Jump to content
Guest Kovalski

probleme YM ?

Recommended Posts

Guest Kovalski

Intampina cineva probleme cu yahoo messenger?

scriu ceva si nu apare persoanei respective..

sau cineva imi scrie ceva si mie nu-mi apare.. dupa ce dau sign out si intru iar imi apar mesajele ca offline..

mai are cineva problema asta?

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

de cand am instalat windows nu am deschis nici o data ie.. deci slabe sanse sa fie de la explorer..

plus ca problema nu e de azi.. are cateva zile.. si a tot luat restarturi...

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

dar nu...

deci vad ce scriu eu vad scrisul meu dar destinatarul nu primeste mesajele mele

uneori primeste ce scriu uneori nu primeste ce scriu ca si cum mesajele s-ar pierde undeva intr-e noi

si viceversa.. el imi scrie dar mie nu-mi apare ca mi-ar scrie ceva uneori imi apare foarte greu (lucruri care el le-a scris cu 5 minute in urma) sau deloc..

daca dau sign out si intru iar imi apar mesajele la offline toate...

nu e problema aceea cand nu vezi textul care il scrii sau textul care ti-l scrie cineva.. pur si simplu mesajele nu ajung la destinatie.

Link to comment
Share on other sites

dar nu...

deci vad ce scriu eu vad scrisul meu dar destinatarul nu primeste mesajele mele

uneori primeste ce scriu uneori nu primeste ce scriu ca si cum mesajele s-ar pierde undeva intr-e noi

si viceversa.. el imi scrie dar mie nu-mi apare ca mi-ar scrie ceva uneori imi apare foarte greu (lucruri care el le-a scris cu 5 minute in urma) sau deloc..

daca dau sign out si intru iar imi apar mesajele la offline toate...

nu e problema aceea cand nu vezi textul care il scrii sau textul care ti-l scrie cineva.. pur si simplu mesajele nu ajung la destinatie.

Am avut ?i eu aceast? problem? ?i era de la conexiunea la net.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca nu intotdeauna se rezolva cu inregistrarea celor 2 dll-uri.Eu am avut problema asta ieri.Am rezolvat cu un programel de la microsoft.Microsoft fix tool ,asa se numeste.Se pare ca acest programel mi-a dezinstalat internet explorer 9.0 si mi-a pus 8.0

Ai mai putea verifica si calea asta in registrii :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones

Trebuie sa iti apara niste foldere numerotate de la 0 la 4.Daca mai apare si altceva in calea asta ,atunci trebuie sters.

Acum merge yahoo messenger fara nici o problema.

Edited by ICEBREAKER101010
Link to comment
Share on other sites

Am si eu o problema asemanatoare de vreo 2 sapt. Merge cat merge, iar dintr-o data nu se mai trimit mesajele iar eu nu mai primesc mesaje. Iar cand ii dau sign out imi zice .. you are signed in to yahoo messenger in multiple places..where do you want to sign out?..here or everywhere?

Initial am crezut ca m-a ars cineva in xss si sta cineva de pe mail pe messanger. Am schimbat parola da la fel face... ?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...