Jump to content
tm03ewn

Inca un Root gratuit

Recommended Posts


-bash-3.2$ cat /proc/cpuinfo
processor : 0
vendor_id : GenuineIntel
cpu family : 6
model : 26
model name : Intel(R) Xeon(R) CPU E5540 @ 2.53GHz
stepping : 8
cpu MHz : 2533.124
cache size : 8192 KB
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 11
wp : yes
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss syscall nx rdtscp lm constant_tsc up ida nonstop_tsc pni cx16 popcnt lahf_lm
bogomips : 5122.39
clflush size : 64
cache_alignment : 64
address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual
power management: [8]



-bash-3.2$ uptime
22:02:51 up 763 days, 17:24, 2 users, load average: 0.01, 0.03, 0.00

ROOTUL :

Hint: cryptat o singura data:)



6zBq6zBBvTAluTqkvCoivT0eNT0VvkrkMKNk9KNV8S0jw2MiM21W7n6i8nw/

Cine il "prinde este rugat sa lase un reply sa nu se mai chinuie altii sa decrypteze etc

PS : am mai postat un root acum cateva ore , inca e "neatins" parola aceeasi etc ,sariti si pe ala :P

Link to comment
Share on other sites

INCA UNUL


processor : 0
vendor_id : GenuineIntel
cpu family : 6
model : 23
model name : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8200 @ 2.66GHz
stepping : 6
cpu MHz : 2133.305
cache size : 6144 KB
physical id : 0
siblings : 2
core id : 0
cpu cores : 2
apicid : 0
initial apicid : 0
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 10
wp : yes
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good pni monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr sse4_1 lahf_lm
bogomips : 4270.03
clflush size : 64
cache_alignment : 64
address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual
power management:

processor : 1
vendor_id : GenuineIntel
cpu family : 6
model : 23
model name : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8200 @ 2.66GHz
stepping : 6
cpu MHz : 2133.305
cache size : 6144 KB
physical id : 0
siblings : 2
core id : 1
cpu cores : 2
apicid : 1
initial apicid : 1
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 10
wp : yes
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good pni monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr sse4_1 lahf_lm
bogomips : 4266.61
clflush size : 64
cache_alignment : 64
address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual
power management:


00:20:38 up 14 days, 3:53, 1 user, load average: 0.08, 0.02, 0.01
USER TTY FROM LOGIN@ IDLE JCPU PCPU WHAT
root pts/0 confidential 00:16 0.00s 0.00s 0.00s w

ROOT :


qIn63SzdygJbBdyFCRzdygJeBR2YCMJmBMy5tM=FC7GG

Encryptat odata:)

V-as ruga sa nu schimbati parolele ,voi mai pune rooturi ,cel putin unul pe zii [asta daca mai prind,si daca nu schimbati parolele] :)

ENJOY

Edited by aelius
stergere adresa ip
Link to comment
Share on other sites

HAHAHA, Ba ai dracu oameni frate, le da omul sa se foloseasca de ele si el repede sa schimbe parola.

Ban 3 zile pentru leech.

Tex cu tot respectul incurajezi ce nu trebuie...sau poate acele "root-uri" sunt folosite in scop pur educational si nu mi-am dat eu seama...

Autorul acestui topic foloseste inca Pampers...sau cineva isi ia mult "SE"

Link to comment
Share on other sites

Tex cu tot respectul incurajezi ce nu trebuie...sau poate acele "root-uri" sunt folosite in scop pur educational si nu mi-am dat eu seama...

Autorul acestui topic foloseste inca Pampers...sau cineva isi ia mult "SE"

Incerc sa iti explic si pe intelesul tau dar imi v-a fii greu sa cobor la nivelul tau de inteligenta ,here it goes:

NU esti moderator pe acest forum asa ca nu tu decizi ce pot ,sau nu pot posta , NU am copilarit impreuna sa stii tu cati ani am si ce firma de scutece folosesc .si inca ceva, nu te intereseaza topicul? dai Skip frate si nu ma mai obosii pe mine:)

PS : Tex,daca topicul acesta incalca regulile RST , te-as ruga sa il stergi :)

Link to comment
Share on other sites

Tex cu tot respectul incurajezi ce nu trebuie...sau poate acele "root-uri" sunt folosite in scop pur educational si nu mi-am dat eu seama...

Autorul acestui topic foloseste inca Pampers...sau cineva isi ia mult "SE"

Nu e treaba mea la ce sunt folosite si mie nu imi trebuie asa ceva. Chestia e ca daca cineva pune pe forum un email, account, tool, il pune sa se foloseasca toti cei care au nevoie. Ala are 30 de posturi in 2 ani si cum vede ceva, repede el sa schimbe parola, sa nu mai utilizeze nimeni.

Tu iei filme dupa torrent ? Sa nu spui ca inchizi imediat clientul dupa ce ai luat ce-ti trebuie? Trebuie sa se bucure si altul de informatia aia (asta e conceptul de share)

Probabil ca si tie iti provoaca greata cuvintele de gen 'root' sau 'nologin' ori persoanele pentru care linux se rezuma la putty, dar pana la urma, RST este o comunitate orientata catre (in)securitate.

Daca o sa deschidem un thread despre rugaciuni, parastase, maicute si mantuirea pacatelor o sa te invitam si pe tine.

Daca ai indoieli in privinta mea, poti arunca un ochi la mine pe blog, sa vezi cate posturi sunt de felul asta.

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

root pts/0 86.***.***.***

1. Ori cand mergi pe strada tipi in gura mare... pentru ca te doare foarte tare lipsa unei parti din corp...

2. Dai SE la "hackeri"

Care e varianta corecta?

P.S

Tex no offence dar "RST este o comunitate orientata catre (in)securitate" e valabil doar pentru sectiunea VIP...unde oamenii stiu ce vorbesc.Restul e nisip din desert

Link to comment
Share on other sites

root pts/0 86.***.***.***

1. Ori cand mergi pe strada tipi in gura mare... pentru ca te doare foarte tare lipsa unei parti din corp...

2. Dai SE la "hackeri"

Care e varianta corecta?

P.S

Tex no offence dar "RST este o comunitate orientata catre (in)securitate" e valabil doar pentru sectiunea VIP...unde oamenii stiu ce vorbesc.Restul e nisip din desert

Good 4 you, te-ai logat pe un root si ai gasit un ip :)

"Restul e nisip din desert" sincer nu stiu ce vrea sa insemne asta dar vad ca folosesti propozitia in fiecare post de-al tau:)

Ce ai frate ? M-am saturat de oameni ca tine,esti ca o pitipoanca de 16 ani disperata dupa atentie.mai ai si complexe de superioritate

Inca odata iti spun :) vezi-ti frate de treaba ta :) ,hai sa incheiem discutia ca nu are rost :)

Link to comment
Share on other sites

INCA UNUL


processor : 0
vendor_id : GenuineIntel
cpu family : 6
model : 23
model name : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8200 @ 2.66GHz
stepping : 6
cpu MHz : 2133.305
cache size : 6144 KB
physical id : 0
siblings : 2
core id : 0
cpu cores : 2
apicid : 0
initial apicid : 0
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 10
wp : yes
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good pni monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr sse4_1 lahf_lm
bogomips : 4270.03
clflush size : 64
cache_alignment : 64
address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual
power management:

processor : 1
vendor_id : GenuineIntel
cpu family : 6
model : 23
model name : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8200 @ 2.66GHz
stepping : 6
cpu MHz : 2133.305
cache size : 6144 KB
physical id : 0
siblings : 2
core id : 1
cpu cores : 2
apicid : 1
initial apicid : 1
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 10
wp : yes
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good pni monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr sse4_1 lahf_lm
bogomips : 4266.61
clflush size : 64
cache_alignment : 64
address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual
power management:


00:20:38 up 14 days, 3:53, 1 user, load average: 0.08, 0.02, 0.01
USER TTY FROM LOGIN@ IDLE JCPU PCPU WHAT
root pts/0 confidential 00:16 0.00s 0.00s 0.00s w

ROOT :


qIn63SzdygJbBdyFCRzdygJeBR2YCMJmBMy5tM=FC7GG

Encryptat odata:)

V-as ruga sa nu schimbati parolele ,voi mai pune rooturi ,cel putin unul pe zii [asta daca mai prind,si daca nu schimbati parolele] :)

ENJOY

"Good 4 you, te-ai logat pe un root si ai gasit un ip"

Tu tipai pe strada?

P.S : Ce reprezinta un fir de nisip intr-un desert? Exact ceea ce reprezinta si creierul tau in ceea ce tu numesti cap

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

"Good 4 you, te-ai logat pe un root si ai gasit un ip"

Tu tipai pe strada?

P.S : Ce reprezinta un fir de nisip intr-un desert? Exact ceea ce reprezinta si creierul tau in ceea ce tu numesti cap

Da ,recunosc eu "tipam pe strada" Eu folosesc private shell pt ssh22 ,dar pe rootul asta m-am logat de pe putty si nu aveam proxy setat:) ,o simpla greseala:) whatever , my bad ,acum lasa-ma in pace cu figurile si cu metaforele tale "profesore":)

Link to comment
Share on other sites

sfertule iti dau user pe un rout-er de la n a s a (a se citi nasha) daca citesti fraza asta cu ochelarii mei la ochi :)

E cisco sau aia fac routing cu cutia de bere ?

Edited by 卐
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...