Jump to content
bruttus139

Vrei sa castigi bani cu Adsense?

Recommended Posts

Daca aveti publicitate adsense pe paginile voastre,si vreti sa faceti mai multi bani si mai repede.

Va ajutam sa mariti numarul de vizite,si de clickuri,deci si sumele de bani.

Oferim o perioada de proba gratuita in care veti vedea cum va cresc veniturile,dupa care putem negocia ca din ce cistigati prin noi,sa ne faceti si o mica donatie,retineti,nu va costa absolut nimic,va cerem doar ca dupa ce v-ati convins ca nu este nici o inselatorie la mijloc,sa ne donati o parte din banii pe care noi vii oferim.

Ce este nevoie pentru asta:

Sa aveti pagina voastra si publicitate adsense pe ea(logic)

Sa imi dati adresa paginii numai pe PM sau pe oricare alta cale care nu presupune email sau forum public

Odata convinsi ca este real,ca nu este nici o teapa,si totul decurge normal,obligatoriu reveniti aici si confirmati sau dupa caz infirmati.

Dupa ce stringeti o suma oarecare,sa zicem 10 eur sau dolari,va voi cere sa imi platiti prin paypal

un procent.Daca nu vreti,ramineti cu ce ati cistigat fara nici un fel de suparare,dar oprim colaborarea.

Acceptam orice pagina,orice persoana,fara nici o problema dar retineti citeva amanunte,daca pagina respectiva nu a primit nimic sau mai nimic de la adsense pina la data cind incepem colaborarea,va fi foarte greu sa-i oferim sume astronomice din prima zi,chiar daca noi putem face asta nu inseamna ca si trebuie,va fi foarte batator la ochi,asa ca ne rezervam dreptul de a da fiecaruia cit credem ca ar fi normal,pentru a nu creea probleme nimanui,si bineinteles nici noua.

Sper ca mesajul asta sa nu incalce nici o regula a forumului,daca da se poate sterge,cu scuzele de rigoare.

Link to comment
Share on other sites

Persoanele de ,,genu" muncesc pe banii pe care-i cer,adica intai fac treaba,si dupa aia cer banii,un motiv in plus ca sa ofere increderea necesara colaboratorilor.

La ora actuala sistemul functioneaza,unii chiar fac bani,eu inca nu am luat nici un cent,dar am incredere in mine,in oameni,si in capacitatea mea.

Daca as putea sa fac public sistemul poate lumea ar intelege despre ce este vorba,dar asta ar insemna ca toti sa inceapa sa faca acelasi lucru si eu sa pierd,sau sa cistig mai putin.

In fine,esti un membru vechi aici,nu imi permit sa ma iau in gura cu tine,dar daca intradevar vrei sa faci o treaba buna,nu doar sa strici treaba altora (daca asta era intentia ta) cred ca cel mai corect ar fi sa colaborezi tu cu mine,si sa revii dupa 24..48 ore si sa spui daca am sau nu dreptate,si daca este vreo inselatorie la mijloc....nu crezi?

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca este offtopic em,orice informatie ajuta la intelegerea intregii afaceri,dar se presupune ca cine are o pagina si adsense pe ea,in general,stie ce face,si in ce se baga(cred eu).

Va invit la un test..........alegeti o pagina web oarecare,cu publicitate adsense pe ea,si dati 24 de ore fara oprire clickuri pe publicitate,veti avea o surpriza,va continua fara sa i se inchida contul omului.

Sintem baieti destepti,sau doar vrem sa parem asa?

Testati,nu va luati dupa ce spun eu sau altii,si asa veti si vom invata mai multe,important este sa vrem sa fim mai pregatiti,mai destepti,nu sa ne ingropam unul pe altul.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca este offtopic em,orice informatie ajuta la intelegerea intregii afaceri,dar se presupune ca cine are o pagina si adsense pe ea,in general,stie ce face,si in ce se baga(cred eu).

Va invit la un test..........alegeti o pagina web oarecare,cu publicitate adsense pe ea,si dati 24 de ore fara oprire clickuri pe publicitate,veti avea o surpriza,va continua fara sa i se inchida contul omului.

Sintem baieti destepti,sau doar vrem sa parem asa?

Testati,nu va luati dupa ce spun eu sau altii,si asa veti si vom invata mai multe,important este sa vrem sa fim mai pregatiti,mai destepti,nu sa ne ingropam unul pe altul.

Sunt multe probleme in tot ce zici tu, traficul se poate mari usor, cea mai mare problema o reprezinta rata/sursa click-urilor, nu intru in detalii pentru ca e pierdere de timp.

Link to comment
Share on other sites

Eu inteleg foarte bine la ce faci referire,nu este nevoie de un roman intreg,dar daca ai inteles si cred ca da,despre ce este vorba,cel mai ok este sa faci un test real,mie imi trebuie doar adresa paginii(pe PM) si in citeva minute omul va sti daca merge treaba sau nu,ce este de pierdut in toate astea?

Link to comment
Share on other sites

Eu inteleg foarte bine la ce faci referire,nu este nevoie de un roman intreg,dar daca ai inteles si cred ca da,despre ce este vorba,cel mai ok este sa faci un test real,mie imi trebuie doar adresa paginii(pe PM) si in citeva minute omul va sti daca merge treaba sau nu,ce este de pierdut in toate astea?

Hai sa nu ne pierdem timpul reciproc, eu doar atat spun userilor: Aveti foarte mare grija.

Mi-am facut datoria, alegerea va apartine.

Link to comment
Share on other sites

Tu ai probat chestia asta pe tine si cand spun asta ma refer ai un website ai un cont adsense si sa iti faci bani pe contul tau fara sa fie suspendat contul ? daca da cred ca un printscreen merge sa ii faci sa ne arati platile cel putin... nu stiu spun si eu ca nu vreau sa intru in discutie mai adanc :P:) salut.

Link to comment
Share on other sites

Eu inteleg foarte bine la ce faci referire,nu este nevoie de un roman intreg,dar daca ai inteles si cred ca da,despre ce este vorba,cel mai ok este sa faci un test real,mie imi trebuie doar adresa paginii(pe PM) si in citeva minute omul va sti daca merge treaba sau nu,ce este de pierdut in toate astea?

Uite daca imi raspunzi la intrebarea (De ce nu folosesti aceasta metoda doar pentru tine si ce castigi sa pastrezi tu si preferi sa imparti cu altii? Plus ca toata munca o faci tu) Eu ma bag in chestia asta de proba asa.

Link to comment
Share on other sites

Bineinteles ca trebuie ca fiecare sa aiba grija si sa nu scrie peste tot pe internet sau prin emailuri ,,ia uite ba ce de bani fac eu" ca gogu nu e prost,si vede tot,nu degeaba interzice prin politica pe care o are ca editorii adsense sa nu incurajeze internautii sa dea clickuri pe publicitate.

Ce nu exista in politica lui,este ca atunci cind ti se ofera asa ceva sa accepti,si nici o regula care mie un oarecare,sa-mi interzica sa dau clickuri cui vreau eu,si deasemenea mie nu imi poate interzice sa-i rog pe toti prietenii mei sa dea clickuri cui vreau eu.

Link to comment
Share on other sites

Uite daca imi raspunzi la intrebarea (De ce nu folosesti aceasta metoda doar pentru tine si ce castigi sa pastrezi tu si preferi sa imparti cu altii? Plus ca toata munca o faci tu) Eu ma bag in chestia asta de proba asa.

Adsense pe mine m-ar plati doar odata,pentru clickurile pe care le-as primi pe publicitatea lui de pe pagina mea,corect?

Ca sa fac multe vizite,si sa obtin clickuri suficiente,as munci mai mult si ar trebui sa stau zi de zi,ore in sir,ca sa fac continut nou,si cautat,lucru care ma costa enorm.

Matematic vorbind,e mai rentabil sa iei 5 euro pe luna de la 100 de persoane muncind 1..2 ore pe zi,dind clickuri,decit restul.

Link to comment
Share on other sites

Adsense pe mine m-ar plati doar odata,pentru clickurile pe care le-as primi pe publicitatea lui de pe pagina mea,corect?

Ca sa fac multe vizite,si sa obtin clickuri suficiente,as munci mai mult si ar trebui sa stau zi de zi,ore in sir,ca sa fac continut nou,si cautat,lucru care ma costa enorm.

Matematic vorbind,e mai rentabil sa iei 5 euro pe luna de la 100 de persoane muncind 1..2 ore pe zi,dind clickuri,decit restul.

Pai eu stiam ca adsense te plateste de fiecare data cand ajungi la minimum de $75, tu spui ca contul este de "unica folosinta" sau cel putin asa inteleg eu! Mai depinde cum faci tu clickuri pe reclame!

Link to comment
Share on other sites

In primul rand 60-70 % din trafic trebuie sa fie organic,deci nu poti face asta cu orice site pentru simplul fapt ca unele(multe) site-uri nu apar in cautari ,pe anumite cuvinte, in primele 10 pagini .

- un site care e pe pagina 35 cu cel mai bun cuvant al lui si brusc toata lumea da clik pe reclamele lui = 100 % ban

- un site care toata lumea intra pe el direct din http si primeste clik-uri pe reclame = 100 % ban

In al doilea rand , conturile Adsense romanesti sunt foarte expuse la banare,te sfatuiesc sa-ti cauti clienti din US,UK,DE,FR .

Link to comment
Share on other sites

Tu ai pagina ta cu reclame adsense,ok?

Automat ai cont adsense,unde vezi tot,iti alegi bannere,formate,etc.

Publici reclamele la tine pe pagina,si la fiecare 70 eur sau dolari,depinde de tara,ti se trimite cecul acasa,sau ti se baga banii intr-un cont.

Mai trebuie stiut si altceva,un click din SP este mai bine platit decit unul din Ro,si unul din IT este mai bine platit decit unul din SP,si asa mai departe.

In functie de nisa,fiecare reclama plateste mai mult sau mai putin pentru un click,dar astea sint chestii pe care le discut pe PM cu cei interesati,si le verificam impreuna pentru fiecare caz in parte.

Ok,de acum ce conteaza este doar cite clickuri primeste fiecare,de unde,si cit de bine sint platite.

Daca tu pe un click din SP vei primi 40 centimos de eur cum eu primeam din IT,atunci nu ai nevoie decit de 3..4 pe zi,sau dupa caz,daca ai o pagina cu multe vizite,si bine pozitionata pe net,poti primi mai mult.

Cel mai important lucru este faptul ca daca astepti de la un user oarecare un click,poti sa astepti mult si bine,majoritate se feresc sa dea clickuri pe publicitate indiferent a cui este sau ce ofera,asa ca secretul este sa ai clienti fideli,care stiu ca un click iti da bani,si care vor sa te ajute cu asa ceva.

Daca acum tinem cont ca clientul tau va cistiga si el ceva din toate astea,atunci va si munci nu o va face doar asa,din joi in paste de dragul tau.

Cum ajung la tine pe pagina ca sa nu intru direct si sa iti dau click dupa care sa ies,asta este alta poveste,tine de imaginatie,keywords,publicitate pe care chiar eu am sa o fac pentru voi,si asa mai departe.

De unde intru si cit de des pot intra pe net ca totul sa fie ok,si mereu sa fiu ,,altul" iar este treaba de munca,imaginatie,relatii,prieteni,amici,frati,bunici,etc.

Link to comment
Share on other sites

Eu ma gandeam sa fac un grup pentru membrii RSTcenter unde fiecare doritor se poate inscrie. Mai pe scurt te inscrii cu codul adsense sau orice alt provider tu dai click p ereclama altora iar alti dau click pe reclama ta "Reciprocal click" un fel de PPC exhange! Numai ca vreau sa aud niste pareri de la voi inainte sa ma apuc de munca!

Link to comment
Share on other sites

Eu ma gandeam sa fac un grup pentru membrii RSTcenter unde fiecare doritor se poate inscrie. Mai pe scurt te inscrii cu codul adsense sau orice alt provider tu dai click p ereclama altora iar alti dau click pe reclama ta "Reciprocal click" un fel de PPC exhange! Numai ca vreau sa aud niste pareri de la voi inainte sa ma apuc de munca!

Cu google+1 e interesant de facut asa ceva .

Link to comment
Share on other sites

In primul rand 60-70 % din trafic trebuie sa fie organic,deci nu poti face asta cu orice site pentru simplul fapt ca unele(multe) site-uri nu apar in cautari ,pe anumite cuvinte, in primele 10 pagini .

- un site care e pe pagina 35 cu cel mai bun cuvant al lui si brusc toata lumea da clik pe reclamele lui = 100 % ban

- un site care toata lumea intra pe el direct din http si primeste clik-uri pe reclame = 100 % ban

In al doilea rand , conturile Adsense romanesti sunt foarte expuse la banare,te sfatuiesc sa-ti cauti clienti din US,UK,DE,FR .

Multumesc,este o chestie de care am tinut cont,si am insistat pe cele din SP,UK,IT numai ca romanii citesc tot in limba materna,si trebuia sa intru in joc asa.

Nu de putine ori am observat ca pe anumite pagini,pe care pot vedea ip-urile userilor,majoritatea provin din exteriorul RO,si mi-am pus intrebare de ce oare daca google de obicei iti da rezultate din tara in care te afli.

Cu timpul am inteles ca userii normali fac cautari in limba materna,si google automat de duce pe pagini RO.

In casa am citeva calculatoare,sisteme diferite,si windows in limbi diferite instalat,iar rezultatele sint diferite pentru aceleasi cuvinte cheie.

In ce priveste banul pe RO,posibil,dar pina acum functioneaza perfect,vad ca niciunul dintre clientii mei nu a luat ban,oricum,nici eu nu ma calicesc sa le dau mai mult decit merita pagina,altfel l-as inchide automat si as pierde si eu in aceeasi masura.

De fapt in primele discutii pe care le am cu clientii,cer sa stiu cit lua in medie pe zi,sau luna,si nu sar calul,urc doar un pic,in timp cei fac publicitate pe toate paginile mele si ale asociatilor ca sa aiba omul mai multe referinte pe net.

Link to comment
Share on other sites

Eu ma gandeam sa fac un grup pentru membrii RSTcenter unde fiecare doritor se poate inscrie. Mai pe scurt te inscrii cu codul adsense sau orice alt provider tu dai click p ereclama altora iar alti dau click pe reclama ta "Reciprocal click" un fel de PPC exhange! Numai ca vreau sa aud niste pareri de la voi inainte sa ma apuc de munca!

Sint citeva chestiuni de care trebuie sa tii cont.Valoarea clickurilor este diferita in functie de tara si de tipul de reclama.

Userii de pe rst in majoritatea din cazuri ramin mereu pe acelasi IP,MAC,cookies,sistem operativ.

Google nu e prost,stie de cind deschizi browserul cine esti,si vede pe unde navighezi,si ce cauti,etc,deci trebuie sa ai un grup instruit,si rabdator,nimic nu se face intr-o zi,decit prostiile.

Link to comment
Share on other sites

Sint citeva chestiuni de care trebuie sa tii cont.Valoarea clickurilor este diferita in functie de tara si de tipul de reclama.

Userii de pe rst in majoritatea din cazuri ramin mereu pe acelasi IP,MAC,cookies,sistem operativ.

Google nu e prost,stie de cind deschizi browserul cine esti,si vede pe unde navighezi,si ce cauti,etc,deci trebuie sa ai un grup instruit,si rabdator,nimic nu se face intr-o zi,decit prostiile.

Daca mai faci dublu post iti dau ban.

Si incearca sa vorbesti despre ce stii, la subiect, daca mai continui sa vorbesti prostii iti sterg topic-ul, pana acum 80% din ce ai spus au fost prostii.

Link to comment
Share on other sites

Cu google+1 e interesant de facut asa ceva .

Ma gandeam la un sistem mai complex care sa includa un site unde useri isi fac cont apoi sa aiba posibilitatea sa dea click pe anunturile altor useri, iar cand dai click pe un anunt acesta sa dispara din lista si sa reapara din nou dupa 24 de ore!

Link to comment
Share on other sites

On Si cum imi garantezi tu mie ca nu iau ban cand incerc sa le cer plata ?

Ofera si tu garantia la ,,clientii" ce iti vor utiliza sistemul sa iti dea partea ta dupa ce primesc plata de la gogu.

OFF Am vazut pe undeva ca exista ceva in genul in care orice vizitator va da click oriunde pe site,automat va da click fara sa vrea si pe o reclama de la google adsense,deci poti folosi metoda cat sa strangi cateva click-uri pe zi.

Link to comment
Share on other sites

On Si cum imi garantezi tu mie ca nu iau ban cand incerc sa le cer plata ?

Ofera si tu garantia la ,,clientii" ce iti vor utiliza sistemul sa iti dea partea ta dupa ce primesc plata de la gogu.

OFF Am vazut pe undeva ca exista ceva in genul in care orice vizitator va da click oriunde pe site,automat va da click fara sa vrea si pe o reclama de la google adsense,deci poti folosi metoda cat sa strangi cateva click-uri pe zi.

Tare curios as fi sa vad metoda aia cu oriunde dai click dai click pe o reclama dar nu cred ca e posibila!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...