Jump to content
Undeath

Primele poze cu iPhone 5

Recommended Posts

La ce-au fost apple primii ma? La touchpad? La tableta? Imediat imi spuneti ca daca nu exista Apple nu ar fi existat acuma mere-n piata. Absolut tot ce-au facut ei (ma refer la tehnologii hardware, nu os-ul lor) a fost creeat anterior. Tot ce-au facut ei a fost sa le puna intr-un ambalaj stralucitor sa-i provoace hipsterului orgasm. Dupa parerea mea Apple e o companie de marketing, abia pe locul doi una de hardware engineering.

Link to comment
Share on other sites

@kNigHt

Si tine cont ca pana acum cateva luni +70% din hardware-ul din orice device Apple era facut si livrat de Samsung ... de la touchscreen la ram procesor si camera foto !!

Parerea mea e ca , cei care sunt militanti pentru Apple ori sunt prea ignoranti pentru a vedea adevarul ... ori sunt prea prosti ca sa`si dea seama ca sunt dusi de nas!! (poate mai exista si o mica parte 0.000001% care chiar stiu tot si chiar le place ce vad/au dar acestia tac)

Link to comment
Share on other sites

Cautati si vedeti ca prima tableta a fost facuta de Microsoft ! Nu stiu sa va spun nimic de functiile de soft sau hardware, dar ideea de tableta a lor a fost ! Apple cum s-a mai zis si mai sus e companie de marketing, au avut bulan sa cumpere niste vedete produsele lor si acum boom ! Toti vor ce au vedetele ! De aceea si pretul e fantastic de mare ! Hardware-ul e vai si amar in comparatie cu altceva la pret mult mai mic ! Sunt niste cacati apple... tot se cearta cu samsung si google, dar samsung le da hardware-ul iar Google le da pana si Google voice search pe iOS. Vreti sa vorbim si de patente de idei? Cine a avut primul bara de notificari? Toti si-au pus cu diverse lucruri bara de notificari pe iphone. De ce? Pentru ca e geniala !

Edited by Starker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...