Jump to content
Dragos

Sunt oameni care stiu franceza?

Recommended Posts

  • Moderators
da.

"nisata pe Franta si Canada. "

la ce te referi mai exact?

Comunitatea va aduce laolalta diverse servicii din toate ramurile. Spre exemplu, va avea atat forum propriu cat si un forum de tipul 4chan, un serviciu de torrente pentru ebooks si un serviciu ca Common Vulnerabilities and Exposures, toate in franceza si pe nisa de securitate IT. Exista la ora actuala 3-4 forumuri de securitate pe Franta si Canada care stau sa moara, pe scurt nisa nu e exploatata la maxim.

Link to comment
Share on other sites

Comunitatea va aduce laolalta diverse servicii din toate ramurile. Spre exemplu, va avea atat forum propriu cat si un forum de tipul 4chan, un serviciu de torrente pentru ebooks si un serviciu ca Common Vulnerabilities and Exposures, toate in franceza si pe nisa de securitate IT. Exista la ora actuala 3-4 forumuri de securitate pe Franta si Canada care stau sa moara, pe scurt nisa nu e exploatata la maxim.

Bineinteles ca stau sa moara dintr-un simplu motiv: avem o limba internationala numita engleza. Gasesti absolut orice tine de suport, news, documentatie in engleza. Why french?

Link to comment
Share on other sites

daca va ajuta cu ceva pe viitor, eu stiu, RUSSA, SPANIOLA, engheza nu se pune:)) si nici romana:) si iugoslava. cam asteas ce le stiu bine,nus expert dar ma descurc

Tu cand zici iugoslava, vrei sa zici ca vorbesti limbile sârbocroat?, macedonean?, sloven? ?i albanez? ?

Sau era un misto subtil cand ai zis "iugoslava" si nu l-am inteles eu

Link to comment
Share on other sites

am lucrat la sarbi 2 ani, de aia am zis ca stiu iugoslava, oeil, ides kot cuqi:) na iedno pivo!

Ma sincer nu stiu ce ai zis acolo ... prietenul google mi-a detectat ca cica ar fi maghiara... da' sa zicem ca e "iugoslava"...

Atunci pe sistemul asta si eu vorbesc 'braziliana' ... si 'canadeza'... si alte d'astea:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...