Jump to content
drag0nz

Zeekrewards - Afacerea online de milioane de dolari.

Recommended Posts

Guest Nemessis

MLM - sucks

Review-ul - copy/paste

Zeekler - are 2 ani vechime

Sume din doua cifre - timp pierdut

1 din 300 de oameni din intreaga lume acceseaza site-ul - rad de ma cac pe mine

Alexa ranking ca mijloc de referinta intr-un sistem de afiliere - o gluma proasta

NU RECOMAND!

Later edit: cititi si restul discutiilor din acest topic. Gogul asta vorbeste fara sa stie despre ce e vorba.

Link to comment
Share on other sites

Este o piramida,dar este bine gandita.

Are 15 ani de activitate in spate.

Eu sunt de 2 luni am investit 100$,dar avand experienta in afacerile online am reusit sa fac 1200 VIP echivalentul a 1200$ in doar 3 saptamani de cand am inceput mai tare activitatea.

Site-ul era pe locul 300 aproximativ acum 2 luni,uitete pe ce loc este acum:

www.alexa.com/siteinfo/zeekrewards.com

Creste enorm de repede si odata cu asta creste si profitul nostru.

MLM - sucks

Review-ul - copy/paste

Zeekler - are 2 ani vechime

Sume din doua cifre - timp pierdut

1 din 300 de oameni din intreaga lume acceseaza site-ul - rad de ma cac pe mine

Alexa ranking ca mijloc de referinta intr-un sistem de afiliere - o gluma proasta

NU RECOMAND!

Parerea ta.

Orice om este liber la o parere,dar asta nu inseamna ca aceasta afacere nu aduce foarte multi bani.

Daca tu vrei sa faci bani stand pe banca este problema ta.

Acea dovada de plata este postata de un user de pe un altformul cu tema: Bani Pe Net.

Se scot foarte multi bani din online ,dar sceptici sunt oriunde ,deci..

Edited by drag0nz
Link to comment
Share on other sites

Este o piramida,dar este bine gandita.

Are 15 ani de activitate in spate.

Eu sunt de 2 luni am investit 100$,dar avand experienta in afacerile online am reusit sa fac 1200 VIP echivalentul a 1200$ in doar 3 saptamani de cand am inceput mai tare activitatea.

Site-ul era pe locul 300 aproximativ acum 2 luni,uitete pe ce loc este acum:

Zeekrewards.com Site Info

Creste enorm de repede si odata cu asta creste si profitul nostru.

Sunt 80% sigur ca id-ul tau ne spune si varsta ta, adica 17 ani.

Eu nu va inteleg, odata ce esti "asigurat" financiar, de ce trebuie sa vi sa faci pe un forum pe bunul samaritean, sau ii pui pe creduli sa se inregistreze pe cinestie ce link de referal?

Link to comment
Share on other sites

Sunt 80% sigur ca id-ul tau ne spune si varsta ta, adica 17 ani.

Eu nu va inteleg, odata ce esti "asigurat" financiar, de ce trebuie sa vi sa faci pe un forum pe bunul samaritean, sau ii pui pe creduli sa se inregistreze pe cinestie ce link de referal?

Nu neaparat trebuie sa aibe 17 ani, id-u meu este laur_ionutz15 si nu am 15 ani ;))

On: Pt. bani online recomand naturebuck.com

Link to comment
Share on other sites

Eu am pus review-ul cine doreste este liber sa ma contacteze.>:D<

La varsta mea castig cat 5 salariati la un loc,deci nu cred ca asta conteaza:)

Pune mai bine o dovada a platii lor catre tine si atunci o sa te creada toata lumea, inclusiv eu :)

@ionutz15: El a pus anul nasterii, care ramane neschimbat, fata de varsta care creste in fiecare an, la asta ma refeream.

Nu ma intereseaza pe mine cati ani are, doar nu inteleg intentiile astea de a ajuta lumea asa, moca. De aceea trebuie sa fie ceva neclar la mijloc si vreau sa fiu lamurit, atata tot :)

Link to comment
Share on other sites

Pune mai bine o dovada a platii lor catre tine si atunci o sa te creada toata lumea, inclusiv eu :)

@ionutz15: El a pus anul nasterii, care ramane neschimbat, fata de varsta care creste in fiecare an, la asta ma refeream.

Nu ma intereseaza pe mine cati ani are, doar nu inteleg intentiile astea de a ajuta lumea asa, moca. De aceea trebuie sa fie ceva neclar la mijloc si vreau sa fiu lamurit, atata tot :)

A zis cineva moca?

Fiind un sistem piramida fiecare afiliati castiga ceva de pe urma afiliatilor adusi de ei.

Dovada de plata era,dar am scoso deoarece "era de 2 cifre si nu merita stresul". Am dovezi de plata cu 8 sutimi,dar nu de la aceasta afacere.

Link to comment
Share on other sites

Un fel de schema ponzi dar online si legala :)). Ma gandeam si eu la asa ceva.

Exact,

deci realizezi cat profit poate aduce:) avand in vedere trafficul urias pe care il are.

Am vazut ca cineva mai sus a spus ca nu poti sa clasezi un astfel de site dupa trafficul pe care il are.

Pe acesta poti deoarece cu cat traficul este mai mare cu atat sunt mai multi useri care se inregistreaza pe Zeekler pentru a primi gratuit BIDs si de aici firma avand profit din ce in ce mai mare.

Foarte curand va ajunge undeva pe langa FaceBook,avand in vedere statisticile care arata ca in ultimele 3 luni a crescut 160 locuri si a ajuns pe locul 137

Edited by drag0nz
Link to comment
Share on other sites

ce vrea neme sa spuna e ca alexa rank ( inafara de faptul ca nu este foarte precis ) nu poate fi folosit intr-un sistem de afiliati pentru ca toti userii vor sa aduca cat mai mult trafic pe site ( de foarte multe ori trafic care nu are nici o legatura cu tema site-ului ) si creste artificial rank-ul

mi-am facut si eu cont pe zeek rewards mai demult sa vad despre ce este vorba :) si cand am vazut ca nu au livrare la absolut nimic in romania m-am lasat pagubas

s-a schimbat cumva chestia asta? iti livreaza si in romania acum zeekler?

Link to comment
Share on other sites

Prin e-wallete,eu folosest AlertPay,mai nou Payza.Este rapid si bun.

Acum sa-ti spun eu care este treaba cu trafficul.

Nu afiliatii aduc propriu-zis traffic,ei sunt obligati sa posteze 1 reclama pe zi(data de site),pe anumite site-uri de specialitate(Date tot de site).

Un exemplu este: www.inetgiant.com

Ei s-au gandit la absolut tot.Noi punem reclama,clientii intereesati in a primii BID-uri gratuite,date de noi afiliatii se inregistreaza pe site.

Ei primesc BID-urile care sunt bani,care daca e sa o luam asa.. ajung tot la site.

Deci,da trafficul care intra pe acest site reprezinta profit aproape in totalitate.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Dude cand faci copy/paste la un review scris de altii increderea in cuvintele tale se apropie de zero. Site-ul nu are 15 ani, site-ul are doar 2 ani. Chiar si pe google cele mai recente articole sunt din 2010. Doar ei declara ca au 15 ani dar asta nu inseamna ca a fost o companie activa sau ca este macar adevarat ce spun ei acolo. Arata niste cifre facute de tine care sa gadile orgoliul oamenilor (macar $300 pe luna) si poate discutia o sa capete alt sens.

Cat despre Alexa invata cum se calculeaza rankingul si o sa realizezi ca e un cacat irelevant in foarte multe situatii.

Link to comment
Share on other sites

Am zis ca site-ul este de 15 ani in activitate sau firma?

Alexa o fii un "cacat irelevant",dar asta nu inseamna ca la fel este si firma care a aparut pana si la stiri.

Te rog,documenteazate ,citeste review-urile de pe net si apoi vorbeste cand ai dovezi ca aceasta afacere este o prostie!

Apropo ,dovedeste-mi ca este un review copiat.

Acorex sunt eu daca crezi ca este copiat de pe forumuri in care a fost postat acest review de catre Acorex,restul ce mai vezi sunt copiate dupa postul din ClubPTC,unde a aparut prima data.

In plus,pe cei ce ii intereeseaza stiu unde sa ma gaseasca.Nu oblig pe nimeni sa faca bani...

Eu aduc clienti firmei in schimb imi iau un comision,clientul face o multime de bani si toata lumea este fericita ,ce tot atata tam-tam.

Edited by drag0nz
Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
Am zis ca site-ul este de 15 ani in activitate sau firma?

Alexa o fii un "cacat irelevant",dar asta nu inseamna ca la fel este si firma care a aparut pana si la stiri.

Te rog,documenteazate ,citeste review-urile de pe net si apoi vorbeste cand ai dovezi ca aceasta afacere este o prostie!

In plus,pe cei ce ii intereeseaza stiu unde sa ma gaseasca.Nu oblig pe nimeni sa faca bani...

Eu aduc clienti firmei in schimb imi iau un comision,clientul face o multime de bani si toata lumea este fericita ,ce tot atata tam-tam.

Si atunci de ce bagi asta in fata? O firma poate sa stea inactiva si 50 ani. Asta inseamna neaparat ca e o firma cu experienta?

Citez din articolul tau inainte sa ii dai edit:

-

Cu o vechime de 15 ani Zeekler a ajuns printre cele mai bune sisteme de afiliere de pe internet,el clasanduse pe locul 178 (cand am scris topicul era pe Rank 293,acum este pe locul 178) in Alexa rank la cautarile din toata lumea.Deci 1 la 300 oameni din toata lumea intra in fiecare zi pe acest site. :-O

Ca sa stii cap de pluta, daca mai incerci o singura data sa ma prostesti cu edit zbori instant. Daca te mai prind ca vii cu jeguri din astea iti promit ca spamez cu linkul tau de afiliat in cateva sute de mii de mailuri si iti fac contul sa fie suspendat in doar cateva ore. Iti las linkul de afiliat acolo momentan doar pentru ca si ceilalti sa vina cu parerile personale. Dar la urmatoarea tentativa sa ma prostesti ai ban.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

De fapt m-am razgandit. Daca imi vei raspunde corect la intrebarile si cerintele ce urmeaza nu iti voi suspenda contul de afiliat. Daca gresesti macar o singura data ti-l belesc. Te bagi sau ma apuc sa dau spam?

Link to comment
Share on other sites

@ Neme - chiar merita sa-ti pierzi timpu? Oricum de pe rst nu se baga nimeni, poate maxim 1-2 persoane de curiozitate.

Majoritatea persoanelor de aici care au o varsta castiga bani buni din altceva si sunt destui de inteligenti sa-si dea seama ca in "afacerea" asta e ceva putred + ca dupa cum spuneai castigul nu e tocmai fabulos. Iar restul(tinereii cu vise de imbogatire din ptcuri/mlmuri/etc) n-au bani nici sa se cace la un wc public, da' sa investeasca 100$?

Link to comment
Share on other sites

Daca avea site-ul ala 15 ani de experienta, isi schimba tema si modul de a scoate bani, dar asa totul e la fel ca la inceput.

Iar cat despre site in sine, il sustine un cacat de arab care isi bate joc de banii la fraierii care-i investesc. Si daca nu ma insel e cea mai buna metoda de a spala bani

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...