Jump to content
Robert1995

Caut Parteneri

Recommended Posts

Salut,

Ma numesc Rusu Andrei Robert si caut parteneri cu care sa lucrez impreuna.

Putin despre mine sa vedeti ca nu glumesc aici, ma puteti gasi pe mai multe siteuri de freelancing.

https://www.odesk.com/users/~~0b24e7803e124e40

https://www.elance.com/s/rusuandreirobert/

Cunostinte : PHP 5.x, daca stiti PHP 5.4 e mult mai bine.

jQuery

Object Oriented Javascript.

Advanced MySQL

Sa lucrati cu un SVN.

Cerinte Tehnice : Sa lucrati cu un IDE profesionist cum ar fi PHP Storm sau Netbeans.

Alte cerinte : Trebuie sa-mi dovediti ca a-ti lucrat la minim 5 proiecte in trecut, mari sau mici.

Trebuie ca doi clienti din trecut sa garanteze ca faceti treaba cum trebuie.

Pentru inceput, daca nu ma uimiti cu ce a-ti lucrat in trecut, trebuie sa va faceti cont pe odesk ( daca nu aveti deja )

Si sa fiti in primi 30% la PHP 5.

Lucram fixed price, trebuie sa lucrati impreuna cu mine la anumite proiecte, o sa va dau un test.

Daca sunteti interesati, dati-mi un email rusuandreirobert@gmail.com cu aplicatia voastra

Cheers,

Robert

Link to comment
Share on other sites

Cunostinte : PHP 5.x, daca stiti PHP 5.4 e mult mai bine.

jQuery

Object Oriented Javascript.

Advanced MySQL

Sa lucrati cu un SVN.

Nu cred ca folosesti functii atat de "exotice" incat 5.4 sa fie un "must".

Cerinte Tehnice : Sa lucrati cu un IDE profesionist cum ar fi PHP Storm sau Netbeans.

De ce dracu as folosi un editor al carui instaler, numai installerul ocupa ~100mb, cand notepad++ ocupa 5mb.

Alte cerinte : Trebuie sa-mi dovediti ca a-ti lucrat la minim 5 proiecte in trecut, mari sau mici.

Trebuie ca doi clienti din trecut sa garanteze ca faceti treaba cum trebuie.

Nici daca ma angajez la IBM nu imi cer recomandari de la 2 fosti clienti, stupid.

Pentru inceput, daca nu ma uimiti cu ce a-ti lucrat in trecut, trebuie sa va faceti cont pe odesk ( daca nu aveti deja )

Si sa fiti in primi 30% la PHP 5.

Am dat si eu testul respectiv(acum 10 minute) si am obtinut 3.6(in 7 minute, bine as fi putut cauta pe google unele respunsuri dar am zis sa fiu corect, sunt sigur ca tu in alea 27 de minute ai cautat si pe google), unele de acolo sunt stupide si nu prea au legatura cu, creatul unui site/pagini.

Lucram fixed price, trebuie sa lucrati impreuna cu mine la anumite proiecte, o sa va dau un test.

Nici Bill Gates nu pune cerinte din astea, nu ai spus totusi baietilor cati bani ies lunar din cea ce faci si cat o sa fie a lor.

Link to comment
Share on other sites

Ok, PHP 5.4 pentru ca pot face asta :

Model_ProductDepartment::getById($product_category['product_department_id'])['name']

Sa nu zici ca e la vrajeala scris acuma, ia poftim


$this->view->information_lines = array(
Model_Interface_StringsShopAdministration::getInterfaceString('category_label_name') => $product_category['name'],
Model_Interface_StringsShopAdministration::getInterfaceString('category_label_product_department') => Model_ProductDepartment::getById($product_category['product_department_id'])['name'],
Model_Interface_StringsShopAdministration::getInterfaceString('category_label_description') => $product_category['description'],
Model_Interface_StringsShopAdministration::getInterfaceString('category_label_visibility') => Model_Interface_Strings::getHiddenStatusText($product_category['hidden'])
);
$this->view->product_category_information = $product_category;

Pai da, 28 de minute pentru ca faceam si altceva cat am dat testul.

Notepad++ ? De ce nu programezi cu un morcov in fund, e acelas lucru, cu un IDE autocomplete imi salveaza o gramada de timp din viata.

Daca faci doar proiecte de 10 fisiere maxim, atunci da, notepad++ e ok, ce sa-i faci, e bun si el la ceva.

De ce sa scriu Model_Interface_String::getHiddenStatusText(); de fiecare data cand trebuie sa apelez functia asta? Sa o iau direct cu copy paste de unde se afla ? Nu mai bine doar scriu Model_Interface si pac vad toate clasele care incep asa.

PHP Storm are Zen Coding, cu ala faci HTML de vreo 3-4 ori mai repede decat ai face normal.

Ok, acum. motivul pentru care cer vouch de la 2 clienti, e pentru ca si eu ma pot lauda ca am facut siteuri facute de altcineva, cand defapt nu sunt ale mele. Oameni fac lucruri de astea, si nu vreau sa-mi complic viata dejeaba.

Nu cred ca e atat de greu sa ceri unui client PE CARE il ai multumit vouch pentru un proiect.

P.S acuma ca ai sarit tu, o sa sari toti tembeli sa faca si ei pe grozavii

Edit :

Despre bani, fac in jur de 1200-1500$ lunar, si sunt foarte linistit, daca gasesc pe cineva serios care sa faca ce fac eu si cat fac eu, pot sa iau mai multe proiecte inloc sa le refuz si sa facem amandoi tot lafel de multi bani.

Link to comment
Share on other sites

Ok, PHP 5.4 pentru ca pot face asta :

Model_ProductDepartment::getById($product_category['product_department_id'])['name']

Sa nu zici ca e la vrajeala scris acuma, ia poftim


$this->view->information_lines = array(
Model_Interface_StringsShopAdministration::getInterfaceString('category_label_name') => $product_category['name'],
Model_Interface_StringsShopAdministration::getInterfaceString('category_label_product_department') => Model_ProductDepartment::getById($product_category['product_department_id'])['name'],
Model_Interface_StringsShopAdministration::getInterfaceString('category_label_description') => $product_category['description'],
Model_Interface_StringsShopAdministration::getInterfaceString('category_label_visibility') => Model_Interface_Strings::getHiddenStatusText($product_category['hidden'])
);
$this->view->product_category_information = $product_category;

Pai da, 28 de minute pentru ca faceam si altceva cat am dat testul.

Notepad++ ? De ce nu programezi cu un morcov in fund, e acelas lucru, cu un IDE autocomplete imi salveaza o gramada de timp din viata.

Daca faci doar proiecte de 10 fisiere maxim, atunci da, notepad++ e ok, ce sa-i faci, e bun si el la ceva.

De ce sa scriu Model_Interface_String::getHiddenStatusText(); de fiecare data cand trebuie sa apelez functia asta? Sa o iau direct cu copy paste de unde se afla ? Nu mai bine doar scriu Model_Interface si pac vad toate clasele care incep asa.

PHP Storm are Zen Coding, cu ala faci HTML de vreo 3-4 ori mai repede decat ai face normal.

Ok, acum. motivul pentru care cer vouch de la 2 clienti, e pentru ca si eu ma pot lauda ca am facut siteuri facute de altcineva, cand defapt nu sunt ale mele. Oameni fac lucruri de astea, si nu vreau sa-mi complic viata dejeaba.

Nu cred ca e atat de greu sa ceri unui client PE CARE il ai multumit vouch pentru un proiect.

P.S acuma ca ai sarit tu, o sa sari toti tembeli sa faca si ei pe grozavii

Edit :

Despre bani, fac in jur de 1200-1500$ lunar, si sunt foarte linistit, daca gasesc pe cineva serios care sa faca ce fac eu si cat fac eu, pot sa iau mai multe proiecte inloc sa le refuz si sa facem amandoi tot lafel de multi bani.

Flacau sunt persoane care rup php-ul in 2 si tot notepad++ folosesc, adevarul e ca e extrem de usor sa iti aduca aminte un program care e functia corecta.

Acum ajungand la carntu respectiv scris de tine, da, e un carnat, de ce ai scrie ceva de genu, nu inteleg, codul ar trebui sa fie curat si simplu, nu un carnat, astea sunt pur si simplu ...stai cum le spunea...carpeli.

Iar cu celelalte lucruri...nu imi pierd timpul, atata timp cat esti tu multumit cu cea ce faci atunci mult noroc, dar astea sunt mai mult impresii, inainte de a incepe cu "impresii" de mare guru...ar trebui sa aflii cu ce se ocupau/ocupa alte persoane de pe rst si cat de stupid arata postul tau.

O zi buna si succes.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Ma numesc Rusu Andrei Robert si caut parteneri cu care sa lucrez impreuna.

Putin despre mine sa vedeti ca nu glumesc aici, ma puteti gasi pe mai multe siteuri de freelancing.

https://www.odesk.com/users/~~0b24e7803e124e40

https://www.elance.com/s/rusuandreirobert/

Cunostinte : PHP 5.x, daca stiti PHP 5.4 e mult mai bine.

jQuery

Object Oriented Javascript.

Advanced MySQL

Sa lucrati cu un SVN.

Cerinte Tehnice : Sa lucrati cu un IDE profesionist cum ar fi PHP Storm sau Netbeans.

Alte cerinte : Trebuie sa-mi dovediti ca a-ti lucrat la minim 5 proiecte in trecut, mari sau mici.

Trebuie ca doi clienti din trecut sa garanteze ca faceti treaba cum trebuie.

Pentru inceput, daca nu ma uimiti cu ce a-ti lucrat in trecut, trebuie sa va faceti cont pe odesk ( daca nu aveti deja )

Si sa fiti in primi 30% la PHP 5.

Lucram fixed price, trebuie sa lucrati impreuna cu mine la anumite proiecte, o sa va dau un test.

Daca sunteti interesati, dati-mi un email rusuandreirobert@gmail.com cu aplicatia voastra

Cheers,

Robert

Acum, daca cineva care stie oop, sa lucreze cu svn-ul si are mai mult de 5 proiecte la activ trebuie sa fie destul de sanatos sa stie ca "lucram impreuna la anumite proiecte" nu e ok :). Sa ajungi sa lucrezi cu cineva pe acelasi proiect inseamna sa va cunoasteti codul unul altuia. Si daca vreodata ai umblat prin codul altcuiva stii ca mai bine o faci de la 0.

Daca vrei sa-l agati sa-ti creasca tie ratingul pe elance zi-i. Nu esti primul.

La cunostintele care le ceri... ala traieste destul de bine deja din proiectele pe care le face.

Link to comment
Share on other sites

Acum, daca cineva care stie oop, sa lucreze cu svn-ul si are mai mult de 5 proiecte la activ trebuie sa fie destul de sanatos sa stie ca "lucram impreuna la anumite proiecte" nu e ok :). Sa ajungi sa lucrezi cu cineva pe acelasi proiect inseamna sa va cunoasteti codul unul altuia. Si daca vreodata ai umblat prin codul altcuiva stii ca mai bine o faci de la 0.

Daca vrei sa-l agati sa-ti creasca tie ratingul pe elance zi-i. Nu esti primul.

La cunostintele care le ceri... ala traieste destul de bine deja din proiectele pe care le face.

Am proiect care poate ajunge la 2500-3000$ si am nevoie de cineva sa il facem impreuna, iti dai seama ca nu il iau singur avand in vedere ca pot lucra doar part time de saptamana viitoare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...