Jump to content
pyth0n3

Open Courses Start Here

Recommended Posts

Imi cer scuze oficial pentru faptul ca servicul Newsletter pe care l-am facut nu este corect si in mesajele pe care le-am trimis eu personal nu poate fi sustinuta punctualitatea si precizia.De azi inainte imi voi asuma responsabilitatea doar cu subiectele pe care le pot sustine iar voi veti primi email-uri in care punctualitatea si precizia poate fi confirmata.Rog userii sa nu ia in considerare email-urile pe care le-au primit pana astazi deoarece nu pot fi validate.In acelasi timp confirm faptul ca orice fel de afirmatie sau email care va fi scris de mana mea va fi precis precum ceasul elvetian.

Maine voi fi prezent la cursul Linux , puteti sa va pregatiti intrebarile deoarece va fi un curs general unde vom discuta orice fel de aspecte de baza sau avansate.Duminica va astept sa continuam cu sesiunea AnsiC.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

@python3, multumim pentru eforturile depus si chiar nu cred ca este un capat de lume faptul ca au fost amanate cursurile! Deasemenea as vrea sa imi cer si eu scuze pentru facptul ca maine nu pot fi la PC si nu am reusit pana acum sa ajung la cursurile voastre! Felicitari pentru initiativa! O sa va scriu si un feedback cu propuneri de-ale mele pt a va ajuta sa va perfectionati! Mii de multumiri si tot respectul pentru munca depusa!

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca este un capat de lume faptul ca au fost amanate cursurile!

Pai nu este un capat de lume pentru faptul ca au fost amanate daca nu as fi contruit un newsletter.Singura problema a mea este precizia si punctualitatea.In 3 zile am trimis 2 email-uri in care am amanat 2 cursuri si nu imi permit sa mai trimit un alt email daca nu pot sa confirm ceea ce afirm.O mare problema a multor sisteme organizative este punctualitatea si eu optez pentru acest lucru.Serviciile sau informatiile pe care le ofer trebuie sa fie precise iar client-ul sau user-ul trebuie sa fie satisfacut de serviciul pe care il pun la dispozitie fara sa deschida gura si sa afirme ca nu exista punctualitate.Am avut ocazia sa colaborez cu persoane care ofera servicii de precizie precum Fedex si acolo am invatat ca trebuie sa fi precis si ca punctualitatea este importanta in oricare ar fi serviciul oferit.Meeting-urile la care particip vin cronometrate iar daca apari cu un minut mai tarziu vi catalogat ca fiind o persoana de neincredere.In informatica acest concept este fundamental dar nu numai in acest domeniu.

Probleme urgente exista peste tot doar ca trebuie organizate si prevazute in mod corect in asa fel incat servicul sa nu pateze increderea persoanelor.

Japanese railways are among the most punctual in the world. The average delay on the Tokaido Shinkansen in fiscal 2006 was only 0.3 minutes.[9] When trains are delayed for as little as five minutes, the conductor makes an announcement apologizing for the delay and the railway company may provide a "delay certificate", as no one would expect a train to be this late

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Tocmai am terminat materialul pentru AnsiC pentru duminica , ma apuc sa scriu acum cateva concepte despre Linux pentru sesiunea de astazi.Oricum daca aveti ceva itrebari generice despre linux puteti sa le pregatiti deoarece va fi o sesiune interactiva .Momentan am doar cateva idei globale despre ce vom discuta

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

pyth0n3, apreciez efortul tau de a mentine aceste cursuri regulate.

Imi pare rau de faptul ca exista persoane dornice de a invata, iar aceste cursuri erau o sursa potrivita.

Dar in modul acesta, trebuie sa fim constienti ca nu o sa ajungem prea departe.. acum sa fim realisti, nu vom ajunge prea departe in acest ritm.

Cel mai mult ma deranjeaza faptul ca, lectiile despre Linux au fost amanate mai mult decat a fost necesar.

In orice caz, felicitari pentru eforturile depuse.

Link to comment
Share on other sites

@random ai dreptate.Eu am vrut doar sa demonstrez faptul ca daca ma apuc de ceva il duc pana la capat si sunt convins ca l-am demonstrat chiar daca a trebuit sa nu dorm cateva nopti atunci cand a fost necesar si sa imi tai din portie cateva weekend-uri pentru a nu iesi din casa dar va veni timpul cand nu voi da 2 lei pe nimic atunci sper sa intelegeti care a fost motivul.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

@random, daca nu ai fost tu de acord cu ideea, sau cu "cel" care a venit cu ideea, nu inseamna ca restul userilor nu sunt interesati de aceste cursuri.

Ideea in sine a fost sa sustinem niste cursuri in grup pentru membrii RST, sunt constient ca exista tone de material pe internet din care se poate invata in 12923 de zile, dar in momentul in care userul se loveste de o nelamurire trebuie sa caute in alte 1289 de tutoriale o explicatie, lucru care nu este deloc dorit de nimeni.

In schimb la aceste cursuri, daca userul avea o intrebare, o adresa si primea raspunsul.

Din partea mea puteti sa nu mai sustineti aceste cursuri, chiar insist.

random are dreptate, userii trebuie sa caute prin google in 23092 de materiale lucrurile care ii intereseaza, ce conteaza ca este 80% scris prost sau atat de prost incat sunt foarte greu de memorat unele tutoriale, datoria noastra este sa invatam din tutoriale de doi lei si in caz ca nu intelegem un anumit lucru sa fim nevoiti sa mai cautam inca 20 de tutoriale care sa explice lucrul neinteles.

python3, stiu cat efort ai depus pentru aceste cursuri si il apreciez, dar nu ti-a cerut nimeni sa renunti la timpul tau liber pentru rst sau pentru cursuri, ideea a fost sa dedicam 1 ora pe saptamana acestor cursuri.

whatever, i`m done, mai pe romaneste.

Link to comment
Share on other sites

Maine 7 octombrie ora 20 Sesiune AnsiC

1.Variabile, valori(Logica variabilelor intrun limbaj de programare)

2.Functii/Prototipuri/macro

3.Input(Functia scanf)

4.Lectura(O scurta introducere:Tipuri de memorie, modul de adresare)

5.Exercitiu(Userii sunt rugati sa scrie o bucata de cod in AnsiC)

Va astept putini dar cu interes!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...