Jump to content
Jackro

Cine-mi doneaza un telefon vechi pentru modem

Recommended Posts

Cine-mi doneaza un telefon vechi pe care nu-l mai foloseste si sta aruncat prin casa cu intentia de a fi aruncat pentru a fi folosit ca modem pentru PC? Eu intru pe net folosind telefonul ca modem si folosind webnwalk de la cosmote cu unele trucuri cum ar fi schimbarea agent userului si / sau proxifiere. Am un vechi sony ce-l folosesc acum dar nu-l mai incarca/ nu mai tine bateria.

Ma judec(eu si alte sute de "fraieri" din oras) cu teparu de fost internet provider pe care l-am avut... si deci nu vreau sa mai pun de la el. Periculosu asta cere bani astia in instanta desi el nu a furnizat internetu in ultimii 2 ani cand nu am mai avut net pe PC ci doar pe tel... bineinteles ca nu a trimis nici facuturi/ notificari sa ma anunte si sa stiu ca as avea ceva de plata in acesti 2 ani.

Am vrut sa fac la alt provider separat (si nu cu TV inclus pe care-l am deja deorece nu e pe numele meu dar e la aceeasi adresa) contract pentru internet dar nu se poate separat pe aceiasi adresa.

Am vrut sa fac de la cosmote dar dupa 2 giga viteza se reduce la 128 kb care in realitate e 16 kb si nu poti face nimic cu asa viteza redusa plus ca prin webnwalk si telefon 3g viteza era 45kb(aia reala) vs 16 kb.

Deci pana gasesc o solutie + un servici ma voi chinui cu telefonul.

Acu folosesc un tel ce duce 9 kb pe sec si are numai gprs iar din moment ce nu am servici sau bani nu pot cumpara unul mai performant (ala 3 g nu era al meu) sau la care sa tina bateria cand il incarca PC-ul.

Deci daca aveti un telefon rau care tine bateria la incarcat din PC chiar daca are numai GPRS mi-l puteti da mie ca voi plati eu posta.

Link to comment
Share on other sites

Auzi vezi ca-mi targ pula-n mata.

Pun pariu ca tu faci parte din categoria laudarosilor care se lauda ca e hacker, care vrea sa sperie pe alti ca e hacker fapt pentru care asunge fata la puscarie.

Pun pariu ca tu nu tii la mata ca daca ai tine poate ai cauta servici si nu tepe.

Da crezi ca numai laudarosii isi pot face siteuri de comert si sa dea tepe.

Si ca o curiozitate am absolut toate date adminstratorului internet providerului inclusiv cnp-ul, cand ii expira buletinulm ce si cate firme are, procese, etc. Si ca sa ma laud poate ma duc pe l banca sa fac niste carduri pe numele lui sa il bag la bulau dupa ce oi da tepe.

Edited by Jackro
Link to comment
Share on other sites

Nu poti sa vii pe forum si sa injuri intr-un topic in care cersesti ceva. Serios, e ceva in neregula cu tine.

Ban+trash?

Pai daca toata lumea injura in tot si peste tot in forum altii de ce n-ar proceda la fel?

Pai daca omu a fost provocat nu o data ci de 2 ori pana a dat reply.

Cersit e prea mult spus despre un jaf de telefon pe care il arunci.

Plus ca nu primesti nici un warning inaite de a fi banat dar totusi cred ca daca altii injura si au dreptul atunci toti sa poata injura si sa aiba dreptul.

Edited by GhostPanzer
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Prietenilor, amandoi au primit ban.

Jackro pentru faptul ca a postat o cerere la offtopic si nu are cele 10 posturi minim, plus injuriile.

daNNy.bv pentru offtopic, post inutil.

iar voi, daca mai continuati sa va intindeti la offtopic prevad aceleasi sanctiuni.

closed+trash.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...