Jump to content
mah_one

Primul manager privat a renunţat

Recommended Posts

Buna,

######################################

?eful TAROM ?i-a dat DEMISIA dup? o s?pt?mân?.

Compania aerian? de stat TAROM ?i austriacul Heinrich Vystoupil, desemnat s? asigure managementul societ??ii, nu s-au în?eles asupra contractului, au declarat pentru Money TV reprezentan?ii Ministerului Transporturilor, care au precizat c? autorit??ile vor c?uta un înlocuitor.

Sursa:

realitatea . net

######################################

Eu nu prea stiu procedurile de angajare pe un simplu post, nu mai zic pe un post de manager, dar ma gandesc, logic, ca mai intai esti de acord cu contractul si dupa ce semnezi te poti considera angajat.

Fostul sef, tipul de care vorbeste realitatea mai sus, a rezistat o saptamana fiindca nu s-a inteles asupra contractului. Eu inteleg de aici ca acest om mai intai s-a angajat si apoi s-a uitat pe contract si a zis ca "NU E BINE".... SAU omul a vazut cat de bine este intr-o institutie de stat din Romania si a zis "NU".

Astept pareri....

Toate cele bune,

Mah_one

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

^ E vorba de TAROM singura companie aeriana din Romania pe care o detine statul, eu cred ca este un subiect care ar interesa pe orice cetatean roman din Romania (exclus tiganii)

si vezi ca esti offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Cum a zis axl sau poate au spus una si au facut alta cei de la tarom. Eu am patit geva gen: am fost la interviu, am vb cu viitorul sef si toate bune si frumoase numai ca acel patron era un mincinos, imi spunea una si facea cu totul altceva. Initial m-am gandit sa-i dau foc la firma dar mi-am zis ca nu are rost sa-mi compromit viitorul.

La tarom poate de dupa gard din afara lucrurile par intr-un fel dar cand intrii in curte te ia groaza...probabil asa a patit si domnul Heinrich Vystoupil.

Daca neregulile erau foarte mari in cadrul tarom, cu siguranta se vrea un tap ispasitor. La fel cum e cu prim ministrii din tara asta. Daca un ministru nu e capabil sa se lupte cu un intreg sistem(si nu are cum) ca sa schimbe lucrurile, dupa un timp este aratat cu degetul si discreditat insa vina nu este numai a lui. e un exemplu...

Edited by Graphik
Link to comment
Share on other sites

Si la ce ai pus pe RST?

Aici este forum de securitate nu cancan.

DaLykes, categoria unde e postat acest topic se numeste OffTopic, din engleza in romana se traduce "pe langa subiect".

Eu cred ca a vazut "magariile" care se fac in orice institutie de stat, fapt care l-a indemnat sa se retraga invocand o chestie credibila cum ar fi contractul.

La asta ma gandeam si eu. Am vrut doar sa scot in evidenta cum se feresc oamenii buni de tarisoara noastra.

Link to comment
Share on other sites

Foarte probabil sa existe si o perioada de test/acomodare ... ? Oriunde ai fi, nu esti angajat imediat - vreau sa zic ca in principiu ti se ofera/ se ofera timp de test/acomondare, iar daca totul e in regula, esti angajat. + cine stie ce clauze avea nenea austriac in contract si putea oricand sa plece daca "ceva", eventual sa primeasca si despagubiri.

Edited by Benz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...