Jump to content
Guest Nemessis

Pentru ce sunt buni banii

Recommended Posts

daca ar fi, un SAC de bani, si unul de OMENIE, ceai alege? nam fost in viata mea la mare in romania, acolo teai dus, pana iti aprinzi o tigara ai ramas fara card, telefon, sau eu mai stiu ce, asa ca daca ai bani te poti distra si in alta parte mai bine ca la mare!

edit// stickywox mai bine merg la coasa sau la padure, decat sa merg la costinesti:)) si nu evorba de bani, e vorba ca-s multi ce fura, trebuie sa stai la plaja cu frica, mai bine stai cu topurul langa tine, ca asa nu vine:))

Edited by io.kent
Link to comment
Share on other sites

fa un post pe blog cu toata povestea :> sa ne amuzam si noi

Care blog? Ca parca era ceva in genu` hackersblog.org apoi a fost transformat in blog.*rstcenter.*com, dar cand a plecat Nemessis n-a mai avut cine sa scrie pe el si cred ca a fost inchis. Ce mai savuram articolele alea... a si mai era un blog... ceva nemessis.domeniu.ro/com/etc dar si ala tin minte ca a fost inchis. Stii ceva ce nu stiu eu? Mai exista un blog ceva?

Link to comment
Share on other sites

Problema e ca nu mai ai unde sa te duci si acesti tarani au schimbat fluxul in societate pe plan international.Cel putin 99% de imigranti din romania tot tarani sunt.Taranul tace si face orice de aceea spre exemplu cu ani in urma cand au dat legi pentru a legaliza clandestinii doar taranii au beneficiat de ele.Acum sa nu va bucurati toti cei care locuiti printrun oarecare oras de faptul ca am pomenit cuvantul taran deoarece e probabil ca un procent mare de tarani tot de la oras sa vina si faptul ca orasul vostru este foarte mare si dezvoltat nu schimba conceptul de taran.Un oras dezvoltat de catre tarani e un oras plin de tarani oricare ar fi el si oriunde ar fi.Asadar avem cluburi pline de tarani , litorale pline de tarani si tarani care ruleaza in masini de lux.Acum careva se mai intreaba , mai exissta un loc in lume unde nu voi da de tarani.Probabil intrun club KKK sau intrun stat unde viza ti-o pune dupa ce iti scaneaza cu atentie fata si te pune sa faci un oarecare test pentru a dovedi ca nu esti si tu un taran.Marile companii angajeaza doar tarani , le pune pe fata o pereche de ochelari de cal ochelari_de_cal-150x150.jpg si taranul merge drept inainte fara sa isi exprime vreo parere.Ordinul stapanului este sfant iar taranul nu va obiecata niciodata, luand asadar salarul de la sfarsitul lunii cu care va merge fericit cateva zile spre Costinesti alaturi de alti tarani.O data ce taranul adminra litoralul crede ca a ajuns direct in "taran paradis".Anul acesta taranii au facut cozi la intrare in romania deoarece numarul lor a depasit numarul de locuri disponibile pentru autostrazile puse la dispozitie.Cel putin pot spune ca in luna august au reusit sa stau putin mai linistit deoarece am vazut mai putini tarani pe strada , toti fiind plecati spre litoralurile romanesti si nici daca mi-ati fi oferit o suma imensa de bani nu as sta nici macar o zi pe plaja si as refuza oricare litoral sau piscina deoarece e plin de tarani.Acum spre sfarsitul lunii august taranul isi face iar valizele , paraseste litoralul si se intoarce la munca in strainatate, asadar am decis sa plec in vacanta la inceputul lunii septembrie cu ocazia intoarcerii taranilor la locul de munca.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Cum plm este posibil asa ceva, litorarul romanesc de rahat.

Cola la toata familia

frate, sa nu-mi zici ca n-ai baut niciodata cu altcineva cola sau orice alt suc la 2 L direct din sticla, e imposibil...

Dar la faza cu datul cu suc pe piele e penal, no comment, idiotenia intrece limita.

LE: Eu stau la tara si sunt mandru de asta, puteti sa-mi ziceti taran sau cum vreti voi dar cand vine vorba de comportamentul in societate nu o sa fac niciodata asa^ ceva

Edited by shaggi.
Link to comment
Share on other sites

Problema e ca nu mai ai unde sa te duci si acesti tarani au schimbat fluxul in societate pe plan international.Cel putin 99% de imigranti din romania tot tarani sunt.Taranul tace si face orice de aceea spre exemplu cu ani in urma cand au dat legi pentru a legaliza clandestinii doar taranii au beneficiat de ele.Acum sa nu va bucurati toti cei care locuiti printrun oarecare oras de faptul ca am pomenit cuvantul taran deoarece e probabil ca un procent mare de tarani tot de la oras sa vina si faptul ca orasul vostru este foarte mare si dezvoltat nu schimba conceptul de taran.Un oras dezvoltat de catre tarani e un oras plin de tarani oricare ar fi el si oriunde ar fi.Asadar avem cluburi pline de tarani , litorale pline de tarani si tarani care ruleaza in masini de lux.Acum careva se mai intreaba , mai exissta un loc in lume unde nu voi da de tarani.Probabil intrun club KKK sau intrun stat unde viza ti-o pune dupa ce iti scaneaza cu atentie fata si te pune sa faci un oarecare test pentru a dovedi ca nu esti si tu un taran.Marile companii angajeaza doar tarani , le pune pe fata o pereche de ochelari de cal ochelari_de_cal-150x150.jpg si taranul merge drept inainte fara sa isi exprime vreo parere.Ordinul stapanului este sfant iar taranul nu va obiecata niciodata, luand asadar salarul de la sfarsitul lunii cu care va merge fericit cateva zile spre Costinesti alaturi de alti tarani.O data ce taranul adminra litoralul crede ca a ajuns direct in "taran paradis".Anul acesta taranii au facut cozi la intrare in romania deoarece numarul lor a depasit numarul de locuri disponibile pentru autostrazile puse la dispozitie.Cel putin pot spune ca in luna august au reusit sa stau putin mai linistit deoarece am vazut mai putini tarani pe strada , toti fiind plecati spre litoralurile romanesti si nici daca mi-ati fi oferit o suma imensa de bani nu as sta nici macar o zi pe plaja si as refuza oricare litoral sau piscina deoarece e plin de tarani.Acum spre sfarsitul lunii august taranul isi face iar valizele , paraseste litoralul si se intoarce la munca in strainatate, asadar am decis sa plec in vacanta la inceputul lunii septembrie cu ocazia intoarcerii taranilor la locul de munca.

de ce niciodata nu poti sa dai un raspuns simplu si cat se poate de scurt ?

imi creste barba daca stau sa-ti citesc posturile

Link to comment
Share on other sites

frate, sa nu-mi zici ca n-ai baut niciodata cu altcineva cola sau orice alt suc la 2 L direct din sticla, e imposibil...

Dar la faza cu datul cu suc pe piele e penal, no comment, idiotenia intrece limita.

LE: Eu stau la tara si sunt mandru de asta, puteti sa-mi ziceti taran sau cum vreti voi dar cand vine vorba de comportamentul in societate nu o sa fac niciodata asa^ ceva

Nu, n-am baut! Cat despre bautul pe strada, apa plata la 0,5 si suc doar la doza 330 ml. Nu am sa merg cu bidonul dupa mine. Sau sahorma si alte prostii, pe strada ? nu nici gand. Mai bine mananc un mar.

Si eu tot la tara stau, dar aici este vorba de comportamentul in societate.

Edited by inteleptul
Link to comment
Share on other sites

@black_death_c4t cate cuvinte scoti din gura intro zi?Considera faptul ca eu nu vorbesc inafara de cat reusesc sa scriu pentru ca nu am cu cine (e plin de tarani ratati) .Incearca sa nu vorbesti mai mult de 2 zile si reprezinta intrun topic ceea ce ai fi vrut sa spui.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Banii sunt buni pentru a da sclavilor ideea ca sunt liberi.

Si eu am baut dintr-o sticla cu mai multi, degeaba spuneti ca nu veti face niciodata ceva pentru ca odata ce esti intr-un grup comportamentul tau se schimba si faci unele lucruri pe care daca ai fi singur nu le-ai face.

Ce am observat eu la clipul ala este ca baiatul are sanii >= cu ai fetei :))

Cat despre societate si regulile ei:

Slavery is long gone, most people think. Just because the chains

don't ring anymore as we walk, it doesn't mean they disappeared.

It's just that today chains have been more subtle and harder to

perceive. The society, through its members, or mass-media, or tv

networks, books, religion, banking system and it's loans, and so on,

EVERYTHING is keeping us bonded to these chains we hate so much. By

telling us how we should behave in certain conditions because that's

"normal", by feeding us distorted information aimed to harden the

concept of "normal" and "what we should do", by creating fake needs,

desires and dreams we become addicted to the society and less aware

of our real selves.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...