facut vre-un backup sau ceva. deci si stergerea acelor articole ar fi o solutie (poate e mai costisitoare, nu stiu). in legatura cu 1000 de euro, s-ar putea pentru banii aia sa il cumpar pe adminu' de la site.

ps-axl, revin cu un raspuns. multumesc

Link to comment
Share on other sites

Bate la ochi sa-l dai jos. Daca tot e nevinovat cel pentru care lucrezi sa o dovedeasca si va castiga mai multi sustinatori. :P

:) Nu e problema de a dovedi nevinovatia. Targetul acelor articole este un anumit tip de persoane (mai pe romaneste, prostimea), care n-au tare multa capacitate de discernamant. "Monkey see, monkey do" . Din pacate si astia sunt votanti. O zi faina :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...